Antonas Šipulinas, Viktoras Ahnas ir Sergejus Ustiugovas | Scanpix nuotr.

Antonas Šipulinas, Viktoras Ahnas ir Sergejus Ustiugovas | Scanpix nuotr.

 Jau anksčiau buvo aišku, kad šių metų Pjongčango žiemos olimpiadoje nematysime Rusijos vėliavos ir negirdėsime šios šalies himno, bet galutinė rusų olimpinės rinktinės sudėtis aiškėja tik dabar.

Dėl masinio dopingo vartojimo nubaustai Rusijai neseniai buvo suduotas dar vienas smūgis. Iš žaidynių buvo pašalinta ne viena Rusijos sporto žvaigždė, pretendavusi į olimpinį medalį.

32-ejų metų greitojo čiuožimo trumpuoju taku superžvaigždė Viktoras Ahnas Pjongčange nestartuos. 20 kartų pasaulio čempionu tapęs Rusijos atstovas nepateko į tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sudarytą specialų Rusijos sportininkų sąrašą, kurie teoriškai gali dalyvauti Pjongčango olimpiadoje.

Pietų Korėjoje gimęs, bet nuo 2011 m. Rusijai atstovaujantis V.Ahnas anksčiau nebuvo įsivėlęs į dopingo skandalus, todėl toks IOC sprendimas nustebino daugelį. Rusijos olimpinio komitetai atstovai paskelbė, kad kreipsis į IOC ir reikalaus paaiškinimo, tačiau V.Ahno atstovai tikina, kad tai situacijos jau nepakeis. Teisininkų nuomone, apskųsti IOC sprendimą ir suspėti dalyvauti olimpiadoje jau neįmanoma, nes iki jos liko per mažai laiko.

Lyg to būtų negana, šiame sąraše neatsirado vietos ir daugkartiniam pasaulio čempionatų medalininkui biatlonininkui Antonui Šipulinui bei dukart pasaulio čempionui slidininkui Sergejui Ustiugovui.

Šie trys pašalinti sportininkai Rusijai olimpiadose iš viso yra iškovoję 4 aukso ir 2 bronzos medalius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

silute
2018-01-23 19:21:20
Idomus dalykai dedasi Irodymu nera apkaltinimu nera o zmones visdelto negali dalyvauti olimpijadoje ,,,tai ne sportas o tikra politika bei provokacija...
Atsakyti