Harry Kane'as | Scanpix nuotr.

Harry Kane'as | Scanpix nuotr.

Pajėgiausiose Europos šalių lygose kovos jau peržengė pusiaukelę, o geriausi Senajame žemyne rungtyniaujantys puolėjai taip pat lenktyniauja dėl „Auksinio batelio“ trofėjaus. Primename, jog šį titulą gauna žaidėjas, sezono pabaigoje pajėgiausioje šalies lygoje pelnęs daugiausiai įvarčių. Vėliau šie įvarčiai pagal pirmenybių pajėgumą konvertuojami į taškus.

Praėjusiais metais „Auksinį batelį“ iškovojo „Barcelona“ žvaigždė Lionelis Messi, kuris pelnė net 37 įvarčius ir su 74 taškais neturėjo sau lygių visoje Europoje.

Norėdamas apžvelgti esamą situaciją bei galimus šio trofėjaus nugalėtojus, sportas.lt pristato daugiausiai šiuo metu taškų turinčių žaidėjų 11-tuką.

Harry Kane'as | Scanpix nuotr.

Harry Kane'as | Scanpix nuotr.

1. Harry Kane'as, „Tottenham“ (21 įvartis, 42 taškai)

Anglijos „Premier“ lygoje dominuojantis puolėjas šiuo metu yra pagrindinis kandidatas į prestižinį apdovanojimą. Puolėją sustabdyti sugeba reta komanda, tačiau „Spurs“ to pilnai išnaudoti nesugeba. Londono klubas šiuo metu tenkinasi vos 5-a vieta „Premier“ lygoje. Vis dėlto, anglo sugebėjimais niekas neabejoja ir jeigu „Spurs“ artimiausiu metu neiškovos reikiamų rezultatų, puolėjas taps lengvu grobiu stambesniems Europos klubams. Bet kokiu atveju, H.Kane'as yra vilties blyksnis atsiskleisti nesugebančiai Anglijos rinktinei.

21-ą įvartį H.Kane'as įmušė per 23-is akistatas, o tai vidutiniškai yra 0,91 įvarčio per vienerias „Premier“ lygos rungtynes.

Ciro Immobile | Scanpix nuotr.

Ciro Immobile | Scanpix nuotr.

2-3. Ciro Immobile, „Lazio“ (20 įvarčių, 40 taškų)

Akivaizdu, kad neįtikėtiną sezoną žaidžiantis C.Immobile toli gražu nesulaukia tokio visuomenės dėmesio, kokio nusipelnė. Taip patyliukais italas susirinko krūvą įvarčių, kurie leidžia jam būti aukštoje, antroje šio sąrašo vietoje. Tiesa, kaip ir „Tottenham“, „Lazio“ šių įvarčių taškais sėkmingai neverčia. Nors 3-ą vieta „Serie A“ pirmenybėse skamba iš tiesų puikiai, tačiau nuo pakovoti dėl aukštesnių pozicijų jau dabar yra sunkiai tikėtina. Nuo 2-oje vietoje esančios „Juventus“ atsiliekama net 10-imt taškų.

Verta paminėti, jog C.Immobiles mušimo dažnis yra antras geriausias iš šiame sąraše esančių žaidėjų - 20 tikslių smūgių pasiekta vos per 19 akistatų. Tai garantuoja įspūdingą 1,05 įvarčių per mačą vidurkį.

Edinsonas Cavani | Scanpix nuotr.

Edinsonas Cavani | Scanpix nuotr.

 2-3. Edinsonas Cavani, PSG, (20 įvarčių, 40 taškų)

Nors žmonių, gebančių mušti įvarčius Paryžiaus klube akivaizdžiai netrūksta, urugvajietis vis tiek demonstruoja įspūdingą tikslių smūgių statistiką. Nepaisant to, jog 11-os metrų baudinių mušimą teko nenoromis perduoti Neymarui, E.Cavani vis tiek sugeba pasiekti įspūdingus skaičius įvarčių kategorijoje. Urugvajietis, kartu su Kylianu Mbappe ir Neymaru ne be reikalo yra vadinami viena pavojingiausių priekinių linijų - tai liudija ir statistika.

Įvarčių mušimo dažnis taip pat įspūdingas - 20 rungtynių ir 20 tikslių smūgių. Lengva suskaičiuoti, jog tai yra vidutiniškai po įvartį per mačą.

Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

4. Lionelis Messi, „Barcelona“ (19 įvarčių, 38 taškai)

Po vasaros perėjimų lango ir Neymaro išvykimo buvo spėjama, kad Ispanijos laukia Madrido „Real“ dominavimas. Vis dėlto, „karališkasis“ klubas subyrėjo, o žvėrišką formą demonstruojantis L.Messi užsitempė komandą ant savo pečių ir be problemų dominuoja „La Liga“ pirmenybėse. Be jokios abejonės, argentinietis turi puikių pagalbininkų, tačiau šis sezonas puolėjui yra tiesiog nuostabus, o 19 įvarčių yra viso to atspindys.

Jau 4 kartus „Auksinį batelį“ laimėjęs L.Messi siekia 5-ojo titulo ir tai atrodo visai realu - per 20 akistatų pelnyti 19 įvarčių. Tai reiškia, kad „Barcelona“ argentiniečio tikslių smūgių sulaukia vidutiniškai 0,95 karto per akistatą.

Mauro Icardi | Scanpix nuotr.

Mauro Icardi | Scanpix nuotr.

5-6. Mauro Icardi, „Inter“ (18 įvarčių, 36 taškai)

Akivaizdu, jog Argentinai puolėjų šiuo metu tikrai netrūksta. Prie jau minėto L.Messi prisideda ir Italijoje žibantis Mauro Icardi. Žaidėjas jau buvo siejamas su kitomis Europos komandomis bei išvykimu iš „Inter“, tačiau kol jis lieka Milane, klubas gali būti ramus dėl savo puolimo opcijų. M.Icardi įvarčiai padeda ekipai kovoti „Serie A“ pirmenybėse, nors dabartinė, 4-oji pozicija, turbūt netenkina.

M.Icardi įvarčių per akistatą vidurkis - 0,9. Visi 18 įvarčių pasiekti per 21-ą akistatą.

Mohamedas Salah | Scanpix nuotr.

Mohamedas Salah | Scanpix nuotr.

5-6. Mohamedas Salah, „Liverpool“ (18 įvarčių, 36 taškai)

Kol „raudonųjų“ gynyba akivaizdžiai šlubuoja (praleisti 29 įvarčiai per 24 turus), puolimas yra tiesiog nesustabdomas. Viena pagrindinių to priežasčių - neįtikėtinai geras M.Salah įsiliejimas į ekipos žaidimo sistemą. Neišsenkančias baterijas turintis egiptietis yra vienas greičiausių lygos žaidėjų, o tai jam padeda susirinkti nemažą dalį savo įvarčių. Išlieka vienas klausimas - ar be vieno kūrybingiausių savo žaidėjų, Philippe Coutinho, „Liverpool“ ekipa gali suteikti pakankamai galimybių M.Salah.

Tiesa, egiptiečio įvarčių mušimo dažnis nėra toks įspūdingas, kaip prieš tai minėtų puolėjų - 0,81 (18 įvarčių per 22 akistatas).

Jonas | Scanpix nuotr.

Jonas | Scanpix nuotr.

 7. Jonas, „Benfica“ (23 įvarčiai, 34,5 taškai)

Be jokios abejonės, mažiausiai žinomas šio sąrašo žaidėjas. Vis dėlto, 33-ejų metų puolėjas išgyvena antrą jaunystę - Portugalijos pajėgiausioje lygoje jis įmušė jau net 23 įvarčius. Tai padeda „Benfica“ klubui kovoti dėl čempionų titulo - nuo lyderės „Porto“ atsiliekama vos 2-iemis taškais.

Nepaisant to, jog Jonas yra įmušęs daugiausiai įvarčių iš šio sąrašo žaidėjų, jis yra vos 7-oje pozicijoje. Taip yra, nes Portugalijos pajėgiausios pirmenybės turi blogesnį koeficientą, nei pajėgesnės lygos. Tad vietoje to, kad įvarčiai būtų dauginami iš 2-jų, Portugalijos pirmenybių žaidėjai turi tenkintis vos 1,5 koeficientu.

Dėl šios priežasties 7-oje vietoje esantis Jonas 23 įvarčius įmušė vos per 19 akistatų. Tai reiškia, kad puolėjas vidutiniškai atlieka 1,21 tikslaus smūgio per rungtynes.

Robertas Lewandowskis | Scanpix nuotr.

Robertas Lewandowskis | Scanpix nuotr.

8. Robertas Lewandowskis, „Bayern“ (17 įvarčių, 34 taškai)

Priekaištų klubo vadovams dėl neįtikinamų pirkinių turėjęs lenkas vis dėlto neišsiblaškė ir toliau puikiai atlieka savo darbą. Ypač po to, kai prie ekipos vairo grįžo Juppas Heynckesas. Savo piką išgyvenantis R.Lewandowskis padėjo atsigauti „Bayern“ klubui ir yra viena pagrindinių priežasčių, dėl ko sunkiai sezoną pradėjusi Miuncheno ekipa dabar ir vėl yra „Bundesliga“ aukštumoje.

Savo įvarčius (17) lenkas sumušė vos per 18 akistatų. Tai jam garantuoja puikų, net 0,94 siekiantį įvarčių per mačą vidurkį.

Radamelis Falcao | Scanpix nuotr.

Radamelis Falcao | Scanpix nuotr.

9-11. Radamelis Falcao, „Monaco“, (16 įvarčių, 32)

Pagrindines klubo žvaigždes pardavęs „Monaco“ gali džiaugtis, kad pasiliko patyrusį puolėją. Kolumbietis yra vienas ryškiausių šviesos spindulių Prancūzijos ekipoje ir reguliariai štampuoja įvarčius, kurie padeda „Monaco“ išsilaikyti kovoje dėl 2-osios vietos „Ligue 1“ pirmenybėse.

Tai, kad įvarčiai štampuojami stabiliai rodo ir statistika - 16 tikslių smūgių surinkta vos per 17 akistatų (0,94 vidurkis)

Serigio Aguero | Scanpix nuotr.

Serigio Aguero | Scanpix nuotr.

9-11. Sergio Aguero, „Manchester City“ (16 įvarčių, 32 taškai)

 Beveik nesustabdomoje „Man City“ ekipoje šį sezoną tikrai yra kam mušti Įvarčius. Spindi vos ne kiekvienos pozicijos žaidėjas, tačiau šį kartą privalu išskirti Sergio Aguero indėlį. Net ir turėdamas tokią konkurenciją dėl įvarčių mušimo, argentinietis vis tiek sugeba tapti rezultatyviausiu „City“ žaidėju.

Vis dėlto, puolėjo tikslių smūgių „miestiečiai“ sulaukia, palyginus su šiuo sąrašu, retai. Vidutiniškai po 0,72 tikslaus smūgio per akistatą.

Nabilas Fekiras | Scanpix nuotr.

Nabilas Fekiras | Scanpix nuotr.

9-11. Nabilas Fekiras, „Lyon“ (16 įvarčių, 32 taškai)

Pastaruoju metu apie Nabilą Fekirą skamba bene daugiausiai gandų - puolėjas yra medžiojamas ne vieno Europos milžino ir panašu, kad „Lyon“ klube jis  užsibūti neturėtų. Žaidėjas yra pagrindinė priežastis, dėl ko „Lyon“ ekipa bent teoriškai vis dar gali pakovoti su lydere PSG. Puolėjas demonstruoja neeilinius sugebėjimus ir būdamas vos 24-erių metų yra laikomas vienu talentingiausių savo pozicijos žaidėjų.

16 įvarčių įmušta per 19 akistatų. Tai yra 0,84 tikslaus smūgio vidurkis per rungtynes.

Gabrielius Vaikasas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Rem
2018-01-24 11:03:26
Man idomu kodel siemet prancuzijos įvarčių reitingas pakilo nuo 1.5 iki 2. Jei tik del neymaro atejimo, kuris sustiprino tik viena komanda, o kitos liko tokio pacio lygio ar blogesnes, pvz monaco, tai ka zinau..
Atsakyti
cv
2018-01-24 10:31:36
Cavani urugvajietis o ne argentinietis asile
Atsakyti
ZaAe
2018-01-24 10:26:08
Nuo kada Cavani Argentinietis? :D
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-21 „Lakers“ 02:30 „Nuggets“
09-22 „Heat“ 04:00 „Celtics“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga