Pietų Korėjos olimpinis stadionas | Scanpix nuotr.

Pietų Korėjos olimpinis stadionas | Scanpix nuotr.

 Jau vasario 9-ą dieną Pjongčange startuos žiemos olimpinės žaidynės, tačiau kaip ir visos jas organizuojančios šalys susiduria su dilema: ką daryti su šimtus milijonų dolerių kainuojančiomis arenomis po žaidynių?

Pietų Korėja priėmė gana keista sprendimą - 109 mln. dolerių kainavęs Pjongčango olimpinis stadionas bus tiesiog nugriautas. Šiuo stadionu bus pasinaudota vos keturis kartus - du vasarį per atidarymo ir uždarymo ceremonijas ir du kartus kovą, kai vyks parolimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos. Po šių keturių kartų stadionas tiesiog bus išmontuotas.

35-ių tūkst. vietų stadionas yra tik vienas iš daugybės naujų objektų, skirtingų olimpinėms žaidynėms. Pjongčangas turi 13 skirtingų vietų, kuriose vyks žiemos žaidynės. Dėl kai kurių objektų dar nėra priimto sprendimo, tačiau jau dabar Tarptautinis olimpinis komitetas įspėjo organizatorius, kad kai kurie pastatai gali tapti „vaiduokliais“.

Pietų Korėja nori išvengti tokios situacijos į kurią papuolė 2016 m. vasaros olimpiadą organizavęs Rio De Žaneiras. „Maracana“ stadionas olimpinių žaidynių metu buvo vienas pagrindinių objektų, tačiau praėjus šešiems mėnesiams po jo naudojimo jis buvo apleistas. Tokie stadionai Brazilijoje dabar vadinami „baltaisiais drambliais“.

Dar vienas iš „baltųjų dramblių“ Brazilijoje - „Estadio Nacional Mane Garrincha“ stadionas, kurio renovacijai buvo panaudota 900 mln. dolerių, kai tuo tarpu Rio de Žaneiras turi daugybę problemų su ligoninėmis ir mokyklomis.

Visgi Pjongčango planas nugriauti stadioną nėra visiška naujovė. Prancūzija tą patį padarė po 1992 metų Albervilio žaidynių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.



Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

09-22 „Žalgiris“ 17:00 „Pieno žvaigždės“
09-23 „Neptūnas“ 17:00 „Nevėžis“
09-23 „Skycop“ 17:20 „Lietkabelis“
09-23 „Lietuvos rytas“ 17:20 „Juventus“

Eurolyga 2018/2019

10-11 Podgoricos „Budučnost“ 19:00 Milano „AX Armani Exchange“
10-11 Maskvos CSKA 20:00 „Barcelona“
10-11 Atėnų Panathinaikos 21:00 Tel Avivo „Maccabi“
10-11 Madrido „Real“ 22:00 Stambulo „Darussafaka“
10-12 Maskvos srities „Chimki“ 20:00 Pirėjo „Olympiakos“
10-12 Kauno „Žalgiris“ 20:00 Vitorijos „Baskonia“
10-12 Stambulo „Fenerbahce“ 20:45 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“
10-12 Miuncheno „Bayern“ 21:30 Stambulo „Anadolu Efes“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 09-22 Fulham 14 : 30 Watford
Šeš 09-22 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 09-22 Manchester United 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 09-22 Leicester City 17 : 00 Huddersfield Town
Šeš 09-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 09-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 09-22 Cardiff City 17 : 00 Manchester City
Šeš 09-22 Brighton & Hov… 19 : 30 Tottenham Hotspur
Sek 09-23 West Ham United 15 : 30 Chelsea
Sek 09-23 Arsenal 18 : 00 Everton
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

09-20 „Energija“ 20:00 „Kaunas Hockey“
09-21 „Geležinis vilkas“ 21:00 „Hockey Punks“
09-25 „Kaunas Hockey“ 20:00 „Energija“
09-27 „Hockey Punks“ 20:15 „Geležinis vilkas“
10-04 „Energija“ 20:00 „Geležinis vilkas“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141