Pietų Korėjos olimpinis stadionas | Scanpix nuotr.

Pietų Korėjos olimpinis stadionas | Scanpix nuotr.

 Jau vasario 9-ą dieną Pjongčange startuos žiemos olimpinės žaidynės, tačiau kaip ir visos jas organizuojančios šalys susiduria su dilema: ką daryti su šimtus milijonų dolerių kainuojančiomis arenomis po žaidynių?

Pietų Korėja priėmė gana keista sprendimą - 109 mln. dolerių kainavęs Pjongčango olimpinis stadionas bus tiesiog nugriautas. Šiuo stadionu bus pasinaudota vos keturis kartus - du vasarį per atidarymo ir uždarymo ceremonijas ir du kartus kovą, kai vyks parolimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos. Po šių keturių kartų stadionas tiesiog bus išmontuotas.

35-ių tūkst. vietų stadionas yra tik vienas iš daugybės naujų objektų, skirtingų olimpinėms žaidynėms. Pjongčangas turi 13 skirtingų vietų, kuriose vyks žiemos žaidynės. Dėl kai kurių objektų dar nėra priimto sprendimo, tačiau jau dabar Tarptautinis olimpinis komitetas įspėjo organizatorius, kad kai kurie pastatai gali tapti „vaiduokliais“.

Pietų Korėja nori išvengti tokios situacijos į kurią papuolė 2016 m. vasaros olimpiadą organizavęs Rio De Žaneiras. „Maracana“ stadionas olimpinių žaidynių metu buvo vienas pagrindinių objektų, tačiau praėjus šešiems mėnesiams po jo naudojimo jis buvo apleistas. Tokie stadionai Brazilijoje dabar vadinami „baltaisiais drambliais“.

Dar vienas iš „baltųjų dramblių“ Brazilijoje - „Estadio Nacional Mane Garrincha“ stadionas, kurio renovacijai buvo panaudota 900 mln. dolerių, kai tuo tarpu Rio de Žaneiras turi daugybę problemų su ligoninėmis ir mokyklomis.

Visgi Pjongčango planas nugriauti stadioną nėra visiška naujovė. Prancūzija tą patį padarė po 1992 metų Albervilio žaidynių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.



Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

12-15 „Rytas“ 17:00 „Dzūkija“
12-15 „Skycop“ 17:20 „Neptūnas“
12-16 „Nevėžis“ 17:00 „Žalgiris“
12-16 „Juventus“ 17:00 „Lietkabelis“
12-16 „Pieno žvaigždės“ 17:20 „Šiauliai“

Eurolyga 2018/2019

12-13 Maskvos CSKA 19:00 Maskvos srities „Chimki“
12-13 Stambulo „Fenerbahce“ 19:45 Milano „AX Armani Exchange“
12-13 Pirėjo „Olympiakos“ 21:00 Stambulo „Anadolu Efes“
12-13 Tel Avivo „Maccabi“ 21:05 Vitorijos „Baskonia“
12-13 Madrido „Real“ 22:00 „Barcelona“
12-14 Atėnų Panathinaikos 21:30 Stambulo „Darussafaka“
12-14 Miuncheno „Bayern“ 21:30 Kauno „Žalgiris“
12-14 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ 22:00 Podgoricos „Budučnost“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-15 Manchester City 14 : 30 Everton
Šeš 12-15 Watford 17 : 00 Cardiff City
Šeš 12-15 Tottenham Hotspur 17 : 00 Burnley
Šeš 12-15 Wolverhampton … 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 12-15 Huddersfield Town 17 : 00 Newcastle United
Šeš 12-15 Crystal Palace 17 : 00 Leicester City
Šeš 12-15 Fulham 19 : 30 West Ham United
Sek 12-16 Southampton 15 : 30 Arsenal
Sek 12-16 Brighton & Hov… 15 : 30 Chelsea
Sek 12-16 Liverpool 18 : 00 Manchester United
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

12-15 „Kaunas Hockey“ 18:00 „Energija“
12-20 „Energija“ 20:00 „Geležinis vilkas“
12-22 „Kaunas Hockey“ 18:00 „Hockey Punks“
01-23 „Hockey Punks“ 20:15 „Kaunas Hockey“
01-24 „Geležinis vilkas“ 20:15 „Energija“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141