Fotodiena/Dmitrijaus Radlinskio nuotr.

Fotodiena/Dmitrijaus Radlinskio nuotr.

Paulius Motiejūnas po beveik pusantrų metų pertraukos grįžta į klubą, kuriame susikūrė savo vardą.  Šiandien Kauno „Žalgirio“ arenoje oficialiai pristatytas naujasis Kauno „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius.

Vėl statys klubą ant kojų

P.Motiejūnas kartą jau yra gelbėjęs tituluočiausią Lietuvos komandą. Pirmą kartą prie „Žalgirio“ vairo jis stojo 2008 metų rudenį, kai klubą ėmė purtyti didžiausia finansinė krizė komandos istorijoje. Prieš tai jis dirbo klubo komunikacijos direktoriumi.

2011-ųjų lapkritį kaunietis atsisveikino su Kauno ekipa ir karjerą tęsė Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF). „Per penkerius metus, kuriuos dirbau „Žalgiryje“, nuveikiau nemažai, atidaviau viską, ką galiu atiduoti. Darbas šiame klube – nuostabus, „Žalgiris“ – svajonių komanda, tačiau atėjo metas, kai turiu ieškoti naujos veiklos, naujų iššūkių ir saviraiškos priemonių“, - tuomet mūsų dienraščiui sakė P.Motiejūnas.

Pastaruoju metu D.Motiejūnas buvo LKF prezidento Arvydo Sabonio dešiniąja ranka ir ėjo vykdomojo direktoriaus pareigas. Užkulisiuose kalbėta, kad būtent A.Sabonis pastūmėjo savo bendražygį dar kartą sugrįžti į „Žalgirį“ ir padėti stabilizuoti finansinę padėtį.

Pastaruoju metu klubo direktorės pareigas ėjo Auksė Zakrienė, šiame poste pakeitusi Arnoldą Masalskį.

Suformuota nauja valdyba

Kalbėdamas apie pirmuosius darbus, P.Motiejūnas teigė, kad svarbiausia dabar yra išsiaiškinti realią situaciją, t.y. kontraktų dydžius, skolas agentams ir žaidėjams, perkalbėti su visais norinčiais paremti komandą ir prisidėti prie klubo valdymo.

„Šis sprendimas buvo tikrai nelengvas. Derybos vyko maždaug dvi savaites. Norėjosi ateiti su stipriu finansiniu rėmėju užnugaryje“, - kalbėjo P.Motiejūnas.

Anot naujojo generalinio direktoriaus, šiuo metu situacija klube yra labai įtempta ir nestabili. Pasak P.Motiejūno, kalbant apie komandos ateitį, galimi trys variantai. „Tai galėtų būti naujasis investuotojas, kurio šiuo metu neturime, bankrotas ir klubo uždarymas arba sezono pabaigimas dabartine sudėtimi ir skolų išdėliojimas per tam tikrą, buriant jauną komandą ir sumažinant klubo tikslus bent keliems metams“, - svarstė klubo vadovas.

P.Motiejūnas buvo paskirtas „Žalgirio“ klubo valdybos nariu ir valdybos pirmininku. Valdyboje taip pat atsirado du nauji žmonės – klubo darbuotojai. Tai yra iki tol klubo direktorės pareigas laikinai ėjusi A.Zakrienė ir teisininkas Donaldas Urniežius. Martynas Ugianskis ir Angelė Dementavičiūtė liko valdyboje.

„Tai leidžia manyti, kad klubo valdyme Vladimiro Romanovo nėra. A.Dementavičiūtė tvarkosi su arena ir padeda klubui. Su ja esu dirbęs ilgą laiką ir ypač aktyviai statant areną. Nematau pagrindo ja nepasitikėti, bet manau niekam neatrodys keista, jeigu V.Romanovas nenorės klubo taip lengvai paleisti“- kalbėjo P.Motiejūnas.

Derins pareigas

Pastaruoju metu žiniasklaidoje buvo pasklidę daug spekuliacijų apie tai, jog kartu su klubu gali būti perimta ir „Žalgirio“ arena. Vis dėlto, anot P.Motiejūno, arena ir klubas yra du atskiri dalykai. „Klubas turi sutartį su arena puikiomis sąlygomis ir šiuo metu apie tai, kad perimama arena, nėra jokios kalbos. Visas mano dėmesys yra nukreiptas į klubo situacijos suvaldymą“, - dar kartą pakartojo P.Motiejūnas.

Jis užsiminė, kad bent jau iki vasaros palikti LKF neketina ir planuoja derinti abu darbus.

„Federacijos darbo kol kas neatsisakysiu. Esu įsipareigojęs rinktinių treneriams bei esu pradėjęs kelis projektus. Nėra galimybės jų atsisakyti, todėl bent iki vasaros pabaigos planuoju derinti abudu darbus. Suprantu, kad tai gali pasirodyti interesų konfliktas, tačiau pasaulio merginų (iki 19 metų) čempionato pravedimas neturėtų kirstis su pareigomis klube. O laikas parodys, ar užteks laiko atsakingai dirbti abudu darbus sėkmingai“, - kalbėjo P.Motiejūnas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų