Jose Aldo ir Eddie Alvarezas | Scanpix nuotr.

Jose Aldo ir Eddie Alvarezas | Scanpix nuotr.

Jau šį šeštadienį Detroite (JAV) įvyks priešpaskutinis didysis 2017 metų UFC organizacijos turnyras – „UFC 218“. Jame žiūrovai išvys vieną kovą dėl čempiono diržo ir keletą labai įdomių „apšildomųjų“ kovų.

Turnyras vyks įprastu laiku. Pirmosios vakaro kovos prasidės 1-1.30 val. Lietuvos laiku, antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val. nakties, o pagrindinė vakaro programa – 5 val. ryto. Tikėtina, kad paskutinė vakaro kova prasidės apie 7-7.30 val. ryto Lietuvos laiku.

Pagrindinė vakaro programa:

Pagrindinė kova dėl UFC puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Maxas Holloway – Jose Aldo

Maxas Holloway – Jose Aldo | Organizatorių nuotr.

Maxas Holloway – Jose Aldo | Organizatorių nuotr.

M.Holloway ilgą laiką ruošėsi ginti savo diržą prieš 35-erių metų amerikietį Frankie Edgarą, bet šis patyrė traumą. J.Aldo planavo narve pasirodyti gruodžio 16 d. kovoje prieš Ricardo Lamasą, tačiau nusprendė negalįs praleisti progos pakeisti F.Edgarą ir dar kartą susikauti su M.Holloway.

J.Aldo penkerius metus priklausė šis pasaulio čempiono diržas, kol 2015 m. gruodį jį vos per 13 sek. nokautavo Conoras McGregoras. Vėliau brazilas nugalėjo F.Edgarą ir tapo laikinuoju UFC čempionu. C.McGregoras savo diržo prieš J.Aldo ginti nenorėjo, tad UFC atėmė titulą iš airio ir J.Aldo buvo paskelbtas tikruoju čempionu. Visgi, 2017 m. birželį brazilas trečiajame raunde buvo nokautuotas M.Holloway ir dabar bandys sugrįžti į sostą.

Pirmoje tarpusavio kovoje M.Holloway įrodė, kad stovėsenoje pranoksta J.Aldo. Brazilas galėtų vėl bandyti „išstovėti“ prieš amerikietį, tačiau jam naudingiau būtų pervesti kovą į parterį. Šiaip ar taip, jėgų balansas per pusmetį vargu ar bus pasikeitęs, tad M.Holloway turėtų apginti savo diržą. Amerikietis ne veltui yra nenugalėtas nuo 2013 m. rugpjūčio, kai tik po teisėjų sprendimo pralaimėjo tam pačiam C.McGregorui.

Verdiktas: M.Holloway nokautuos varžovą.

Alistairas Overeemas – Francis Ngannou

Alistairas Overeemas – Francis Ngannou | Organizatorių nuotr.

Alistairas Overeemas – Francis Ngannou | Organizatorių nuotr.

A.Overeemas šią kovą pasitinka būdamas UFC sunkiasvorių reitingo lyderiu ir artėdamas prie dar vienos galimybės susikauti dėl pasaulio čempiono diržo. 2016 m. rugsėjį jis jau buvo nokautuotas dabartinio čempiono Stipe Miočičiaus, bet nuo to laiko laimėjo dvi kovas.

F.Ngannou akcijos sparčiai kyla. 31-erių metų kamerūnietis per karjerą UFC laimėjo visas penkias kovas, visas jas užbaigdamas anksčiau laiko. Šiuo metu F.Ngannou UFC reitinge yra ketvirtas ir pergalė prieš A.Overeemą įrodytų, kad ir jis jau vertas kovos dėl diržo.

Beveik nekyla abejonių dėl to, kad ši kova baigsis nokautu. F.Ngannou per visą MMA karjerą apskritai vos sykį per 11 kovų savo likimą patikėjo teisėjams ir tuomet patyrė vienintelį pralaimėjimą. A.Overeemas MMA narve yra nokautavęs 19 oponentų ir kamerūnietis greičiausiai taps 20-uoju.

Verdiktas: A.Overeemas laimės nokautu.

Henry Cejudo – Sergio Pettis

Henry Cejudo – Sergio Pettis | Organizatorių nuotr.

Henry Cejudo – Sergio Pettis | Organizatorių nuotr.

Tai bus dar viena gero lygio kova šiame turnyre. H.Cejudo UFC visų lengviausio svorio kategorijos reitinge yra antras ir 2016 m. balandį jau kovėsi dėl diržo su absoliučiu reitingo lyderiu Demetriousu Johnsonu. Tuo tarpu S.Pettis reitinge rikiuojasi ketvirtas, jam tėra 24-eri metai, jis laimėjo keturias kovas iš eilės ir ateityje turėtų rimtai pretenduoti į čempiono diržą.

