Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris | Scanpix nuotr.

Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris | Scanpix nuotr.

 Sarasotoje (JAV) tęsiasi pasaulio irklavimo čempionatas, kuriame penktadienį į A finalus pateko abi Lietuvos irkluotojų poros.

Kovą dėl medalių pratęs olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris. Lietuviai vyrų porinių dviviečių valčių antrajame pusfinalyje po 500 m buvo tik šešti, įpusėjus distancijai yrėsi penkti, likus 500 m pakilo į ketvirtą vietą, o tuomet aplenkė britus, finišavo treti (6:17.04) ir iškovojo paskutinį kelialapį į A finalą. Į A finalą dar pateko prancūzai Matthieu Androdias bei Hugo Boucheronas (6:15.390) bei Naujosios Zelandijos atstovai Johnas Storey ir Christopheris Harrisas (6:16.330). Iš pirmojo pusfinalio į A finalą pateko lenkai, norvegai ir italai.

Vyrų porinių dviviečių valčių A finalas prasidės sekmadienį 17.42 val. Lietuvos laiku.

Sėkmingai pusfinalio barjerą įveikė ir Milda Valčiukaitė su Ieva Adomavičiūtė. Jos pirmajame pusfinalio plaukime nuo starto iki finišo yrėsi antros (6:57.86). Lietuves aplenkė tik amerikietės Meghan O'Leary ir Ellen Tomek (6:55.290). Trečios liko, bet į A finalą taip pat pateko prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (6:59.810).

Moterų porinių dviviečių valčių A finalas, kuriame dėl medalių kovos 6 įgulos, prasidės sekmadienį 17.27 val. Lietuvos laiku.

Neįgaliųjų vyrų vienviečių valčių antrajame pusfinalio plaukime lietuvis Augustas Navickas finišavo per 11 min. 16.40 sek. ir liko penktas. Nuo pirmojo trejeto ir vietos A finale jį skyrė beveik 35 sek. Lietuvis dalyvaus B finale, kuriame sportininkai dalinsis 7-12 vietas bendroje įskaitoje.

Sportas.lt primena, jog į A finalą dar ketvirtadienį pateko Lietuvos vyrų porinės keturvietės valties įgula – Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius. Jie dėl medalių kovos šeštadienį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.