Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

 40-metis amerikietis Floydas Mayweatheris dažnai vadinamas geriausiu šio amžiaus pasaulio boksininku. Jis per karjerą profesionalų ringe laimėjo 49 kovas ir, jei šį šeštadienį nugalės airį Conorą McGregorą, taps pirmu profesionaliu boksininku istorijoje, kuris nugalėjo visus 50 ringe sutiktų varžovų.

Tiesa, F.Mayweatheris žino, ką reiškia patirti pralaimėjimą bokso ringe. Mėgėjų bokse jis patyrė 8 pralaimėjimus, iš kurių paskutinį – 1996 m. Atlantos olimpiadoje, kurioje amerikietis tenkinosi bronza.

Olimpinių žaidynių pusfinalio kovoje F.Mayweatheris 9:10 pralaimėjo bulgarui Serafimui Todorovui. Tai buvo gana kontraversiškas rezultatas ir iš vaizdo įrašo galima susidaryti įspūdį, kad pergalė turėjo būti skirta F.Mayweatheriui. Beje, ringo arbitras, skelbdamas kovos rezultatą, netgi sugebėjo susimaišyti. Jis pakėlė F.Mayweatherio ranką ir tik vėliau pasitaisė.

„Visi žinome, kad teisėjai mane apvogė. Man atėjo laikas pereiti į profesionalų boksą. Nebegaliu kankintis su mėgėjais ir nevykusiais teisėjais“, - kalbėjo tuomet 19-metis F.Mayweatheris.

JAV atstovai dar pateikė apeliaciją, bet ji buvo atmesta. Sklido kalbos, kad teisėjų sprendimą galėjo paveikti bulgaras Emilis Ječevas. Jis tuo metu buvo tarptautinės teisėjų komisijos vadovas.

Jei F.Mayweatheriui šis pralaimėjimas išėjo į naudą, tai S.Todorovo karjera vėliau „ritosi žemyn“. Bulgaras nesulaukė pakankamos finansinės paramos iš savo šalies, susipyko su savo šalies bokso federacija ir nuo 1997 m. nusprendė atstovauti Turkijai, bet daugiau medalių svarbiausiose mėgėjų bokso varžybose neiškovojo.

Dabar S.Todorovas sugrįžo į gimtąją Bulgariją. 48-erių metų olimpinis vicečempionas dirbo vairuotoju, pardavėju, bet šiose darbo vietose ilgai neišsilaikė. Tiek jis, tiek žmona pastaruoju metu buvo bedarbiai, o S.Todorovas gaudavo apie 400 eurų pensiją.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141