Joga | Scanpix nuotr.

Joga | Scanpix nuotr.

 Gąsdina, kad jogos pamokoje mokytojas vartoja daug nesuprantamų terminų jums visiškai nepažįstama kalba? Idant pasimetimo būtų mažiau, supažindinsime su pagrindiniais, dažniausiai jogos pamokose vartojamais sanskrito kalbos žodžiais.

1. Asana

Tiesioginis žodžio asana (sanskr. āsana, aasana) vertimas – sėdima poza, sėdėjimo vieta, laikysena. Taip pat asana aiškinama kaip patogi ir stabili kūno padėtis. Tačiau jogos pamokose žodžio asana reikšmė kur kas platesnė – asana vadinama poza/pratimas. Dažniausiai įeinant į asaną įkvepiama, iš jos išeinant – iškvepiama. Tarkime, Balasana – vaiko poza, Šavasana – numirėlio poza, Vrikšasana – medžio poza ir t. t.

2. Namaste

Plačiąja prasme šis žodis reiškia: „Dievybė manyje sveikina ir susivienija su dievybe tavyje“.

Indiškoje tradicijoje priimta sau lygų sveikinti sudėjus delnus prie krūtinės (iš visos širdies).

Sveikinant svarbų asmenį, mokytoją – žmogų, kuris laikomas dvasiškai brandesniu už save – delnai sudedami ties kakta (tai reiškia, kad lenkiamasi ir kūnu, ir širdimi, ir protu).

Sveikinant guru arba Dievą, delnai sudedami virš galvos, paklūstant jam visais savo esybės lygmenimis.

3. Om

Ooooooohhhhhmmmmmmm. Om (sanskr. aum) – sanskrito skiemuo, kurį indiškosios kilmės religijų ir dvasinių judėjimų atstovai laiko šventu. Garsas Om žymi transcendentinį garsą, iš kurio vibracijų pagal hinduizmo mokymą atsirado Visata. Om yra simbolis, kuris viską apima ir savyje talpina. Ką tai reiškia? Mes visi – šios visatos dalelės – nuolat judančios, nuolat besikeičiančios, nuolat kvėpuojančios. Kai tariame garsą Om, mes susiliejame su šia vibracija.

4. Šanti

Taika, ramybė. Tardami Om šanti (sanskr. shanti) mes kviečiame į šią ramybę. Budistinėje ir induistinėje tradicijoje žodis šanti, tariamas tris kartus, simbolizuoja ramybę trijuose lygmenyse – sieloje, kūne ir prote.

5. Pranajama

Pranajama (sanskr. pranayama) – gyvybinės jėgos kontrolė, vykdoma pasitelkus koncentraciją ir tinkamą kvėpavimą. Tai kvėpavimo pratimai, skirti pranai – gyvybinei energijai – valdyti. Pranajama yra galinga technika, kuri greičiau negu asana padaro poveikį fizinei ir emocinei žmogaus būsenai. Kontroliuodami kvėpavimą galime kontroliuoti savo mintis.

6. Joga

Visi žinome, kad joga (sansk. yoga) yra kūno, proto ir sielos vienovė. Būtent tai ir reiškia žodis joga – jungtis, vienovė. Bet taip pat tai yra ryšys su pačiais savimi, su vienas kitu, su aplinka, galiausiai – su mūsų tiesa.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga