Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

 Jau šį šeštadienį legendinėje Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje (JAV) įvyks mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 217“, kurį daugelis vadina geriausiu šių metų MMA renginiu pasaulyje, nes per vieną vakarą narvą sudrebins net trys kovos dėl UFC pasaulio čempiono diržų.

Pasikeitus laiko juostai, Lietuvos gerbėjams šis turnyras vyks kiek prastesniu laiku nei įprasta. Pirmosios vakaro kovos prasidės jau 0.30 val. Lietuvos laiku, o antroji preliminarios programos dalis – 2 val. nakties. Pagrindinės vakaro kovos startuos 4 val. Lietuvos laiku, tad Rose Namajunas į narvą žengs jau apie 5 val. ryto.

Iki neeilinio renginio likus vos dviems dienoms Sportas.lt Jums pristato „UFC 217“ turnyro programą ir pateikia prognozes kiekvienai kovai.

Pagrindinė programa:

Pagrindinė vakaro kova dėl UFC vidutinio svorio kategorijos čempiono diržo: Michaelas Bispingas – Georgesas St-Pierre‘as

Georgesas St-Pierre'as | Scanpix nuotr.

Georgesas St-Pierre'as | Scanpix nuotr.

Legenda pagaliau sugrįžta. Vienas geriausių visų laikų MMA kovotojų 36-erių metų kanadietis G.St-Pierre‘as MMA narve nesikovė beveik ketverius metus, o UFC jį nuolat stengėsi sugrąžinti į didįjį sportą. Susitarimas galiausiai buvo pasiektas ir kanadietis iš karto galės kovoti dėl čempiono diržo.

G.St-Pierre‘as MMA narve yra laimėjęs 12 kovų iš eilės ir net 9 sykius paeiliui apgynė UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą. Visgi, savo sugrįžimui kanadietis pasirinko naują iššūkį ir pirmą kartą karjeroje kovos vidutinio svorio kategorijoje.

M.Bispingas pasaulio čempiono diržą iškovojo 2016 m. birželį, kai nokautavo Luke‘ą Rockholdą. Vėliau anglas savo titulą apgynė 2016 m. spalį, teisėjų sprendimu įveikdamas Daną Hendersoną.

Šios kovos baigtį prognozuoti sudėtinga vien dėl to, kad G.St-Pierre‘o MMA narve nematėme nuo 2013 m. Visgi, jei jis išsaugojo savo atletiškumą ir imtynių sugebėjimus, tuomet turėtų būti ir šios kovos favoritas. Negana to, M.Bispingas paskutinėje kovoje su D.Hendersonu turėjo daug problemų, o jo pergalę ne vienas ekspertas vadina kontraversiška. Anglas narve nesirodė ilgiau nei metus, o jam jau 38-eri.

Verdiktas: G.St-Pierre‘as laimės kovą teisėjų sprendimu.

Kova dėl UFC lengviausio svorio kategorijos čempiono diržo: Cody Garbrandtas – T.J.Dillashaw

Cody Garbrandtas | Scanpix nuotr.

Cody Garbrandtas | Scanpix nuotr.

Šių amerikiečių kovos visi laukė dar „UFC 213“ turnyre liepos 8-ą dieną, bet tąkart C.Garbrandtas patyrė  nugaros traumą ir negalėjo ginti savo diržo. Po šios traumos praėjo beveik pusmetis ir C.Garbrandtas su nauja jėga pasitinka T.J.Dillashaw iššūkį.

UFC čempiono diržą C.Garbrandtas iškovojo pernai gruodžio 30 d., kai teisėjų sprendimu nugalėjo Dominicką Cruzą ir MMA narve laimėjo 11-ą kovą iš tiek pat galimų. T.J.Dillashaw tam pačiam D.Cruzui pralaimėjo 2016 m. sausį titulinėje kovoje daugumos teisėjų sprendimu, tačiau vėliau laimėjo dvi kovas iš eilės ir vėl pakilo į viršų UFC reitinge. T.J.Dillashaw UFC čempionu buvo nuo 2014 m. gegužės iki 2016 m. sausio ir dar yra buvęs C.Garbrandto komandos draugas, tad laukia tikras derbis.

C.Garbrandtas yra kiek pranašesnis stovėsenoje, o T.J.Dillashaw, ko gero, pranoktų varžovą parteryje. Tiesa, C.Garbrandtas iki šiol 100 proc. atvejų apsigindavo nuo varžovų bandymų jį sugriebti ir pervesti kovą į parterį. Jis taip pat šiek tiek geriau ginasi stovėsenoje nuo varžovo smūgių ir turėtų būti vadinamas kovos favoritu.

Verdiktas: C.Garbrandtas laimės kovą teisėjų sprendimu.

Kova dėl moterų UFC minimalaus svorio kategorijos čempionės diržo: Joanna Jedrzejczyk – Rose Namajunas

Joanna Jedrzejczyk - Jessica Andrade | Scanpix nuotr.

Joanna Jedrzejczyk - Jessica Andrade | Scanpix nuotr.

Lietuvos MMA gerbėjai to laukė ilgai. Savo šaknimis besididžiuojanti R.Namajunas dėl UFC čempionės diržo kovėsi tik 2014 m. gruodį. Tuomet ji pačioje savo karjeros pradžioje pralaimėjo Carlai Esparzai, kuri užsmaugė lietuvių kilmės kovotoją ir tapo pirma šios svorio kategorijos UFC čempione.

Tuomet C.Esparzos varžove tapo J.Jedrzejczyk. Lenkė nokautavo varžovę antrajame raunde ir netrukus tapo dominuojančia jėga UFC turnyruose. J.Jedrzejczyk titulą apgynė jau penkis kartus iš eilės ir pergalė prieš R.Namajunas lenkei leistų pakartoti UFC moterų rekordą, priklausantį Rondai Rousey.

Tiek lažybininkai, tiek MMA ekspertai sutinka – niekam narve nepralaimėjusi J.Jedrzejczyk yra neabejotina šios kovos favoritė. Tiesa, jei R.Namajunas sugebės atimti pagrindinį lenkės ginklą (kovą stovėsenoje), tuomet sportininkių galimybės iškovoti pergalę bus apylygės.

Kas laimės R.Namajunas ir J.Jedrzejczyk kovą?
R.Namajunas
1043 balsai
J.Jedrzejczyk
219 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lenkė per minutę UFC kovose vidutiniškai atlieka po 6,87 akcentuotus smūgius (R.Namajunas – 3,51). J.Jedrzejczyk smūgiai dažniau pasiekia tikslą (50 proc. prieš 45 proc.), be to, lenkė pasižymi ir geresne gynyba (2,43 prieš 3,10 praleistų akcentuotų smūgių per minutę).

Kita vertus, J.Jedrzejczyk labai retai bando pervesti kovą į parterį ir geriau jaučiasi stovėsenoje. R.Namajunas situacija – priešinga. Ji per 15 min. vidutiniškai 3,2 karto bando parversti varžovę, J.Jedrzejczyk per tą patį laiko tarpą tai daro vos 0,2 karto. R.Namajunas problema ta, kad lenkė net 81 proc. atvejų apsigina nuo varžovių bandymų ją parversti, tad pasinaudoti jos silpnybe yra ypatingai sudėtinga. Pati R.Namajunas sėkmingai ginasi tik 45 proc. atvejų bandant ją parversti, bet vargu ar tai bus problema, kovojant prieš lenkę.

Verdiktas: J.Jedrzejczyk laimės kovą teisėjų sprendimu.

Stephenas Thompsonas – Jorge Masvidalis

Tyrono Woodley ir Stepheno Thompsono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Tyrono Woodley ir Stepheno Thompsono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

34-erių metų S.Thompsonas visai neseniai buvo labai arti UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržo. 2016 m. lapkritį jis lygiosiomis baigė kovą su Tyronu Woodley, bet 2017 m. kovą jam pralaimėjo teisėjų sprendimu ir turės vėl iš naujo užsitarnauti kovą dėl titulo.

Šiuo metu UFC reitinge S.Thompsonas yra antras, o J.Masvidalis – ketvirtas. 32-ejų metų J.Masvidalis buvo laimėjęs tris kovas paeiliui, kol 2017 m. gegužę jį sustabdė Demianas Maia, kuris ir gavo progą susikauti su T.Woodley.

S.Thompsonas yra elitinės klasės kikboksininkas, bet ir J.Masvidalis savo stiprybe laiko kovą stovėsenoje. „Fejerverkų“ šioje kovoje neturėtų trūkti ir realu, kad visų 3 raundų nugalėtojui išsiaiškinti neprireiks.

Verdiktas: S.Thompsonas nokautuos varžovą.

Johny Hendricksas – Paulo Borrachinha

Johny Hendricksas | Scanpix nuotr.

Johny Hendricksas | Scanpix nuotr.

Pagrindinę vakaro programą pradės skirtingose karjeros stadijose esančių atletų kova. 34-erių metų J.Hendricksas 2014 m. tapo UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempionu, nugalėdamas Robbie Lawlerį. Visgi, sekančioje kovoje R.Lawleris pasiekė revanšą ir nuo tada J.Hendrickas išgyveno karjeros nuosmukį. 2017 m. jis debiutavo vidutinio svorio kategorijoje ir nugalėjo Hectorą Lombardą, bet birželį buvo nokautuotas Timo Boetscho.

26-erių metų P.Borrachinha – kylanti MMA žvaigždė. Brazilas MMA narve laimėjo visas 10 kovų, nokautavo 9 iš 10 varžovų ir 9 kovas užbaigė dar pirmajame raunde. Ilgiausia brazilo kova buvo pastaroji, kai „UFC 212“ turnyre jis per kiek ilgiau nei 6 min. nokautavo Oluwalę Bamgbosę.

Nokautų meistrui iš Brazilijos ši kova bus gera proga susikurti gerą vardą apie save ir dar labiau išgarsėti MMA pasaulyje. Kita vertus, J.Hendrickas yra „keliomis galvomis“ aukštesnio lygio varžovas nei tie, prieš kuriuos yra tekę kovoti P.Borrachinhai. Vargu, ar brazilui užteks patirties ir vien tik brutalios jėgos tokioje ankstyvoje karjeros stadijoje nugalėti buvusį UFC čempioną.

Verdiktas: J.Hendricksas laimės teisėjų sprendimu.

Antroji preliminarios programos dalis:

James Vickas – Josephas Duffy

Verdiktas: J.Vickas laimės teisėjų sprendimu.

Waltas Harrisas – Markas Godbeeras

Verdiktas: W.Harrisas nokautuos varžovą.

Ovince‘as Saint Preux – Corey Andersonas

Verdiktas: O.Saint Preux laimės teisėjų sprendimu.

Randy Brownas – Mickey Gallas

Verdiktas: M.Gallas anksčiau laiko laimės kovą parteryje.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Ionas Cutelaba – Michalas Oleksiejczukas

Verdiktas:  I.Cutelaba nokautuos varžovą.

Aleksejus Olijnikas – Curtisas Blaydesas

Verdiktas: C.Blaydesas laimės teisėjų sprendimu.

Aiemannas Zahabi – Ricardo Ramosas

Verdiktas: R.Ramosas laimės teisėjų sprendimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų