Diana Balsytė ir Margarita Čiuplytė | Organizatorių nuotr.

Diana Balsytė ir Margarita Čiuplytė | Organizatorių nuotr.

 Pastaruoju metų Lietuvą skalaujantis lietus daugumą atgrasė nuo apsilankymo paplūdimiuose. Net ir kai kurie šalies paplūdimio tinklinio aikštynai labiau buvo panašūs į baseinus. Tačiau „Karate merginų vasara su FV“ projekto dalyvės Diana Balsytė ir Margarita Čiuplytė iššūkių nepabūgo ir jau 6 savaitę mokėsi tinklinio paslapčių.

Šįkart kiokušin karate pasaulio čempionę ir prizininkę treniruojantis „Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ strategas Vasilijus Burakinskis merginoms pristatė naują techninį elementą – perdavimą iš apačios.

„Tai vienas svarbiausių ir sudėtingiausių elementų paplūdimio tinklinyje ir jam mes skiriame labai didelį dėmesį. Treniruočių metų viskas atliekama komforto būsenoje, o per varžybas būna visaip. Reikia išsiugdyti kovotojo įgūdį, kad mačo metu bėgtum prie sunkaus kamuolio, griūtum veidu į smėlį ir jį atmuštum. Merginoms tai kol kas neblogai sekasi, juk jos ir taip kovotojos“, - juokavo treneris V. Burakinskis.

Treneriui antrino ir abi karate merginos – joms svarbiausia dalis yra psichologija.

„Kada ištrauki sudėtingą kamuolį, sugebi jį patogiai perduoti partnerei, užlieja labai geros emocijos. Nors ir kiek būtum pavargusi – jėgų atsiranda 5 taškams į priekį“, - kalbėjo pasaulio kiokušin karate čempionė M. Čiuplytė.

„Anksčiau įsivaizdavau, kad tinklinis yra žaidimas be technikos – tik permuši tinklą ir viskas gerai. Bet kai pradėjome gilintis, atsirado labai daug niuansų. Kol kas antras perdavimas iš apačios yra sunkiausia dalis. Bendrai paėmus, kartais patiriu tokį jausmą, kai man atrodo, jog aš esu vienos sporto šakos profesionalė ir man turėtų sektis mokytis kitų sporto šakų daug greičiau. Dėl to kartais susierzinu, kai kažkas nepavyksta, bet labai greitai susikaupiu ir toliau mokausi“, - patyrimais dalijosi pasaulio kiokušin karate čempionatų prizininkė D. Balsytė.

Video siužete jūsų laukia pirmo ir antro perdavimo bei atakos treniruočių kombinacija. Treneris V. Burakinskis detaliai paaiškins, ką po ko daryti, kad jo manymu, jūsų technika tobulėtų greičiau.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 08-25 Palanga 18 : 00 Atlantas

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141