Sebastianas Vettelis | AP/Scanpix nuotr.

Sebastianas Vettelis | AP/Scanpix nuotr.

Sebastianas Vettelis teigia, kad jis patenkintas tuo, kad jam Kinijos GP lenktynėse pavyko finišuoti penktoje vietoje, nepaisant to, kad likus penkiems ratams iki lenktynių finišo vokietis važiavo antras.

Čempiono titulą ginantis sportininkas vakar (04.14) vykusioje kvalifikacijoje užėmė tik vienuoliktą vietą, o po lenktynių starto nusirito dar keturiomis pozicijomis žemiau.

Važiavęs dviejų sustojimų taktika, S.Vettelis sugebėjo pakilti į antrąją vietą, tačiau dėl sudilusių padangų jį aplenkė abu „McLaren“ ekipos pilotai ir jo komandos draugas Markas Webberis.

„Lenktynės darėsi vis sunkesnės. Iš padangų jau nieko nebuvo likę. Žinojau, kad bet kokiu atveju turėjau atsiplėšti nuo Kimi Raikkoneno, kuris, mano manymu, susidūrė su tomis pačiomis problemomis“, - teigė S.Vettelis.

Praėjusiais metais S.Vettelis Kinijoje taip pat prarado pergalę dėl stipriai nusidėvėjusių padangų.

„Manau, tai buvo tas pats, kas ir praėjusiais metais. Situacija buvo šiek tiek kitokia, tačiau paskutiniai ratai buvo visiškai tokie patys – žmonės mane aplenkė, kai iš mano padangų jau nieko nebuvo likę.“

„Gaila, nes podiumas buvo labai arti. Tačiau džiaugiuosi pakilęs iš penkioliktos vietos ir iškovojęs nemažai taškų. Mes esame gana lėti tiesiosiose, todėl prarandame daug laiko. Dėl šios priežasties lenkti buvo ypač sunku.“

S.Vettelis prisiėmė atsakomybę už prarastas pozicijas starto metu.

„Manau šiek tiek pražiopsojau startą. Negalėjau atrasti tinkamų apsukų ir dėl to šiek tiek susimaišiau. Įprastai aš startuoju neblogai, tačiau šiandien buvau tas, kuris į žalią šviesą sureagavo paskutinis.“

„Tuomet atsidūriau už „Williams“ lenktynininkų pirmajame posūkyje, kurie susidūrė tarpusavyje, todėl stipriai turėjau spausti stabdžius. Vos nepraradau pozicijos Heikki Kovalainenui, todėl pirmoji lenktynių dalis tikrai nebuvo gera. Laimei, pasinaudoję strategija sugebėjome atkovoti pozicijas“, - pridūrė S.Vettelis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.