Moterų 4x5 km slidinėjimo estafetė | Scanpix nuotr.

Moterų 4x5 km slidinėjimo estafetė | Scanpix nuotr.

 Pjongčange šeštadienį tęsėsi 23-iosios žiemos olimpinių žaidynių varžybos. Aštuntąją jų dieną buvo išdalinti net 9 medalių komplektai: 2 – greitajame čiuožime trumpuoju taku, o po 1 – kalnų slidinėjime, biatlone, slidinėjime, dailiajame čiuožime, akrobatiniame slidinėjime, skeletone ir šuoliuose su slidėmis.

Finalinių rungčių prizininkai:

Kamilis Stochas | Scanpix nuotr.

Kamilis Stochas | Scanpix nuotr.

Vyrų šuoliai su slidėmis nuo didelės kalvos:

1. Kamilis Stochas (Lenkija) 285,7 tšk.

2. Andreasas Wellingeris (Vokietija) 282,3.

3. Robertas Johanssonas (Norvegija) 275,3.

K.Stochas atsigriebė po apmaudžios nesėkmės šuolių nuo vidutinio dydžio kalvos rungtyje. Tąkart lenkas išleido iš rankų medalį, bet šį kartą neklydo. Jis buvo lyderis po pirmojo bandymo ir šią poziciją išsaugojo galutinėje įskaitoje. 30-metis lenkas trečią kartą tapo olimpiniu čempionu. 2014 m. Sočyje jis laimėjo abi asmenines rungtis. Lenkui iššūkį antruoju bandymu metė A.Wellingeris. Vieną auksą Pjongčange jau iškovojęs vokietis nušoko net 142 metrus, bet geresnė šuolio technika ir taškų kompensacija dėl vėjo padėjo K.Stochui triumfuoti. R.Johanssonas pakartojo savo pasiekimą šuoliuose nuo vidutinės kalvos. Toje rungtyje jis taip pat laimėjo bronzą.

Lizzy Yarnold | Scanpix nuotr.

Lizzy Yarnold | Scanpix nuotr.

Moterų skeletonas:

1. Lizzy Yarnold (Didžioji Britanija) 3 min. 27.28 sek.

2. Jacqueline Loelling (Vokietija) 3:27.73.

3. Laura Deas (Didžioji Britanija) 3:27.90.

Prieš paskutinį nusileidimą dar lyderiavo austrė Janine Flock. Visgi, dukart Europos čempionė per ketvirtąjį čiuožimą prarado 0.66 sek. ir taip išleido iš rankų ne tik auksą, bet ir apskritai bet kokios prabos medalį, nes nukrito į ketvirtą vietą. 28-erių metų sportininkė per karjerą vis dar nėra pelniusi olimpinių medalių. L.Yarnold laimėjo paskutinį nusileidimą, todėl nesunkiai panaikino turėtą 0.02 sek. deficitą iki austrės. Britė taip apgynė 2014 m. Sočyje iškovotą olimpinės čempionės titulą. J.Loelling ir L.Deas olimpinėmis prizininkėmis tapo pirmą kartą.

Samuelis Girardas | Scanpix nuotr.

Samuelis Girardas | Scanpix nuotr.

Vyrų greitasis čiuožimas trumpuoju taku, 1000 m finalas:

1. Samuelis Girardas (Kanada) 1 min. 24.650 sek.

2. Johnas-Henry Kruegeris (JAV) 1:24.864.

3. Seo Yira (Pietų Korėja) 1:31.619.

21-erių metų kanadiečiui tai buvo didžiausia karjeros pergalė. Pasaulio čempionatuose jis jau buvo spėjęs pelnyti 4 medalius, bet tarp jų aukso nebuvo. Dar labiau nustebino 22-ejų metų J-H.Kruegeris, kuris iki šiol buvo laimėjęs tik vieną pasaulio taurės etapą, o medalių nebuvo laimėjęs net pasaulio čempionate. S.Yira buvo absoliučiai geriausias 2017 m. pasaulio čempionato čiuožėjas ir laimėjo auksą 1000 m rungtyje, tad olimpinė bronza jį galėjo kiek nuvilti.

Minjeong Choi | Scanpix nuotr.

Minjeong Choi | Scanpix nuotr.

Moterų greitasis čiuožimas trumpuoju taku, 1500 m finalas:

1. Minjeong Choi (Pietų Korėja) 2 min. 24.948 sek.

2. Li Jinyu (Kinija) 2:25.703.

3. Kim Boutin (Kanada) 2:25.834.

19-metė M.Choi pirmą kartą iškovojo olimpinį medalį. Jaunoji korėjietė atsigriebė už 500 m rungtį. Tąkart finale ji finišavo antra, bet vėliau buvo diskvalifiuota dėl taisyklių pažeidimo ir prarado medalį. 1500 m rungtyje sidabrą iškovojo dar jaunesnė sportininkė - vos 17-os metų L.Jinyu, kuri, savaime suprantama, tokio rango varžybų medalių dar neturėjo. 23-ejų metų K.Boutin tai buvo jau antras medalis Pjongčange. Bronza jai atiteko ir 500 m rungtyje, kai ji finišavo ketvirta, bet pakilo aukštyn dėl M.Choi diskvalifikacijos.

Anastasija Kuzmina | Scanpix nuotr.

Anastasija Kuzmina | Scanpix nuotr.

Moterų biatlono 12,5 km bendro starto lenktynės:

1. Anastasija Kuzmina (Slovakija) 35:23.0 min.

2. Darija Domračeva (Baltarusija) 35:41.8.

3. Tiril Eckhoff (Norvegija) 35:50.7.

Tiek A.Kuzmina, tiek D.Domračeva numušė po 19 taikinių iš 20, bet Slovakijai atstovaujanti rusė trasoje buvo greitesnė. A.Kuzmina trečioje olimpiadoje iš eilės laimėjo auksą. Tiesa, bendro starto lenktynių ji dar nebuvo laimėjusi, nes tiek 2010 m. Vankuveryje, tiek 2014 m. Sočyje triumfavo sprinte. Bronzą dramatiškai išplėšė T.Eckhoff, kuri anksti padarė 2 klaidas šaudykloje, bet numušė 5 paskutinius taikinius, tuomet pakilo į trečią vietą ir ją išsaugojo, nes trasoje buvo viena greičiausių.

Moterų 4x5 km slidinėjimo estafetė | Scanpix nuotr.

Moterų 4x5 km slidinėjimo estafetė | Scanpix nuotr.

Moterų slidinėjimo estafetė 4x5 km:

1. Norvegija 51 min. 24.3 sek.

2. Švedija 51:26.3.

3. Olimpinės atletės iš Rusijos 52:07.6.

Po trijų etapų švedės dar buvo priekyje, bet paskutinė šliuožusi legendinė Marit Bjoergen aplenkė Stiną Nilsson ir išplėšė savo rinktinei auksą. M.Bjoergen tai buvo jau 13-as olimpinis medalis per karjerą. Pagal šį rodiklį ji aplenkė tautietį slidininką Bjorną Dalį ir pavijo absoliutų lyderį Norvegijos biatlonininką Ole Einarą Bjoerndaleną. M.Bjoergen turi 7 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medalius, o O.E.Bjoerndaleno sąskaitoje yra 8 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medaliai. Kartu su M.Bjoergen šios rungties auksą pelnė Ingvild Oestberg, Astrid Jacobsen ir Ragnhild Haga.

Dailiojo vyrų čiuožimo rungties akimirka | Scanpix nuotr.

Dailiojo vyrų čiuožimo rungties akimirka | Scanpix nuotr.

Dailusis čiuožimas, vyrų varžybos.

1. Yuzuru Hanyu (Japonija) 317.85 tšk.

2. Shoma Uno (Japonija) 306.90 tšk.

3. Javieras Fernandezas (Ispanija) 305.24 tšk.

Moterų slalomo supermilžino varžybų akimirka | Scanpix nuotr.

Moterų slalomo supermilžino varžybų akimirka | Scanpix nuotr.

Moterų slalomas supermilžinas.

1. Ester Ledecka (Čekija) 1:21.11

2. Anna Veith (Austrija) 1:21.12

3. Tina Weirather (Lichtenšteinas) 1:21.22

T.Weirather padovanojo Lichtenšteinui pirmą olimpinį medalį per pastaruosius 30 metų. Ji ketvirtoje vietoje likusią šveicarę Larą Gut aplenkė vos 0.01 sek. Lichtenšteinas žiemos olimpiadoje apdovanojimų nebuvo iškovojęs nuo 1988 m. Kalgario žaidynių. Beje, vasaros olimpinių medalių ši šalis apskritai niekada nėra pelniusi. T.Weirather sėkmė neturėtų stebinti. Pernai šioje rungtyje ji tapo pasaulio vicečempione.

Moterų „slopestyle“ (snieglenčių nuolydžio) finalo akimirka | Scanpix nuotr.

Moterų „slopestyle“ (snieglenčių nuolydžio) finalo akimirka | Scanpix nuotr.

Moterų „slopestyle“ (nuolydžio) finalas.

1. Sarah Hoefflin (Šveicarija) 91.20 tšk.

2. Mathilde Gremaud (Šveicarija) 88 tšk.

3. Isabel Atkin (Didžioji Britanija) 84.60 tšk.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.