Joanna Jedrzejczyk ir Rose Namajunas | Youtube.com nuotr.

Joanna Jedrzejczyk ir Rose Namajunas | Youtube.com nuotr.

Geriausia lietuvių kilmės MMA kovotoja 25-erių metų Rose Namajunas turės galimybę tapti UFC pasaulio čempione. Lapkričio 4-ą dieną „UFC 217“ turnyre Niujorke (JAV) legendinėje „Madison Square Garden“ arenoje R.Namajunas mes iššūkį dabartinei UFC minimalaus svorio kategorijos čempionei lenkei Joannai Jedrzejczyk.

Trečiadienį UFC suorganizavo galimybę žurnalistams pabendrauti tiesioginėje konferencijoje su keturiais būsimais „UFC 217“ turnyro dalyviais. Tarp jų buvo ir J.Jedrzejczyk su R.Namajunas. Lenkė ir vėl pasižymėjo įžūlumu, o lietuvių kilmės kovotoja stengėsi nesivelti į žodžių karą su dabartine čempione.

„Manau, kad nuo pirmos kovos dėl titulo sustiprėjau psichologiškai. Mano nusiteikimas dabar yra visai kitoks. Anksčiau turėjau daug psichologinių problemų, bet nugalėjau savo demonus ir atsistojau ant kojų. Esu daug stipresnė nei anksčiau“, - kalbėjo R.Namajunas.

Tuomet į pokalbį įsiterpė J.Jedrzejczyk: „Pasiklausyk, ką kalbi. Tu net nenorėjai bendrauti su žiniasklaida. Kaip tu gali norėti tapti čempione, jei nesusitvarkai net su tokiais dalykais? Tu tikrai nesustiprėjai psichologiškai. Esi psichiškai nestabili ir narve tave visiškai palaušiu.“

„Manau, kad šioje šalyje daug kas kenčia dėl psichologinių problemų. Man tai yra motyvacija kovoti ir...“, - pradėjo kalbėti R.Namajunas, kol ją vėl nutraukė lenkė: „Ši šalis yra fantastiška. Ji buvo nuostabi man. Manau, kad tai yra tik tavo asmeninės problemos. Tu niekada nebūsi čempione.“

Tuomet R.Namajunas prisiminė ir skaudžią savo šeimos tragediją: „Tai nėra ta tema, apie kurią galėčiau lengvai kalbėti. Psichologinės problemos išardė mano šeimą. Tėvas, kurio mano gyvenime beveik nebuvo, kentėjo dėl šizofrenijos ir dėl to mirė. Man ši kova reiškia daugiau nei titulą. Noriu įkvėpti kenčiančius jaunus žmones daryti tai, ką jie nori, tai, kas juos daro laimingus, nes jei būsi geru žmogumi, galėsi įveikti visas kliūtis.“

Vėliau žurnalistai dar teiravosi R.Namajunas, ar lenkė savo kalbomis neperžengė ribos, tačiau lietuvių kilmės kovotoja pareiškė nekreipianti dėmesio į jos žodžius.

R.Namajunas per karjerą MMA narve laimėjo 6 kovas ir patyrė 3 nesėkmes. Lietuvių kilmės sportininkė paskutinį kartą kovėsi 2017 m. balandį, kai smaugimo veiksmu įveikė Michellę Waterson. Po šios pergalės R.Namajunas įsitvirtino trečioje UFC reitingo vietoje ir tapo pagrindine kandidate kovoti su J.Jedrzejczyk.

30-metė lenkė yra viena geriausių MMA kovotojų per istoriją. Ji per karjerą vis dar nenugalėta – 14 pergalių iš tiek pat galimų. J.Jedrzejcyk čempionės diržą iškovojo dar 2015 m. kovą ir jį apgynė jau penkis kartus iš eilės. Paskutinėje savo kovoje lenkė šių metų gegužę vienbalsiu teisėjų sprendimu pranoko brazilę Jessicą Andradę.

Prieš pereidama į MMA, J.Jedrzejczyk buvo aukščiausio lygio muaythai kovotoja. Ji 2009-2013 m. laikotarpiu penkis kartus iš eilės tapo pasaulio muaythai čempione. 2010 m. ji tapo ir WKN pasaulio bei Europos kikbokso čempione. J.Jedrzejczyk yra pirmoji lenkė ir europietė moteris, tapusi UFC čempione. 2015 m. daugelis didžiausių kovinio sporto portalų ją išrinko metų kovotoja.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

white mamba
2017-10-28 11:34:37
vienintelis sansas namajunas ,kad nekris i nokauta po pirmo lenkes spyrio i galva ir megins visa kova parteryje voliotis ,tik neaisku ar lenke ta leis ,vargu turbut....
Atsakyti
egis
2017-10-26 16:16:04
Kokia chamė ta lenkė, kai šitaip pertraukinėja kalbančią varžovę, nuvertina ją, kaip varžovę, primindama apie jos psichologinę būklę, tai rodo būtent lenkės, kaip asmenybės degradavimą. Tyčiotis ir žemint savo varžovą gali tik toks, kuris bijo artėjančios kovos ir Rose Namajūnas toks lenkės elgesys gali tik suteikt dar daugiau jėgų prieš kovą. Tikiuosi bus pamokyta ta lenkė jau per pirmą raundą.
Atsakyti
Byron
2017-10-27 05:48:55
Lygiai taip pat daro mcgregoras. Tas daunas dar didesnis degradas. O kai kas iš lietuvių yra to degrado gerbėjas.
V
2017-11-02 22:47:30
Lietuviai palaiko betką ką nori, bet kai atsiranda Lietuvė kurią galima palaikyt, visada rinksis Lietuvę
er
2017-10-26 15:33:57
atrodo kaip velnias
Atsakyti
white mamba
2017-10-26 13:12:45
lenke sumals ta pliki per pirma raunda :D
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton