Grigoras Dimitrovas | Scanpix nuotr.

Grigoras Dimitrovas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) baigėsi prestižinis „Nitto ATP Finals“ vyrų teniso turnyras, į kurį tradiciškai buvo kviesti tik 8 geriausi pasaulio žaidėjai.

Didžiajame finale triumfavo bulgaras Grigoras Dimitrovas (ATP-6). Visus penkis mačus šią savaitę laimėjęs bulgaras po 2 valandų 30 minučių kovos 7:5, 4:6, 6:3 įveikė belgą Davidą Goffiną (ATP-8). Tai buvo jau septinta bulgaro pergalė prieš belgą per aštuonias jų dvikovas.

Pirmojo seto pradžioje abu tenisininkai keitėsi laimėtomis varžovo padavimų serijomis, bet po trečiojo geimo į priekį išsiveržė D.Goffinas. Jis šią persvarą išsaugojo iki ketvirtojo geimo, kai G.Dimitrovas realizavo „break pointo“ galimybę. Dvyliktajame geime D.Goffinas bandė išplėšti pratęsimą, jis neutralizavo penkias varžovo „break pointo“ galimybes, bet G.Dimitrovas šeštuoju mėginimu nebeklydo ir dramatiškai laimėjo setą.

G.Dimitrovas antrojo seto šeštajame geime turėjo „break pointą“ ir galėjo gerokai priartėti prie nugalėtojo titulo. Visgi, savo progą jis iššvaistė, o jau sekančiame geime D.Goffinas realizavo tokią pat progą, išsiveržė į priekį ir savo pranašumą išlaikė iki seto pabaigos.

Trečiojo seto pirmajame geime D.Goffinas iššvaistė keturias „break pointo“ galimybes, antrajame geime vienos tokios progos nerealizavo ir G.Dimitrovas. Belgui nepavyko atsilaikyti šeštajame geime, kai jis pralaimėjo savo padavimų seriją. Įsibėgėjęs G.Dimitrovas jau aštuntajame geime turėjo tris progas tašku užbaigti mačą, bet D.Goffinas tuomet atsilaikė. Vėliau jau bulgaras stojo atlikti savo padavimų ir šį kartą nebeklydo.

Mačo statistika: G.Dimitrovas - D.Goffinas. | Organizatorių nuotr.

Mačo statistika: G.Dimitrovas - D.Goffinas. | Organizatorių nuotr.

Abu šie tenisininkai pirmą kartą karjeroje žaidė tokio rango turnyro finale. G.Dimitrovui atiteko net 1500 ATP vienetų reitingo taškų ir 2,358 mln. JAV dolerių. Naujajame ATP vienetų reitinge bulgaras kils į rekordinę – trečią – vietą.

„Nitto ATP Finals“ turnyro prizų fondą sudarė 8 mln. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.