Dainius Adomaitis | Fotodiena nuotr.

Dainius Adomaitis | Fotodiena nuotr.

Dainiui Adomaičiui šių metų Europos krepšinio čempionatas buvo kupinas iššūkių. Jis pirmą kartą stovėjo prie Lietuvos rinktinės vairo ir susilaukė daug kritikos.

Visgi krepšinio specialistas į burnojančius žmones nekreipia dėmesio ir neturi laiko tai daryti, nes jau po kelių mėnesių prasidės FIBA atrankos turnyras į 2019 metų Pasaulio čempionatą, o jam D.Adomaitis turės suburti naują rinktinę.

Apie tai, žaidėjų natūralizaciją, pokalbį su LKF ir savo dabartinę veiklą D.Adomaitis kalbėjo spaudos konferencijos metu.

„Kai tu laimi – viskas yra gerai, bet kai pralaimi viskas tampa blogai. Kritika yra mūsų darbo dalis. Nėra jokio darbo, kuriame viskas visada būtų pozityviu. Visur yra negatyvių atsiliepimų ir minčių.

Aš galiu atsiriboti nuo socialinių tinklų, man tai nėra didelė problema. Visgi su žaidėjais yra visai kas kita, jie – kita karta. Jie dažnai naršo internete, skaito, ten bendrauja. Man nepatiko, kad kai ateina tam tikri žurnalistai ir užduoda klausimus visai ne apie krepšinį“, – sakė D.Adomaitis.

Galbūt didžiausia problema yra Tomas Pačėsas?

– Visiškai nenoriu to komentuoti, net nes neverta to daryti. Žmogus turi savo tokią nuomonę ir tiek. Neverta net gaišti laiko ir kalbėti apie jo komentarus.

Sakėte, kad Jonas Kazlauskas – jūsų mokytojas. Bendravote su juo čempionato metu?

– Ne, čempionato metu nebendravome. Nemažai kalbėjome per pasiruošimą ir vasarą prieš čempionatą. Tikrai esu dėkingas jam už pasidalinimą patirtimi ir patarimus.

Neatmetėte galimybės atsistatydinti, jeigu LKF būtų išreiškusi nepasitikėjimą jumis. Kokia buvo Arvydo Sabonio pozicija?

– Mes tik analizavome tai, ką darėme visą vasarą ir kalbėjomės apie įsipareigojimus, kurie yra visam olimpiniam ciklui. Aptarėme krepšinio situaciją, kuri nėra iš lengvųjų. Buvo tikrai daug gerų dalykų. Pats rinktinės žaidimas ir žaidėjų atsidavimas toks, kokio aš norėjau.

Ar jau būtų galima dėlioti sudėtį Pasaulio čempionato atrankai?

– Matote, dabar pastarosiomis dienomis atsiranda informacijos tiek iš FIBA, tiek Eurolygos. Teikiami įvairūs pasiūlymai ir norima tartis, kas yra gerai. Kol kas planuojame atrankoje žaisti be NBA ir Eurolygos žaidėjų, bet juk viskas gali greitai pasikeisti. Galutinė pozicija dėl žaidėjų dar nėra aiški. Dėl tokių dalykų nukenčia pats krepšinis. Reikia galvoti ir apie žaidėjus, juk jie negali žaisti krepšinio 11 ar 12 mėnesių. Jiems reikia pailsėti, išsilaižyti traumas.

Kada bus galima sužinoti apie kandidatų sąrašą FIBA atrankai?

– Jis daugmaž jau yra kompiuteryje. Turi būti įtraukti 24 žaidėjai. Vėliausia data yra spalio 12 diena, todėl anksčiau manau neskelbsime. Man dar nesinori labai leistis į detales, bet galiu pasakyti, kad savo preliminariame sąraše turime daugiau, negu 24 žaidėjus. Esame juk krepšinio šalis ir turime daug kam suteikti šansą.

Ką manote apie krepšininkų natūralizaciją Lietuvos rinktinėje?

– Lenkijos rinktinė pavyzdžiui renkasi tarp 3-4 užsieniečių, bet aš neįsivaizduoju tokio scenarijaus Lietuvos rinktinėje. Aš esu prieš tokį dalyką. Mes esame krepšinio šalis ir mums turi atstovauti tik lietuviai. Natūralizacija – lengviausias problemos sprendimo būdas. Reikia ugdyti savus krepšininkus.

Lietuvos rinktinės žaidėjai teigė, kad atmosfera vyravo puiki. Malonu girdėti tokius atsiliepimus?

– Manau, kad rinktinėje visada būdavo gera atmosfera. Niekada nebuvo problemų. Juk atvažiuoja motyvuoti žaidėjai, kurie nusprendė atstovauti savo šaliai. Išgirsti gerus atsiliepimus yra malonu kiekvienam žmogui. 

Rinktinėje galbūt atsiras psichologas?

– Kalbėjome apie tai su LKF vadovais. Pozicija yra bendra ir ta linkme dirbama. Tai turi būti žmogus, kuris yra viduje ir praktiškai kiekvieną dieną būtų. Mano noras, jog tas žmogus padėtų visoje piramidėje. Kuo toliau, tuo psichologija sporte atlieka didesnį vaidmenį.

Kiek žaidėjų kviesite į stovyklą prieš pat atranką?

– Turbūt 14. Situacija yra tokia, kad 23 dieną žaisime Kosove, o kai kurių kandidatų komandos rungtyniaus 18 ar 19 dieną. Žaidėjai galės prisijungti 20 dieną anksčiausiai. 21 dieną treniruotė, o 22-ą – kelionė. Turime susirinkę greitai viską aptarti ir žaisti. Yra daug niuansų.

Pasižiūrėjus į Kosovo rinktinė. Tikra egzotika, yra natūralizuotų žaidėjų. Jums kas nors girdėta apie šią rinktinę?

– Kažkiek girdėjau. Yra nemažai žaidėjų, turinčių dvigubą pilietybę. Ten yra žaidėjų, mokančių žaisti krepšinį. Dabar nėra tokios didžiulės atskirties, kaip būdavo anksčiau. Manau, kad atrankose bus įvairių siurprizų. 

Kokia jūsų dabartinė veikla?

– Stebiu LKL mačus, kur žaidžia potencialūs kandidatai. Kitą savaitę ketinu keliauti į JAV. Dalyvausiu vienos komandos pasiruošimo sezonui etape. Noriu praplėsti žinių bagažą.

Tiesioginė vaizdo konferencija su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiuoju treneriu Dainiumi Adomaičiu. Komentaruose užduokite klausimą strategui ir turėsite progą laimėti EUROBASKET2017 kamuolį su vyrų rinktinės žaidėjų parašais. #mesuzlietuva

Posted by Mūsų krepšinis on Friday, September 22, 2017
 

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-19 West Ham United 20 : 00 West Bromwich …
Ant 01-19 Leicester City 22 : 15 Chelsea
Tre 01-20 Leeds United 02 : 00 Southampton
Tre 01-20 Manchester City 20 : 00 Aston Villa
Tre 01-20 Fulham 22 : 15 Manchester United