Christopheris Froome'as | Scanpix nuotr.

Christopheris Froome'as | Scanpix nuotr.

 32-ejų metų britas Christopheris Froome‘as keletą pastarųjų metų yra neabejotinai ryškiausia pasaulio plento dviračių sporto žvaigždė. Jis keturis kartus per penkerius metus laimėjo „Tour de France“ lenktynes, o šiemet pirmą kartą triumfavo ir „Vuelta a Espana“ lenktynėse.

Trečiadienį pranešta, kad būtent po 18-ojo „Vuelta a Espana“ lenktynių etapo paimtame C.Froome‘o šlapimo mėginyje rasta dvigubai didesnė už normą salbutamolio koncentracija. Britui pareikšti įtarimai draudžiamų medžiagų vartojimu ir reikalaujama jo pasiaiškinimo.

C.Froome‘o komanda „Sky“ paskelbė, kad salbutamolio kiekis brito organizme išaugo dėl vaistų nuo astmos vartojimo.

„Žinau visas taisykles ir jų laikausi. Nuo astmos kenčiu jau seniai ir tą esu ne kartą minėjęs. „Vuelta a Espana“ lenktynėse mano būklė suprastėjo ir aš paklausiau komandos gydytojo patarimo suvartoti didesnę salbutamolio dozę. Esu dviračių sporto veidas pasaulyje ir propaguoju „švarų“ sportą. UCI turi teisę aiškintis, kodėl mano mėginio rezultatai „nukrypo“ nuo normos. Aš ir visa „Sky“ komanda pateiks UCI visą reikalingą informaciją“, - kalbėjo C.Froome‘as.

Kol kas lieka neaišku, ar toks pasiteisinimas įtikins tarptautinę dviračių sporto federaciją (UCI). Jei britas bus pripažintas kaltu, UCI galės atimti iš jo „Vuelta a Espana“ čempiono titulą ir suspenduoti jį tam tikram laikotarpiui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga