„Lietkabelis“
Pasibaigė
94
:
93
Atsinaujins po sek
„Neptūnas“
Rogeris Federeris | Scanpix nuotr.

Rogeris Federeris | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos Vimbldono teniso turnyras, kurio finale įspūdingą pasirodymą surengė legendinis šveicaras Rogeris Federeris (ATP-5).

R.Federeris finale per 1 val. 43 min. 6:3, 6:1, 6:4 nugalėjo ašarų antrame sete nesutramdžiusį ir nei vienos varžovo padavimų serijos nelaimėjusį kroatą Mariną Čiličių (ATP-6) bei aštuntą kartą karjeroje tapo Vimbldono čempionu.

35-erių metų R.Federeris tapo seniausiu žaidėju „atviroje eroje“ laimėjusiu Vimbldono turnyro titulą, tačiau po pergalės pareiškė, kad dabar bent pusę metų pailsės.

Pirmąją progą finale tašku laimėti varžovo padavimų seriją turėjo M.Čiličius, bet ketvirtajame geime jis savo proga nepasinaudojo. Jau sekančiame geime tokią pačią progą susikūrė R.Federeris, atitrūkęs net 40:0. Dvi varžovo galimybes M.Čiličius neutralizavo, bet trečiuoju mėginimu šveicaras perėmė iniciatyvą. Setą R.Federeris užbaigė dar viena laimėta varžovo padavimų serija – 6:3. Seto pabaigoje M.Čiličius itin susinervavo ir ne kartą daužė raketę į žemę.

M.Čiličius daužo raketę:

Galingą žaidimo atkarpą R.Federeris tęsė ir antrajame sete, kurį pradėjo spurtu 3:0. Per pertraukėlę tarp geimų M.Čiličius, atsisėdęs ant kėdės, staiga prapliupo ašaromis. Visgi, kroatas čia pat sugrįžo į kortą ir tęsė finalą. M.Čiličius dar laimėjo savo padavimų seriją, bet tai ir buvo viskas, ką kroatas nuveikė antrajame sete. R.Federeris vėl laimėjo tris geimus iš eilės ir setą užbaigė susikrovęs triuškinantį pranašumą 6:1.

M.Čiličiaus ašaros:

Po prasto antrojo seto M.Čiličius paprašė medicininės pertraukėlės. Gydytojas sutvarstė jam pėdą.

Trečiame sete M.Čiličius parodė charakterį ir kurį laiką dar žaidė taškas į tašką su R.Federeriu. Visgi lemiamu tapo septintasis geimas, kuriame R.Federeris 40:15 laimėjo M.Čiličiaus padavimus bei išsiveržė į priekį - 4:3. Puikiai žaidęs savųjų padavimų metu R.Federeris nepaliko jokių šansų varžovui bei iškovojo jau aštuntą Vimbldono čempiono titulą.

Paskutinis R.Federerio taškas:

„Nuo pat mačo pradžios aš niekada nepasidaviau. Tokia buvo šios dienos idėja. Aš žaidžiau geriausiai kaip tik galėjau, o per visą laiką turėjau nuostabią kelionę Vimbldone. Žaidžiau geriausią tenisą savo gyvenime. Norėčiau padėkoti savo komandai, kuri labai stipriai mane palaikė. Šiandien buvo labai sunku, tikiuosi, kad čia dar sugrįšiu ir pamėginsiu laimėti dar kartą“, - iškarto po mačo kalbėjo M.Čiličius.

„Kartais tai yra žiauru, tačiau jis kovėsi labai gerai ir šiandien yra herojus. Sveikiname M.Čiličių su nuostabiu turnyru. Tu turėtum labai didžiuotis savimi. Žaidei puikų tenisą visame turnyre“, - po mačo kalbėjo nugalėtojo titulą iškovojęs R.Federeris. „Dabar aš pusę metų pailsėsiu. Geriau už titulo laimėjimą yra būti sveiku. Dabar man jau per daug. Neįtikėtina, kad aš galėjau pasiekti tokias aukštumas. Po praėjusių metų aš nebuvau tikras, kad čia dar būsiu. Turėjau sunkių mačų, pralaimėjau Novakui Djokovičiui. Visgi aš toliau tikėjau ir svajojau ir štai, čia yra mano aštuntasis titulas. Tai nuostabu. Čia yra įpatingi kortai. Labai tikiuosi, kad čia sugrįšiu ir kitais metais bei ginsiu savo titulą“.

R.Federeriui tai buvo jau devynioliktasis „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro titulas karjeroje. Jis keturiais titulais lenkia artimiausią persekiotoją ispaną Rafaelį Nadalį (15 titulų).

Iki šiol R.Federeris buvo laimėjęs šešias iš septynių žaistų dvikovų prieš M.Čiličių. Kroatas vienintelį kartą šveicarą nugalėjo 2014 m. „US Open“ turnyro pusfinalyje – 6:3, 6:4, 6:4. Beje, tas turnyras M.Čiličiui buvo istoriškai sėkmingas. Tuomet jis iškovojo iki šiol vienintelį savo „Didžiojo kirčio“ turnyro nugalėtojo titulą.

Vimbldone R.Federeris ir M.Čiličius kartą jau buvo susitikę. Tai įvyko 2016 m. ketvirtfinalyje. Tuomet R.Federeris pralaimėjo du pirmuosius setus, bet atsitiesė ir laimėjo epinę pusketvirtos valandos dvikovą – 6:7 (4:7), 4:6, 6:3, 7:6 (11:9), 6:3.

R.Federeris Vimbldono turnyrą yra laimėjęs aštuonis kartus ir tapo tituluočiausiu visų laikų šio turnyro vyrų vienetų varžybų žaidėju. M.Čiličius iki šių metų Vimbldone nebuvo peržengęs ketvirtfinalio barjero.

Už pergalę finale R.Federeris užsidirbo 2000 ATP vienetų reitingo taškų bei 2,2 mln. svarų sterlingų. M.Čiličiui atiteko 1200 ATP vienetų reitingo taškų ir 1,1 mln. svarų sterlingų.

Bendrą turnyro prizų fondą sudaro 31,6 mln. svarų sterlingų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų