Slidinėjimas Tatruose | Organizatorių nuotr.

Slidinėjimas Tatruose | Organizatorių nuotr.

Jeigu jūs esate iš tų žmonių, kurie slidinėjate vos kelis kartus į metus ir tai dažniausiai darote Lietuvoje, tuomet šie patarimai yra kaip tik jums. Aš jums papasakosiu apie kelionę į Tatrus Slovakijoje, kuri ne tik, kad nekainuoja didžiulių pinigų, tačiau garantuotai suteiks jums neišdildomų įspūdžių, papuoš jūsų asmeninius foto albumus ir suteiks tą neapsakomai malonų slidinėjimo jausmą, kurio per minutę trunkantį nusileidimą Lietuvoje jūs negalite patirti.

 

Kelionė į Tatrus

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Be jokios abejonės, į tokią slidinėjimo kelionę patogiausia yra išsiruošti su nuosavu automobiliu. Iki Aukštųjų Tatrų, kuriuose yra įsikūrę net trys žiemos sporto centrai, su automobiliu iš Vilniaus jums kelionė truks apie 12 valandų, per kurias jūs turėsite įveikti šiek tiek daugiau nei 900 kilometrų.

Visgi jeigu jūs nenorite vairuoti, o ir keliaujate su maža kompanija, tuomet galite pasirinkti ir autobusus. Iš Vilniaus į Varšuvą jums kainuos iki 20 eurų, o iš Varšuvos į Slovakijos miestą Popradą - apie 15 eurų.

Tačiau jeigu turite itin mažai laiko, o norite daugiau pamatyti ir patirti, o ne pralaukti autobusų stotyje, tuomet kelionė automobiliu yra tai, ką jūs privalote pasirinkti.

Nuo Aukštųjų Tatrų kurortų iki Žemuosiuose Tatruose įsikūrusio itin didelio Jasna kurorto automobiliu - vos viena valanda puikiai sutvarkyta autostrada, o tai yra dar viena priežastis, kodėl slidinėti į Slovakiją turėtumėte vykti nuosava transporto priemone.

Dalykai, kuriuos būtina padaryti prieš išvykstant į Tatrus

„GoPass“ kortele | Organizatoriu nuotr.

„GoPass“ kortele | Organizatoriu nuotr.

Visų pirma reikia žinoti tai, kad tiek Žemuosiuose, tiek Aukštuosiuose Tatruose veikia viena sistema, pavadinimu „GoPass“. Turėdami šią kortelę, kurioje bus užsakytos jūsų norimos paslaugos, jūs galėsite vos tik atvykę į kurortą ir įšokę į slides keliauti prie keltuvų ir pradėti savo nepamirštamą kelionę po kalnus.

Svarbu ir tai, kad užsukę į tinklapį GoPass.sk bei viską sutvarkę internetu dar namuose, išleisite kur kas mažiau pinigų, negu slidinėjimo pasą pirktumėte vietoje esančiose kasose. Pavyzdžiui, internetu perkant dviejų dienų slidinėjimo leidimą Aukštuosiuose Tatruose jūs žmogui sutaupysite net 15 eurų.

GoPass“ kortelėje taip pat kiekvienas jūsų išleistas euras konvertuojasi į taškus, už kuriuos galite gauti papildomų nuolaidų maistui ar kitoms pramogoms.

Ši kortelė galioja ne tik slidinėjimams, tačiau ir šalia kurortų esantiems įspūdingiems vandens pramogų parkams, slidinėjimo mokyklai, nuomai bei kitoms Tatruose esančioms pramogoms.

Visą savo „GoPass“ kortelės informaciją taip pat galite tvarkyti ir atsisiuntę mobiliąją programėlę, o jeigu jums kilo problemų - slidinėjimo kurortuose veikia specialūs šiai sistemai pritaikyti informacijos punktai, kuriuose sulauksite visos reikalingos pagalbos.

Ar nebus baisu slidinėti nuo aukštų kalnų?

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Prisipažinsiu, prieš išvykdamas į Tatrus galvojau, kad žmogui, kuris per metus Lietuvoje slides užsideda vos vieną kartą, ten bus itin sudėtinga ir baisu. Visgi vos tik pradėjus slidinėti paaiškėjo, kad tiek Aukštuosiuose, tiek Žemuosiuose Tatruose tai yra idealiai pritaikytas ir naujokams.

 

Net jeigu jūs esate ir visiškai „žalias“ slidinėjime ir nei karto nestovėjote ant slidžių, jūs galėsite pasirinkti kurorte esančią slidinėjimo mokyklą bei žengti pirmuosius žingsnius šioje pramogoje.

Jasná LIVE 27. 1. 2018

Počas víkendu sme si užili slnečnú sobotu a krásny deň na svahu :) Vy ste ako víkendovali ?

Posted by JASNÁ Nízke Tatry on Sunday, January 28, 2018

Tačiau prieš planuodami savo kelionę atsakykite sau į klausimą: ar į kalnus aš važiuoju tam, kad praleisčiau atostogas besimokydamas slidinėti vaikiškose trasose?

 

Garantuoju: jeigu jums pavyko sėkmingai nusileisti nuo lietuviškųjų kalnelių, jūs tą patį galėsite padaryti ir Slovakijoje. Žinoma, jeigu nesate užkietėjęs slidinėtojas, siūlyčiau nepulti leistis nuo juodųjų trasų, kurios skirtos itin patyrusiems arba net profesionalams - saugumas svarbiausia.

Nebijokite kilti į pačias kalnų viršūnes, nes nuo jų į apačią veda itin daug kelių. Jeigu esate pažengęs slidinėtojas, jūs galėsite pasirinkti sudėtingesnę ir statesnę trasą su daugiau posūkių, tačiau jeigu norite grožėtis įspūdingo grožio panorama, po truputėlį leistis į apačią ar net sustoti pusiaukelėje ir atsigerti šiltos arbatos - jūs galėsite pasirinkti kur kas platesnes ir lengvesnes trasas.

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Svarbiausia, kad jūs pajausite slidinėjimo malonumą. Jeigu Lietuvoje esančiose slidinėjimo trauose jūs daugiau nei pusę laiko praleidžiate kildami ne itin patogiais keltuvais, o vieną trasą įveikiate per minutę ar dvi, tai Tatruose jūs džiaugsitės sėdėdami patogiuose keltuvuose ir galėdami pailsėti bei pasigrožėti vaizdais, nes jūsų dar laukia net 50 km slidinėjimo trasų! Norėdami išbandyti visas kurortuose esančias trasas, jums tikrai prireiks bent trijų dienų.

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Slidinejimas Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Ką veikti tiems, kurie nenori slidinėti?

Tatruose yra ka veikti visiems turistams | Organizatoriu nuotr.

Tatruose yra ka veikti visiems turistams | Organizatoriu nuotr.

Pasitaiko taip, kad kompanijoje arba šeimoje yra žmonių, kurie tiesiog nenori lipti ant slidžių ir bijo tai išmėginti. Ką jiems veikti, kol jūs slidinėsite? Tatruose yra sukurta galimybė atskirais keltuvais užkilti žmonėms, kurie yra be slidžių. Galite eiti specialiai sukurtais takeliais, grožėtis gamta, pačioje viršūnėje smagiai pasėdėti kavinėse, kuriose kainos tikrai nesikandžioja. Taip pat galite vykti į šalia esančius vandens parkus ar ledo skulptūrų muziejų.

Ką veikti turės ir vaikai, kurie dar yra per maži lipti ant slidžių. Jiems daugelyje vietų yra įrengtos specialios žaidimų aikštelės, kuriose mažiesiems nebus nei šalta, nei nuobodu.

Ledo skulpturu parkas | Organizatoriu nuotr.

Ledo skulpturu parkas | Organizatoriu nuotr.

Apzvalgos aikštelej Aukštuosiuose Tatruose | Organizatoriu nuotr.

Apzvalgos aikštelej Aukštuosiuose Tatruose | Organizatoriu nuotr.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

05-28 Lietuvos rytas 18:50 Neptūnas
05-29 Žalgiris 18:50 Lietkabelis
Tvarkaraščiai

Pasaulio futbolo čempionatas 2018

06-14 Rusija 18:00 Saudo Arabija
06-15 Egiptas 15:00 Urugvajus
06-15 Marokas 18:00 Iranas
06-15 Portugalija 21:00 Ispanija
06-16 Prancūzija 13:00 Australija
06-16 Argentina 16:00 Islandija
06-16 Peru 19:00 Danija
06-16 Kroatija 22:00 Nigerija
06-17 Kosta Rika 15:00 Serbija
06-17 Vokietija 18:00 Meksika
06-17 Brazilija 21:00 Šveicarija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141