Beje, šie sportininkai turėjo susikauti dar „UFC 211“ turnyre gegužės 13-ą dieną, bet H.Cejudo, likus vos 3 dienoms, pranešė patyręs rankos traumą ir kova buvo atšaukta. Nuo to laiko H.Cejudo spėjo nokautuoti Wilsoną Reisą, o S.Pettis išplėšė pergalę prieš Brandoną Moreno.

H.Cejudo yra 2008 m. olimpinis imtynių čempionas, tačiau treniruotėse jis didelį dėmesį skyrė kovai stovėsenoje ir ne veltui jau 5 kovas laimėjo nokautais. Visgi, šioje kovoje H.Cejudo naudingiau būtų kovoti parteryje, kur S.Pettis dažniausiai turi problemų.

Verdiktas: H.Cejudo laimės kovą teisėjų sprendimu.

Eddie Alvarezas – Justinas Gaethje

Eddie Alvarezas – Justinas Gaethje | Organizatorių nuotr.

Eddie Alvarezas – Justinas Gaethje | Organizatorių nuotr.

UFC lengvo svorio kategorija yra perpildyta talento ir išvysti pirmojo reitingo penketo narių kovą bus labai įdomu. E.Alvarezas 2016 m. liepą tapo UFC pasaulio čempionu, bet tų pačių metų lapkritį buvo nokautuotas Conoro McGregoro. 2017 m. gegužę E.Alvarezas sugrįžo ir susikovė su Dustinu Poirieriu. E.Alvarezas narve turėjo daug problemų, o kova buvo nutraukta po neleistino E.Alvarezo spyrio keliu varžovui į galvą. Amerikietis tąkart pažeidė taisykles, bet pralaimėjimas jam nebuvo įrašytas. Ši kova taip ir neišsklaidė abejonių, ar E.Alvarezas dar pajėgs sugrįžti į UFC viršūnę.

Ilgus metus su Rose Namajunas vienoje komandoje dirbęs J.Gaethje neseniai viešai liejo ašaras, kai lietuvių kilmės kovotoja sutriuškino Joanną Jedrzejczyk. Pats J.Gaethje gali didžiuotis nepriekaištinga statistika MMA narve – 18 kovų ir 18 pergalių. Jis UFC reitinge yra penktas, o E.Alvarezas – ketvirtas. Pergalė J.Gaethje dar pakeltų aukštyn ir greičiausiai leistų ateityje susikauti su tokiomis žvaigždėmis kaip Tony Fergusonas ar Chabibas Nurmagomedovas.

Verdiktas: J.Gaethje laimės nokautu.

Tecia Torres – Michelle Waterson

Tecia Torres – Michelle Waterson | Organizatorių nuotr.

Tecia Torres – Michelle Waterson | Organizatorių nuotr.

Abi šias kovotojas sieja tai, kad jos narve pralaimėjo prieš R.Namajunas. T.Torres 2016 m. birželį pralaimėjo R.Namajunas teisėjų sprendimu, o M.Waterson 2017 m. balandį buvo „užsmaugta“. Šiuo metu UFC minimalaus svorio kategorijos reitinge T.Torres yra penkta, o M.Waterson – šešta. Joms svajoti apie kovą dėl diržo dar ankstoka, bet, pergalės atveju, būtų galima taikytis į kovą su Claudia Gadelha ar Karolina Kowalkiewicz ir taip kelti savo akcijas.

Tai turėtų būti apylygė kova. Abi sportininkės mėgsta kovoti stovėsenoje, tačiau turi sugebėjimų ir parteryje, kur M.Waterson statistiniai rodikliai atrodo ypač įspūdingai.

Verdiktas: M.Waterson laimės kovą teisėjų sprendimu.

Antroji preliminarios programos dalis:

Charlesas Oliveira – Paulas Felderis

Verdiktas: P.Felderis laimės kovą teisėjų sprendimu.

Alexas Oliveira – Yancy Medeirosas

Verdiktas: A.Oliveira laimės kovą anksčiau laiko.

Davidas Teymuras – Drakkaras Klose

Verdiktas: D.Teymuras laimės kovą teisėjų sprendimu.

Felice Herrig – Cortney Casey

Verdiktas: F.Herrig laimės kovą teisėjų sprendimu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Abdulas Razakas Al-Hassanas – Sabahas Homasi

Verdiktas: A.R.Al-Hassanas nokautuos varžovą.

Jeremy Kimballas – Dominickas Reyesas

Verdiktas: D.Reyesas nokautuos varžovą.

Justinas Willisas – Allenas Crowderis

Verdiktas: J.Willisas nokautuos varžovą.

Amanda Cooper – Angela Magana

Verdiktas: A.Cooper laimės kovą teisėjų sprendimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų