Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

 29-erių metų airis Conoras McGregoras mišrių kovos menų (MMA) narve nesikovė jau lygiai 13 mėnesių ir lieka neaišku, kada galėtų sugrįžti į UFC . Anot šios organizacijos prezidento Dana White‘o, UFC turi kontraktą su C.McGregoru, bet nesugeba susitarti su juo dėl būsimos kovos finansinių sąlygų.

C.McGregoras už pirmą karjeros kovą profesionalų bokse su Floydu Mayweatheriu susižėrė apie 100 mln. JAV dolerių, o dabar jį į ringą vilioja kita bokso legenda filipinietis Manny Pacquiao. Tiesa, UFC nežada taikstytis su tokiais M.Pacquiao užmojais ir žada paduoti filipinietį į teismą, jei šis ves derybas su C.McGregoru ar jo atstovais be UFC žinios.

Buvo tikimasi, kad C.McGregoras į UFC galėtų sugrįžti gruodžio 30 d. Las Vegase „UFC 219“ turnyre, bet derybos tarp abiejų pusių strigo, o airis dar sukėlė skandalą viename iš „Bellator“ turnyrų, kai įsiveržė į narvą ir užsipuolė teisėją. Kitas UFC turnyras Las Vegase – „UFC 222“ – vyks kovo 3 d., kur teoriškai galėtų pasirodyti ir airis. Užsienio žiniasklaida jau išskyrė penkis realiausius kandidatus tapti kitu C.McGregoro varžovu.

Tony Fergusonas

Tony Fergusonas | Youtube.com nuotr.

Tony Fergusonas | Youtube.com nuotr.

Jei UFC griežtai vadovautųsi tik sportiniais principais, o C.McGregorą traktuotų kaip eilinį čempioną, tuomet nekiltų abejonių, kad kitu airio varžovu taptų T.Fergusonas. C.McGregoras tebeturi UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą, o T.Fergusonas šioje kategorijoje yra laikinasis („interim“) čempionas. Pagal UFC taisykles, laikinasis čempionas turi pirmumo teisę į kovą su tikruoju čempionu. Tokia kova leistų „suvienyti“ abu šios svorio kategorijos diržus.

Pats D.White‘as buvo užsiminęs, kad tokia kova privalo įvykti, bet C.McGregorą akistata prieš T.Fergusoną menkai tedomina. Finansiškai airiui tai nėra patraukli kova, T.Fergusonas savo kovomis nesugeba pritraukti žiūrovų, o narve būtų labai rizikingas varžovas C.McGregorui. Amerikietis UFC nėra pralaimėjęs nuo 2012 m. gegužės ir turi 10 pergalių iš eilės seriją.

Nate‘as Diazas

Nate'as Diazas | Scanpix nuotr.

Nate'as Diazas | Scanpix nuotr.

N.Diazo situacija yra gana panaši į C.McGregoro. Niekas neabejoja amerikiečio populiarumu, UFC bando jį į narvą sugrąžinti jau beveik pusantrų metų, bet N.Diazas savo darbais įrodinėja, kad kova dėl čempiono diržo jam nieko nereiškia ir jo visiškai nedomina, daug svarbiau jam yra uždirbti daug pinigų.

Amerikietis pareiškė, kad norėtų už sugrįžimo kovą gauti 15 mln. JAV dolerių, nors net už revanšinę akistatą su C.McGregoru jis teuždirbo 2 mln. JAV dolerių. Žinoma, nuo to laiko airio populiarumas dar išaugo, yra nemažai MMA gerbėjų, kurie norėtų išvysti trilogijos pabaigą, bet 15 mln. JAV dolerių išlieka sunkiai pasiekiama suma. Kaip bebūtų, jei N.Diazą dar kada nors išvysime MMA narve, tai veikiausiai įvyks kovoje prieš C.McGregorą.

Georgesas St-Pierre‘as

Georgesas St-Pierre'as prieš Michaelą Bispingą | Scanpix nuotr.

Georgesas St-Pierre'as prieš Michaelą Bispingą | Scanpix nuotr.

