Romanas Abramovičius | Scanpix nuotr.

Romanas Abramovičius | Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu Londono „Chelsea“ treneris Antonio Conte dažnai kritikuoja Anglijos klubo vadovybę dėl netinkamo darbo įsigyjant specialistui reikalingus žaidėjus. A.Conte atvykimas į Angliją privertė iš savo posto pasitraukti „Chelsea“ sporto direktorių Michaelą Emenalo. Įtampa tarp trenerio ir klubo vadovų augo tol, kol konflikto nesumažino komandos savininkas – rusų milijardierius Romanas Abramovičius.

„Chelsea“ pirko žaidėjus, kurie buvo nepasiruošę žaisti pilnu tempu ir šimtu procentų atsiduoti futbolo aikštėje. Sudėtį papildė Michy Batshuayi, kuris niekaip negali pritapti Londone, taip pat buvo įsigyti du centro saugai, kurie perėjimo metu gydėsi gautas traumas, tai – Danny Drinkwateris ir Rossas Barkley. Iš Tiemoue Bakayoko buvo tikimasi kur kas daugiau, nei prancūzas rodo šiuo metu. Pradedant nuo 2016/17 metų sezono, save puikiai parodė tik atraminis saugas N‘golo Kante, Marcosas Alonso bei iš dalies 62 milijonus eurų kainavęs Alvaro Morata.

„Goal.com“ redakcija siūlo prisiminti prasčiausius „Chelsea“ pirkinius nuo to laikotarpio, kai komanda pateko į R.Abramovičiaus rankas. Štai penkiolikos žaidėjų sąrašas, kurie nebuvo verti sumokėtu pinigų ir prastai pasirodė „aristokratų“ sudėtyje.

Deco | Organizatorių nuotr.

Deco | Organizatorių nuotr.

15. Deco, „Barcelona“

Brazilas, kuris pasirinko atstovauti Portugalijos futbolo rinktinę, daug kam pakėlė nuotaiką „Stamford Bridge“ stadione, sirgaliai tikėjosi gero žaidimo ir optimistiškai žiūrėjo į pergalingos „Barcelona“ ekipos žaidėją. Legendinis saugas prisijungė prie tuo metu Luizo Felipe Scolario vadovaujamo „Chelsea“. Kai jis atvyko į Angliją, jam jau buvo 31 metai, pasidarė aišku, kad žaidėjo geriausi sezonai pasiliko Katalonijoje. 8 milijonus svarų kainuojantis Deco nesugebėjo pritapti prie Anglijos futbolo ir paliko „Chelsea“ praėjus metams po to, kai klubą paliko ir saugą atvedęs L.F.Scolaris.

Yossi Benayoun | Organizatorių nuotr.

Yossi Benayoun | Organizatorių nuotr.

14. Yossi Benayounas, „Liverpool“

Y.Benayounas tapo eiliniu žaidėju, kurį Londono klubas įsigijo iš „Liverpool“. Saugas sužaidė vos 14 rungtynių po to, kai pakeitė „Anfield“ stadioną į „Stamford Bridge“. „Aristokratai“ už buvusį „West Ham“ žaidėją sumokėjo 5,5 milijonų svarų. Virš 30 metų sulaukusiam saugui „Chelsea“ vadovai pasiūlė trejų metų sutartį. Jis spėjo pagal nuomos sutartį sužaisti „Arsenal“ bei „West Ham“ gretose, kol 2013 metais neperėjo į „QPR“. Šiuo metu 37 metų Y.Benayounas rungtyniauja Jeruzalės „Beitar“.

Raul Meireles | Organizatorių nuotr.

Raul Meireles | Organizatorių nuotr.

13. Raulis Meirelesas, „Liverpool“

Portugalijos rinktinės saugas išvyko į Londoną 2011 metų žaidėjų perėjimų lango pabaigoje. R.Meirelesas įrodė visam Londono miestui, kad jis nevertas sumokėtų 12 milijonų eurų. Jis pasižymėjo tik fantastišku įvarčiu Čempionų lygoje prieš „Benfica“ ekipą ir jau po metų išvyko žaisti į Turkiją. „Fenerbahce“ klube brutalų stilių mėgstantis portugalas rungtyniavo iki 2016 metų.

Jose Bosingwa | Organizatorių nuotr.

Jose Bosingwa | Organizatorių nuotr.

12. Jose Bosingwa, „Porto“

Po nuostabaus sezono „Porto“ klube „Chelsea“ nepagailėjo už dešiniojo krašto gynėją 16,2 milijonų svarų. Čempionų lygos nugalėtojas turėjo ilgam laikui sustiprinti gynėjo poziciją Londono ekipoje. Tačiau prognozės buvo nelabai džiaugsmingos. J.Bosingwa pralaimėjo konkurencinę kovą Branislavui Ivanovičiui ir galutinai prarado vietą pagrindinėje sudėtyje. „Chelsea“ nesiruošė pratęsti sutarties su juo, o po keturių metų jis prisijungė prie kito Londono klubo – „QPR“. 2013 metais žaidėjais iškeliavo į Turkiją.

Jurijus Žirkovas | Scanpix nuotr.

Jurijus Žirkovas | Scanpix nuotr.

11. Jurijus Žirkovas, Maskvos CSKA

J.Žirkovas, Andrejus Aršavinas, Pavelas Pogrebnyakas ir Romanas Pavliučenko. Visi jie atkeliavo į Angliją po sėkmingo žygio 2008 metų Europos futbolo čempionate, tuomet Rusija nugalėjo Olandiją ir užėmė trečią vietą turnyre.

Tačiau nė vienas iš šių futbolininkų netapo pagrindinės komandos žaidėjais naujuosiuose klubuose. „Aristokratai“ sumokėjo už universalų futbolininką 18,6 milijonų eurų. Pagrindinis komandos gynėjas Ashley Cole‘as seno, tačiau rusas vis tiek nesugebėjo nukonkuruoti anglo ir 2011 metais buvo parduotas Mahačkalos „Anzhi“ klubui už 13,2 milijonų eurų.

Michy Batshuayi | Scanpix nuotr.

Michy Batshuayi | Scanpix nuotr.

10. Michy Batshuayi, Marselio „Olympique“

M.Batshuayi tapo šeštu brangiausiu žaidėju „Chelsea“ istorijoje. Tačiau puolėjas nesugebėjo įrodyti A.Contei, kad būtent jis turi tapti pagrindiniu klubo ginklu priekyje. Žaidėjas retai išeina į aikštę net tada, kai pagrindiniai komandos puolėjai yra traumuoti. Per paskutinius 18 mėnesių belgas Anglijos „Premier“ lygoje sužaidė vos 4 pilnas rungtynes. O jis prisijungė prie Londono klubo už 40 milijonų eurų. Perėjimas neatsipirko, o žaidėjo galimybės keliauti į pasaulio čempionatą vis mažėja.

Juanas Cuadrado | Scanpix nuotr.

Juanas Cuadrado | Scanpix nuotr.

9. Juanas Cuadrado, Florencijos „Fiorentina“

Kolumbietis prisijungė prie „Chelsea“ 2015 metų žiemos perėjimo lango metu už 23,3 milijonus svarų. Jis puikiai rungtyniavo rinktinėje bei įrodė visai Italijos „Serie A“ lygai ko yra iš tikrųjų yra vertas, kai treneris žino, kaip jį tinkamai išnaudoti. Atvykus į Londoną saugas ir jo šeima turėjo daug sunkumų priprantant prie Anglijos gyvenimo būdo, o galiausiai jis nusprendė palikti čempionatą, nors apie savo norą padirbėti su kolumbiečiu pranešė dabartinis klubo treneris A.Conte. „Chelsea“ susigrąžino pinigus pardavus J.Cuadrado Turino „Juventus“ ekipai.

Asier del Horno | Organizatorių nuotr.

Asier del Horno | Organizatorių nuotr.

8. Asieras del Horno, Bilbao „Athletic“

Futbolo pasaulyje A.del Horno yra žinomas ne tiek dėl savo žaidimo, o dėl Lionelio Messi kelio traumos. Trumpas pasirodymas Čempionų lygoje privertė Anglijos milžinus sumokėti už gynėją 8 milijonus svarų. Ispanas pirmajame savo sezone laimėjo Anglijos „Premier“ lygos titulą ir už 12 mėnesių iškeitė Londoną į Valensiją, ispanai už šį gynėją sumokėjo 4,8 milijonus svarų.

Baba Rahmanas | Scanpix nuotr.

Baba Rahmanas | Scanpix nuotr.

7. Baba Rahmanas, „FC Augsburg“

2015 metais „mėlynieji“ nepagailėjo 14 milijonų eurų už „Augsburg“ ekipos krašto gynėją Babą Rahmaną. Vokiečių klubas galėjo gauti dar 8 milijonus svarų priedų, bet tai ir liko tik galimybe. Ganos rinktinės žaidėjas nesėkmingai pasirodė Anglijoje, sužaidė vos 15 rungtynių ir buvo išnuomotas Gelzenkircheno „Schalke 04“ ekipai. Vokietijoje gynėjas sužaidė dar mažiau rungtynių ir gavo sunkią traumą. Manoma, kad jis jau nesugrįš į Londoną ir pratęs futbolininko karjerą klube, kuris neturės tokių aukštų ambicijų, kaip „aristokratai“.

Shaun Wright-Phillips | Organizatorių nuotr.

Shaun Wright-Phillips | Organizatorių nuotr.

6. Shaunas Wrightas-Phillipsas, „Manchester City“

Už atakuojantį krašto saugą „Chelsea“ sumokėjo tuomet dar neturtingam „Manchester City“ 21 milijoną svarų. 2005 metais S.Wrightas-Phillipsas buvo laikomas vienu talentingiausių Anglijos žaidėju. Jaunuoliui tuo metu trūko stabilumo, o „Stamford Bridge“ stadione saugas pasirodė vos 15 kartų. Jis prarado galimybę dalyvauti 2006 metų pasaulio futbolo čempionate ir grįžo atgal į „Manchester City“ už 8,5 milijonus svarų. Iš viso W.Shaunas-Phillipsas „Chelsea“ gretose sužaidė 125 kartus, pusę iš jų jis kilo nuo suoliuko. Tai buvo skaudi Londono komandos klaida.

Khalidas Boulahrouzas | Organizatorių nuotr.

Khalidas Boulahrouzas | Organizatorių nuotr.

5. Khalidas Boulahrouzas, Hamburgo „Hamburger SV“

Rūstus olandas įsirašė į „Chelsea“ komandą kaip vienas iš kiečiausių žaidėjų klubo istorijoje. Bet K.Boulahrouzas įrodė, kad vien su agresyviu žaidimo stiliumi sunku tapti aukštos klasės žaidėju. Jis 2005/06 metų sezone „Hamburger SV“ klube užėmė vietą gynybos grandyje, tame sezone vokiečių klubas per 34 rungtynes praleido vos 30 įvarčių.

Kai jis prisijungė prie „mėlynųjų“, jo žaidimo lygis greitai krito. Žaidėjas buvo nupirktas už 8,5 milijonus svarų, o tuometinis treneris Jose Mourinho tikėjosi, kad jis sustiprins ir taip stiprią klubo gynybą. K.Boulahrouzas pasirinko 9-ąjį numerį, kuris atsilaisvino po Hernano Crespo išvykimo. K.Boulahrouzas sužaidė vos 13 rungtynių, prisirinko kortelių, bet nesugebėjo išmesti iš pagrindinės sudėties Johno Terry bei Ricardo Carvalho. Kai pastarasis gaudavo traumą, jį aikštėje pakeisdavo ne K.Boulahrouzas, o centro saugas Michaelis Essienas. Olandas 2007 metais pagal nuomos sutartį išvyko į „Sevilla“, o 2008 metais prisijungė prie „Stuttgart“ ekipos.

Papy Djilobodji | „Twitter“ nuotr.

Papy Djilobodji | „Twitter“ nuotr.

4. Papy Djilobodji, „Nantes“

„Chelsea“ atstovai, o būtent sporto direktorius M.Emenalo, nusprendė įsigyti P.Djilobodji iš „Nantes“ komandos už 4 milijonus svarų. 2015 metais Senegalo rinktinės žaidėjas atvyko į Londoną pas J.Mourinho. P.Djilobodji sužaidė vos vieną minutę klube, kai pakeitė Radamelį Falcao taurės rungtynėse prieš „Walsall“ komandą. Gynėjas buvo išnuomotas Bremeno „Werder“ ir galų gale parduotas „Sunderland“ ekipai, kuri sugalvojo pakloti už jį 8 milijonus svarų. „Sunderland“ iškrito iš elitinio Anglijos diviziono, o P.Djilobodjis sugrįžo į tėvynę, kur šiuo metu rungtyniauja „Dijon“ pagal nuomos sutartį.

Fernando Torresas | Scanpix nuotr.

Fernando Torresas | Scanpix nuotr.

3. Fernando Torresas, „Liverpool“

2011 metų žiemą F.Torresas tapo brangiausiu žaidėju Anglijos istorijoje, jo perėjimas iš „Liverpool“ į „Chelsea“ tapo rekordiniu. Ispanas „aristokratams“ kainavo net 50 milijonų svarų, tačiau „Stamford Bridge“ stadione jis atrodė lyg savo paties šešėlis.

Puolėjas buvo psichologiškai spaudžiamas dėl savo perėjimo kainos, jis greitai tapo pajuokų objektu ir visada jautė spaudimą. F.Torresui prireikė 903 minučių tam, kad pelnytų pirmąjį įvartį „aristokratų“ gretose. Galų gale ispanas paliko Londoną ir nuomos pagrindais išvyko į Italiją, „Milan“ komandą. 2016 žaidėjas grįžo atgal į jaunystės klubą – Madrido „Atletico“.

Nepaisant prasto žaidimo ispanas laimėjo Čempionų lygą, Europos lygą ir FA taurę, jis pasiekė tai, ko nesugebėjo padaryti Liverpulyje.

Mateja Kežman | Organizatorių nuotr.

Mateja Kežman | Organizatorių nuotr.

2. Mateja Kežmanas, Eindhoveno „PSV“

Po to, kai „Manchester United“ įsigijo iš „PSV“ Ruudą Van Nistelrooy‘ų 2001 metais, Olandijos čempionate įsižiebė naujoji žvaigždė – M.Kežmanas. Serbo 105 įvarčiai per 122 rungtynes privertė J.Mourinho ir R.Abramovičių veikti greitai. Problema buvo tame, kad M.Kežmanas nesugebėjo pasiekti tokių rezultatų, kaip R.Van Nistelrooy‘us. Per 24 rungtynes serbas pelnė 4 įvarčius, M.Kežmanas pelnė svarbų įvartį į „Liverpool“ vartus Anglijos taurės finale, tačiau puolėjo karjera ritosi į dugną. Už šį žaidėją „Chelsea“ atstovai sumokėjo juokingus 6,7 milijonus svarų ir tai leido anglams užsidirbti. 2005 metais M.Kežmanas už 8,1 milijoną svarų iškeliavo į Madrido „Atletico“. Ispanams irgi teko nusivilti, serbas vis tiek žaidė prastai.

Andrejus Ševčenko | Organizatorių nuotr.

Andrejus Ševčenko | Organizatorių nuotr.

1. Andrejus Ševčenko, „Milan“

2006 metais „Chelsea“ parodė visam futbolo pasauliui, kad su jais teks skaitytis ne tik futbolo aikštėje. Anglijos milžinai už 30 milijonų svarų įsigijo „Milan“ puolėją A.Ševčenko. Perėjimą inicijavo ir organizavo R.Abramovičius ir klubo direktorius Peteris Kenyonas, kalbama, kad ukrainietį savo komandoje asmeniškai norėjo matyti R.Abramovičius. Puolėjui buvo be galo sunku priprasti prie Anglijos čempionato fizinio žaidimo, darėsi akivaizdu, kad 29 metų žaidėjas paliko savo jėgas Italijoje.

A.Ševčenko per savaitę uždirbo 121 tūkstantį svarų, tuo metu jis buvo daugiausiai uždirbančiu žaidėju klube, tačiau jo lygis akivaizdžiai matėsi kiekvieną kartą, kai jis žengdavo į futbolo aikštę. 9 įvarčiai per 48 dvikovas privertė klubo vadovus nutraukti sutartį su legendiniu ukrainiečiu. 2009 metais A.Ševčenko grįžo į Kijevo „Dinamo“ klubą nemokamai, kur rungtyniavo iki 2012 metų ir baigė futbolininko karjerą.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


silute
2018-01-30 20:30:52
Ce tai geras Sevcenko durneuses Chelsea pirkinys ,,sutinku 100% nors milane jisbuvo Super
Atsakyti
Neck
2018-01-30 18:00:03
Na del fernando torreso tai nepasakyciau kad buvo prastas taip buvo jau ne zvaigzde bet svarbiausiuose matchose muse ivarcius per laikotarpi 45goals imuse tai tikrai neblogas pasekimas o dar ir trofejus laimejo. Meireles dar neblogas buvo tikras karys.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

01-19 „Juventus“ 17:00 „Šiauliai“
01-19 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Dzūkija“
01-19 „Neptūnas“ 17:00 „Skycop“
01-20 „Rytas“ 17:20 „Lietkabelis“
01-20 „Žalgiris“ 17:20 „Nevėžis“

Eurolyga 2018/2019

01-17 Maskvos CSKA 19:00 Miuncheno „Bayern“
01-17 Pirėjo „Olympiakos“ 21:00 Maskvos srities „Chimki“
01-17 Tel Avivo „Maccabi“ 21:05 „Barcelona“
01-17 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ 22:00 Stambulo „Fenerbahce“
01-18 Stambulo „Anadolu Efes“ 19:30 Stambulo „Darussafaka“
01-18 Kauno „Žalgiris“ 20:00 Atėnų Panathinaikos
01-18 Podgoricos „Budučnost“ 20:00 Madrido „Real“
01-18 Vitorijos „Baskonia“ 22:00 Milano „AX Armani Exchange“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 01-19 Wolverhampton … 14 : 30 Leicester City
Šeš 01-19 Southampton 17 : 00 Everton
Šeš 01-19 Watford 17 : 00 Burnley
Šeš 01-19 Newcastle United 17 : 00 Cardiff City
Šeš 01-19 Manchester United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 01-19 AFC Bournemouth 17 : 00 West Ham United
Šeš 01-19 Liverpool 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 01-19 Arsenal 19 : 30 Chelsea
Sek 01-20 Huddersfield Town 15 : 30 Manchester City
Sek 01-20 Fulham 18 : 00 Tottenham Hotspur
Tvarkaraščiai

Pasaulio U-20 II diviziono A grupės ledo ritulio turnyras

01-17 Ispanija 13:00 Lietuva
01-17 Rumunija 16:30 Didžioji Britanija
01-17 Estija 20:00 Korėja
01-19 Didžioji Britanija 13:00 Ispanija
01-19 Lietuva 16:30 Korėja
01-19 Estija 20:00 Rumunija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141