0

Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo tašką Slovakijoje

2013.03.22 23:13
AFP/Scanpix nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinė įrodė, kad pirmose 2014 metų Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse iškovotas taškas su Slovakija, nebuvo atsitiktinumas. Be pagrindinių gynėjų žaidę mūsų šalies futbolininkai sugebėjo su slovakais dar kartą sužaisti lygiosiomis 1-1.

Pirmajame kėlinyje aikštėje dominavo slovakai. Jau pirmosiomis rungtynių minutėmis šeimininkai turėjo bent kelias realias galimybes išsiveržti į priekį, bet mūsų šalies futbolininkams nuo pavojingų varžovų išpuolių apsiginti pavyko.

Slovakijos rinktinės gretose ypač pastebimai rungtyniavo Marekas Hamšikas ir Martinas Jakubko, kurie pirmoje rungtynių pusėje turėjo bent kelias progas pasižymėti.

Kiek netikėtai 19 minutę Lietuva išsiveržė į priekį. Varžovus nepasiruošusius gynyboje užklupę lietuviai sugebėjo suardyti galingąją Martino Škrtelio gynybos liniją ir įvartį į šeimininkų vartus įmušė puolėjas Darvydas Šernas. Pastarasis pasižymėjo po puikaus Mindaugo Kalono reido ir atlikto perdavimo.

Į priekį išsiveržę svečiai didesnį dėmesį skyrė gynybai. Kelias minutes Lietuvos rinktinei teko atlaikyti dar vieną slovakų šturmą, bet ir šį kartą svečiams pavyko nuo priešininkų atakų apsiginti.

Galiausiai 40 minutę rezultatas tapo lygus. Neužtikrintai gynyboje sužaidęs Saulius Mikoliūnas suteikė puikią galimybę pasižymėti Slovakijos puolėjui M.Jakubko, kuris atsiradusia proga puikiai pasinaudojo ir atstatė rungtynėse pusiausvyrą.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės gretose buvo atliktas pirmasis keitimas. Traumuotą vartininką Žydrūną Karčemarską aikštėje pakeitė Giedrius Arlauskis. Iš Telšių kilęs vartų sargas patikimai žaidė visas antrojo kėlinio 45 minutes.

Įpusėjus antrajam kėliniui slovakai vis labiau greitino žaidimo tempą, todėl lietuviams gintis darėsi vis sunkiau ir sunkiau. Ne kartą šiose rungtynėse mūsų komandą nuo praleisto įvarčio gelbėjo vartų konstrukcijos.

Susitikimo pabaigoje Slovakija bet kokia kaina siekė persverti rezultatą savo naudai, bet patikimai gynyboje žaidę lietuviai varžovams įmušti antrojo įvarčio neleido ir iškovojo svarbų tašką.