Lietuvos vyrų plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuvos vyrų plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Budapešte (Vengrija) sekmadienį baigiasi pasaulio plaukimo čempionatas. Paskutinę jo dieną į finalą bandė patekti Lietuvos vyrų rinktinė.

Lietuvos rinktinei 4x100 m kombinuotoje estafetėje atstovavo Danas Rapšys (plaukimas nugara), Andrius Šidlauskas (plaukimas krūtine), Deividas Margevičius (plaukimas peteliške) ir Simonas Bilis (plaukimas laisvuoju stiliumi). Antrajame atrankos plaukime lietuviai distanciją įveikė per 3 min. 36.75 sek. ir buvo septinti. Deja, vietai finale tokio rezultato neužteko. Lietuviai startavo neblogai, po D.Rapšio ir A.Šidlausko pasirodymų buvo pirmajame ketverte, tačiau D.Margevičius ir S.Bilis praleido keletą konkurentų į priekį. Bendroje įskaitoje lietuviai užėmė 17-ą vietą.

Šiame plaukime greičiausi buvo rusai (3:32.12), aplenkę britus (3:32.35) ir kinus (3:33.50). Apskritai geriausią laiką pasiekė amerikiečiai. Jie trečiajame atrankos plaukime finišavo per 3 min. 29.66 sek. Antri bendroje įskaitoje buvo japonai (3:31.63), o australus iš finalo sensacingai „išmetė“ baltarusiai.

Finalo dalyviai | Organizatorių nuotr.

Finalo dalyviai | Organizatorių nuotr.

Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Danui Rapšiui, Giedriui Titeniui, Tadui Duškinui ir Mindaugui Sadauskui. 2015 m. jie užfiksavo 3 min. 35.30 sek. laiką.

Sportas.lt primena, jog pasaulio čempionate savo pasirodymo dar nebaigė tik viena Lietuvos sportininkė. Rūta Meilutytė šį vakarą plauks 50 m krūtine finale.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų