Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

 Norvegijos ir Švedijos sporto žiniasklaidoje per keletą pastarųjų dienų pasirodė ne vienas straipsnis, kuriame kvestionuojamas Rūtos Meilutytės pasirodymas 100 m plaukimo krūtine rungtyje pasaulio čempionate.

„Youtube“ patalpintame vaizdo įraše matyti, kad R.Meilutytė po starto, būdama panėrusi po vandeniu, atlieka keletą papildomų judesių kojomis, prieš pradėdama plaukimą krūtine. Jei plaukiant kitais stiliais tai leidžiama, tai plaukime krūtine to daryti negalima. Vaizdo įraše matyti, kad R.Meilutytės startas gerokai skiriasi nuo kitų plaukikių.

Ar tai jai ir suteikia pranašumą starto metu? Anot „TV 2“ televizijos kanalo eksperto Sanderio Smordalio, vargu, ar tai R.Meilutytei labai padeda: „Nemanau, kad tie du ar trys spyriai kojomis jai suteikia daug naudos. Galbūt trumpame nuotolyje tai gali padėti starto metu šiek tiek išsiveržti į priekį, bet vėliau tai gali tapti netgi minusu, nes, pradedant plaukti krūtine, kūnas būna neteisingoje padėtyje.“

Plaukimo ekspertas taip pat pažymėjo, kad teisėjams pamatyti tokį pažeidimą yra praktiškai neįmanoma, nes viskas vyksta po vandeniu. S.Smordalio teigimu, galbūt vertėtų teisėjams rodyti ir vaizdą po vandeniu, kad jie pastebėtų galimus taisyklių pažeidimus.

Kita vertus, tiek S.Smordalis, tiek buvęs plaukikas Adrianas Moorhouse'as neneigia, kad R.Meilutytė panėrusi padaro daugiau judesių, nei leidžia taisyklės. R.Meilutytė ir tarptautinė vandens sporto šakų federacija šios situacijos kol kas nekomentuoja.

Sportas.lt primena, jog 100 m plaukimo krūtine finale R.Meilutytė buvo ketvirta, o sekmadienį vakare jos dar laukia 50 m plaukimo krūtine finalas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų