Kevinas Pangosas | zalgiris.lt nuotr.

Neįtikėtinai kovojęs Kauno „Žalgiris“ (7/5) iškovojo antrąją pergalę iš eilės Eurolygoje.

Pergalių serija buvo pratęsta ne bet prieš ką. Žalgiriečiai svečiuose 90:89 (16:24, 25:18, 22:22, 27:25) patiesė pačius Eurolygos čempionus Stambulo „Fenerbahce“ (8/4) krepšininkus ir nutraukė jų keturių pergalių seriją.

Kauniečiai vertėsi be Edgaro Ulanovo, tačiau jį puikiai pavadavo sezono rungtynes Eurolygoje sužaidęs Axelis Toupane‘as, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius.

Nugalėtojai realizavo net 59 proc. tritaškių (10/17) ir 64 proc. dvitaškių (23/36). Įdomu tai, kad turkai nė karto nesuklydo, tačiau tas pergalės neatnešė. Žalgiriečiai padarė 13 klaidų.

Dvikovos su Eurolygos čempionais pradžioje žalgiriečius į priekį tempė Axelis Toupane'as, kuris ne tik susirinko septynis taškus, tačiau ir sėkmingai asistavo komandos kapitonui Pauliui Jankūnui – 11:5. Tiesa, netrukus šeimininkai atsigavo po šalto dušo ir aktyviu žaidimu lygino rezultatą – 11:11. Antroje kėlinio dalyje savo pasirodymą puskabliu pradėjo Antanas Kavaliauskas, bet vis agresyviau žaidę varžovai atitrūko iki 13:21. Užsitęsusią tylą kauniečiams baudų metimu nutraukė Martynas Sajus, prasiveržimu tašką pirmajame kėlinyje dėjo Kevinas Pangosas – 16:24.

Antrajame kėlinyje progą atakuoti iš toli susikūrė K.Pangosas, dar vieną įspūdingą skrydį pademonstravo Eurolygos gražiausių epizodų dešimtukus vis užkariaujantis Aaronas White‘as – 21:26. Gerai abejose aikštės pusėse darbavosi Brandonas Daviesas, o reidą atlikus K.Pangosui atstumas ištirpo iki 27:29. Po šeimininkų minutės pertraukėlės apie save sudėtingu metimu priminė A.Toupane'as, greitoje atakoje iš toli iššovė Vasilije Micičius, kovinį atstumą toliau išlaikė P.Jankūnas – 37:34. Prieš pat didžiąją pertrauką užsiautė varžovų gynybą aštriais reidais draskęs ir prie viso to tolimą bombą pridėjęs K.Pangosas, tad ketvirtį 25:18 laimėję kauniečiai į rūbinę keliavo turėdami viso labo minimalų deficitą – 41:42.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmenį iš K.Pangoso perėmė aštuonis taškus įvairiausiais būdais pelnęs ir pusiausvyrą atstatęs B.Daviesas – 49:49. Po krepšiu dominavęs B.Daviesas pasižymėjo net ir nepaisydamas itin grubios pražangos, o septynis taškus paeiliui susirinko svečius į priekį 58:55 išvedęs P.Jankūnas. Kėlinio pabaigoje apie save priminė A.Toupane'as ir po visiškai lygaus ketvirčio visa pagrindinė kova persikėlė į lemiamą rungtynių atkarpą – 63:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tituluotiems Eurolygos čempionams tolimus dūrius smeigė A.White‘as ir Artūras Milaknis, sudėtingą reidą taškais užbaigė K.Pangosas, tad šeimininkams teko sušaukti neplanuotą pasitarimą – 71:68. Tris kėlinius tylėjusiam A.Milakniui atiteko nuostabaus derinio užbaigimas iš trijų taškų zonos, baudos metimu pranašumą iki 75:71 didino V.Micičius. Stambulo komandai persvėrus svarstykles savo pusėn (75:76), meistriškai krepšio link prasibrovė V.Micičius, tačiau skaudų tritaškį įskraidino Bradas Wannamakeris – 77:81. Kovingai nusiteikę žalgiriečiai ginklų nesudėjo: du tolimus šūvius vieną po kito suleido K.Pangosas, dešine ranka dvitaškį įrideno P.Jankūnas ir prasidėjus paskutinei minutei švieslentėje degė lygus rezultatas – 85:85. Per likusį laiką užvirė neįtikėtina drama, nesportinę pražangą provokavo P.Jankūnas, o apgynus savąjį krepšį, tritaškį iš krašto įsūdė svečius pergalės link artinęs A.Milaknis – 90:86.Nors tritaškiu atsakė ir varžovai, likus sekundei sąmoningai baudas prametė K.Pangosas ir „Žalgiris“ Stambule parklupdė stipriausią Europos komandą rezultatu 90:89.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 22 (5/7 dvit., 4/5 trit., 0/2 baud., 7 rez. perd., 23 n. b.), Axelis Toupane‘as 16 (7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 15 (7/7 baud., 21 n. b.), Brandonas Daviesas 14 (6/6 dvit.), Artūras Milaknis 9 (3/4 trit.), Vasilije Micičius 6 (5 rez. perd.).

„Fenerbahce“: Janas Vesely 20 (5/9 dvit., 10/14 baud., 9 išpr. praž., 29 n. b.), Bradas Wanamakeris 19 (4 per. kam., 22 n. b.), Nicolo Melli 13, Kostas Sloukas 11 (2/11 dvit., -1 n. b.), Jamesas Nunnally 9 (6 rez. perd.).

as manau
2017-12-15 09:57:49
reik imt pavizdi is portugalijos jie pastate statula ronaldo mum laikas statyt sarui
2017-12-14 23:57:34
Va čia tai kovą ir rungtynes. Bravo tiesiog Žalgiriui. Sveikinimai visiems su pergale, sunku patikėti net
Jega
2017-12-14 23:01:09
Va cia tai Zalgiris. Va cia tai zaidimas. Pagaliau vel turim komanda su charakteriu. Jau niekas nesizioja is nuostabos, kai nukalamos stipriausios Europos komandos, nesvarbu namie, ar isvykoj. Jei toliau pavyks zaidimo kreive kelti i virsu, tai Final Four bus realiai pasiekiamas.
B
2017-12-14 22:19:36
Zalgiris naujam zaidejui, dabar turi apie 350-400 K maziausiai,kadangi dee bosto kontraktas laisvas + 220 K uz pergales eurolygoje garantuoti,o tu pergaliu ir pinigu dar tikrai bus, ir jeigu dar rastu ta pagrindini remeja(kas yra nesuvokiama dabar, kad niekas nenori paremti taip puikiai zaidziancio europoje zalgirio)tada dar galetume pagalvoti apie 2 solidzius zaidejus pastiprinimui
quNNcy
2017-12-14 22:10:24
to-123 pazek istorija,yra zaides eurolygoje ir yra laimes pries grandus bei buves top 16,noresi rasi,bent jau nerasik to ko nezinai,o kad paskutiniu metu sunkiai einasi ne paslaptis,taciau as ju nemenkinu,zalgiris taip pat eile sezonu nieko doro nenuveikdavo,bet vel gi budziutas ir tt,, ismokite dziaugtis lietuviu klubu pergalemis euro turnyruose kad ir kox klubas bebebutu,o vietiniame fronte sirgite uz savo favoritus,SAUNUOLIAI lauksime dar panasiu pasispardymu ir nuleidimu ant zemes grandus
123
2017-12-14 22:31:35
Tai blemba as kalbu apie siuos metus ka rytas yra gera nuveikes? :D As nekalbu apie praeity kas yra laimejes o kas yra pralaimejes :)
oz
2017-12-14 22:05:32
be veselio butu sumindyta ta geriausia komanda.
krw krw
2017-12-14 21:49:58
kavaliauskas nx eina krw is komandos tegul neislaiko kamuolio rankose blet
V
2017-12-14 21:36:30
Kavaliauskas zasinas, i kalejima ji 10 metu uz nusikaltimus aiksteleje !
B
2017-12-14 21:23:45
O ble situacija, ispradziu paprasta prazanga, paskui pakeite i nesportin fener naudai, po to akivaizdus sloukas pastumimas jankuno, puikus irodymas, kaip zalgiris "gerbiamas" eurolygoje
a
2017-12-14 21:00:46
gal zinot per kur galima ziureti butu? gal koki link numestumet?
B
2017-12-14 20:58:51
Ku rva kur va eurolyga visai negerbia zalgirio, skyre nesportine su prazanga ir po to lengviausiai pakeite sprendima, garantuoju jei tas epizodas budu fenerio naudai, tai viska butu ir uzskaite...
craptors
2017-12-14 21:14:23
o uz ka juos gerbt ?nuo 99 metu dugne visad velkasi ,o kai pasikete sistema, jau niekad ir pirmo etapo nebepraeis
LD
2017-12-14 21:50:48
Craptoriau issivalyk suda is galvos :D
123
2017-12-14 21:51:12
Craptors ziurke neverk jau 3 eurolygos grandus is rurino zalgiris o pries ka rytas yra laimes europoje? :D
LD
2017-12-14 21:51:54
Jeigu eurolygos top 16 yra dugnas tada rytas velkasi kibiro taures dugne visada :D