Norvegijos jaunimo ledo ritulio rinktinė | Youtube.com nuotr.

Slovėnijoje pasibaigusiame pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato I-ojo diviziono B grupės turnyre dramatiškai triumfavo norvegai. Jie lemiamose rungtynėse po baudinių serijos 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0) palaužė lenkų pasipriešinimą.

Per trumpą antrojo kėlinio atkarpą norvegai sugebėjo įmušti net 2 įvarčius – pasižymėjo Esbjornas Voldas (25:33 min.) bei Madsas Homdromas (26:37). Lenkus prie varžovų priartino Dominikas Jaroszas (36:59), o vėliau rezultatas ilgai nesikeitė.

Likus 1 min. 40 sek. iki trečiojo kėlinio pabaigos lenkai pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju. Likus žaisti 37 sek. norvegai susikomplikavo padėtį – prasižengė Martinas Ellingsenas ir jie liko žaisti keturiese prieš šešis varžovus. Nors lenkų vartai buvo tušti, norvegai nieko nepajėgė padaryti, o jų gynyba buvo pralaužta likus žaisti vos 7 sek. – pratęsimą išplėšė Alanas Lyszczarczykas (59:53).

Per papildomas 5 minutes kiek aktyvesni buvo norvegai, bet rezultatas nepakito. Baudinių serijoje savo kaltę įvarčiu „Išpirko“ M.Ellingsenas, o vėliau pasižymėjo ir Jacobas Noeris. Lenkai taip ir nepramušė norvegų vartininko Jorgeno Hanneborgo gynybos.

Norvegija (13 tšk.) ne tik iškovojo auksą, bet ir pelnė kelialapį į I-ojo diviziono A grupę, kurioje žaidė dar pernai. Lenkai (12 tšk.) liko su sidabru, kurį laimėjo trečius metus paeiliui. Šeimininkai slovėnai (10 tšk.) pasidabino bronza, ukrainiečiai (5 tšk.) buvo ketvirti, italai (2 tšk.) – penkti, o lietuviai (2 tšk.) iškrito į II-ojo diviziono A grupę.

01-20 Juventus 17:00 Nevėžis
01-20 Lietuvos rytas 17:15 Lietkabelis
01-21 Vytautas 17:00 Pieno žvaigždės
01-21 Neptūnas 17:15 Žalgiris

01-19 Anadolu Efes 19:30 Fenerbahce
01-19 Panathinaikos 21:15 CSKA
01-19 Baskonia 21:30 AX Armani
01-19 Unicaja 21:45 Real