Vienas geriausių visų laikų MMA kovotojų G.St-Pierre‘as po ketverių metų pertraukos į narvą grįžo su trenksmu ir tapo UFC vidutinio svorio kategorijos čempionu. Tiesa, šį diržą jis turėjo vos kiek ilgiau nei mėnesį. Kanadietis pripažino, kad perėjimas į sunkesnę svorio kategoriją rimtai pakenkė jo organizmui, tad jis nebenori savęs daugiau taip kankinti ir todėl atidavė diržą be kovos.

G.St-Pierre‘as yra minėjęs, kad narve nori naujų iššūkių, o juos jam suteikti nėra lengva, nes kanadietis UFC narve yra pasiekęs praktiškai viską. Kita vertus, kova prieš C.McGregorą galėtų tapti tokiu nauju iššūkiu, o ir finansiškai tokia kova jam būtų naudinga. Praktiškai nėra abejojančių, kad C.McGregoro ir G.St-Pierre‘o „superkova“ pagerintų visus UFC žiūrimumo rekordus.

Tokia kova veikiausiai galėtų įvykti tik pusvidutinio svorio kategorijoje, kurioje G.St-Pierre‘as dominavo beveik visos karjeros metu, o C.McGregoras joje taip pat turi šiek tiek patirties. Airiui tokia kova būtų naudinga ne tik finansine prasme, bet ir tuo, kad C.McGregoras veikiausiai nerizikuotų prarasti savo čempiono diržo.

Maxas Holloway

Maxas Holloway | Scanpix nuotr.

Maxas Holloway | Scanpix nuotr.

26-erių metų M.Holloway pastaruoju metu dominuoja C.McGregoro pamirštoje puslengvio svorio kategorijoje. Amerikietis du kartus iš eilės nokautavo Jose Aldo ir nepaliko abejojančių, kad jis yra vertas UFC čempiono diržo. M.Holloway UFC narve jau laimėjo net 12 kovų iš eilės, o paskutinį pralaimėjimą 2013 m. rugpjūtį patyrė prieš tą patį C.McGregorą. Tuomet amerikietis atsilaikė visus 3 raundus, bet teisėjai pergalę skyrė airiui.

Po antrosios amerikiečio pergalės prieš J.Aldo, C.McGregoras socialiniame tinkle įsivėlė į žodžių karą su M.Holloway. Airis pastaruoju metu apskritai retai reaguodavo į UFC turnyrų rezultatus, tad tai parodo tam tikrą jo susidomėjimą potencialia kova su M.Holloway. Net ir C.Mcgregoro atstovai bei jo treneris ne kartą gyrė M.Holloway. Lieka neaišku, ar tokia kova vyktų puslengvio svorio kategorijoje, kurios diržą C.McGregoras bandytų susigrąžinti, ar lengvo svorio kategorijoje.

Chabibas Nurmagomedovas

Chabibas Nurmagomedovas | Scanpix nuotr.

Chabibas Nurmagomedovas | Scanpix nuotr.

C.McGregoras pats yra kalbėjęs apie tai, kad norėtų dalyvauti pirmame UFC turnyre Rusijoje ir susikauti su C.Nurmagomedovu. Tokius gandus buvo patvirtinęs ir D.White‘as. Mokestinė sistema Rusijoje UFC kovotojams būtų palankesnė nei JAV, o C.McGregorui finansinis faktorius dabar yra vienas svarbiausių, renkantis ateities kovas.

Kita vertus, C.Nurmagomedovas UFC reitinge tebėra už T.Fergusono nugaros. Net jei rusas gruodžio 30 d. nugalės Edsoną Barbozą, jis vis tiek neaplenks amerikiečio ir neturės pirmumo teisės į kovą su C.McGregoru, be to, UFC vis dar nėra įkėlusi kojos į Rusiją ir šiuo metu šioje šalyje nėra suplanuota jokių turnyrų. Airio ir ruso kova po tam tikro laiko yra įmanoma, bet vargu, ar C.Nurmagomedovas taps kitu C.McGregoro varžovu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų