Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

 25-erių metų lietuvių kilmės kovotojai Rose Namajunas praėję metai buvo geriausi karjeroje. UFC pasaulio čempione tapusi R.Namajunas neseniai sulaukė garbingo pripažinimo – JAV sporto žiniasklaidos gigantas ESPN ją išrinko geriausia metų MMA kovotoja pasaulyje. Antras rinkimuose liko Maxas Holloway.

Svarbiausią karjeros pergalę R.Namajunas iškovojo lapkričio 4 d., kai jau pirmajame raunde techniniu nokautu sutriuškino iki tol niekam nepralaimėjusią lenkę Joanną Jedrzejczyk. Beje, tas lemtingas vakaras legendinėje „Madison Square Garden“ arenoje R.Namajunas prasidėjo ne taip, kaip planuota.

„UFC atstovai atnešė pirštines, kurios buvo ne mano dydžio. Kai jau buvau jas beveik pristivirtinusi, jie man pareiškė, kad neteisingai jas apsirišau ir turėjau viską pradėti iš naujo, nors laiko buvo likę mažai. Kai pradėjau apšilinėti, visus tuos nesklandumus pamiršau. Jaučiausi tarsi Niujorko „Knicks“ klubo narė. Persirengimo kambarys buvo fantastiškas ir tai mane įkvėpė. Buvau vikresnė ir greitesnė nei įprastai. Nežinau kodėl, bet prieš kovą jaučiausi tarsi superherojė“, - sakė R.Namajunas.

Lietuvių kilmės kovotojos gyvenimas nebuvo lengvas, bet ji pagaliau suprato, kaip visus nemalonius išgyvenimus paversti pozityvia energija, skatinančia judėti pirmyn. Už tai ESPN jai ir skyrė metų MMA kovotojos titulą. 2017 m. R.Namajunas laimėjo abi savo kovas. Balandžio 15 d. ji smaugimo veiksmu antrajame raunde nugalėjo Michellę Waterson ir tuomet sulaukė progos kovoti dėl čempionės titulo.

„Prisimenu, kad vaikystėje ar paauglystėje dažnai būdavau nelaiminga. Jausdavausi vieniša. Nuo to kentėdavau ne tik aš, bet ir daugelis aplinkinių žmonių, kurie turėdavo savo nemalonių išgyvenimų. Tai mums trukdė užmegzti tvirtesnius emocinius ryšius, nes visi buvome pikti ir galvodavome tik apie savo problemas. Dabar į viską žiūriu kitaip. Nemalonius išgyvenimus pradedu suvokti kaip tam tikrą gyvenimišką patirtį ir į ateitį žvelgiu kur kas pozityviau. Noriu išmokyti žmones, kad pyktis neturi būti kovos priežastis. Kovoti reikia dėl noro paversti šį pasaulį geresniu“, - pridėjo R.Namajunas.

Lietuvių kilmės kovotoja, skirtingai nei daugelis UFC čempionų, nešvaisto laiko „purvinoms“ kalboms ir varžovių įžeidinėjimui. Tai dar viena priežastis, kodėl ESPN skyrė jai tokį garbingą įvertinimą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų