Markas Webberis | AP/Scanpix nuotr.

Markas Webberis | AP/Scanpix nuotr.

Markas Webberis tikisi, kad „Red Bull“ koncentruosis ties naujosios išmetamųjų vamzdžių sistemos tobulinimu, nepaisant to, kad kitas ekipos pilotas Sebastianas Vettelis prieš Kinijos GP lenktynes grįžo prie senesnės specifikacijos sistemos.

„Red Bull“ nusprendė šį savaitgalį abiejuose boliduose sumontuoti skirtingas išmetamųjų vamzdžių sistemas, kad galėtų patikrinti, kuri iš jų veikia geriau. Po penktadienio treniruočių S.Vettelis nusprendė naudoti senąją sistemą, nes ši sukuria mažesnę prispaudžiamąją jėgą ir leidžia daug geriau subalansuoti bolidą.

Tačiau M.Webberis pripažino, kad sprendimas ir toliau naudoti skirtingas sistemas sukomplikuotų komandos bolido tobulinimo procesą. Pilotas taip pat atskleidė manantis, kad naujoji sistema yra teisingas žingsnis į priekį.

Paklaustas, ar dviejų sistemų tobulinimas vienu metu sulėtintų komandos tobulėjimo procesą, M.Webberis atsakė: „Taip, tačiau abejoju, ar tai įvyks. Turime supratimą kuria kryptimi turime eiti, todėl mes tobulinsime tai, kas yra sumontuota mano bolide.“

„Sebas norėjo senąją sistemą išbandyti dar kartą, nes žiemos bandymų metu jam su šia sistema sekėsi gana neblogai. Komanda nusprendė, kad surinkti duomenys apie abi šias sistemas suteiks komandai daugiau pasitikėjimo.“

„S.Vettelio garažo pusė nusprendė su senąja sistema lenktyniauti iki savaitgalio pabaigos, todėl tyrimas vis dar tęsiasi“, - pridūrė M.Webberis.

S.Vettelis šiandien (04.14) vykusioje Kinijos GP kvalifikacijoje nesugebėjo patekti į paskutinę kvalifikacijos dalį, tačiau pilotas patikino, kad dėl savo sprendimo naudoti senąją sistemą nesigaili. Vokietis tiki, kad jam likus su šia sistema komanda geriau perpras bolidą.

„Penktadienis buvo gana naudingas. Mes turėjome šiek tiek duomenų dar prieš penktadienį, taigi bandymų metu surinkti duomenys juos papildė. Balanso srityje radome atsakymų, kurių ir ieškojome.“

„Mes esame patenkinti šiuo išmetamųjų vamzdžių sistemos paketu, todėl nusprendėme jį naudoti ir toliau. Būtų kvaila kaltinti bolidą dėl prasto pasirodymo kvalifikacijoje“, - teigė S.Vettelis.