„Chapecoense“ komanda | Scanpix nuotr.

„Chapecoense“ komanda | Scanpix nuotr.

„Barcelona“ klubas pagerbs tragiškoje aviakatastrofoje žuvusias „Chapecoense“ komandos aukas ir rugpjūčio 7-ąją sužais draugiškas rungtynes su atsinaujinusia ekipa.

Lapkričio 29-ąją „Chape“ skrido į Medeljiną žaisti „Copa Sudamerica“ rungtynių su „Atletico Nacional“ klubu, tačiau skrydis baigėsi nelaime įskridus į Kolumbijos teritoriją, netoli galutinio tikslo.

71 iš 79 lėktuvu skridusių žmonių žuvo ir tik trys „Chape“ žaidėjai sugebėjo išlikti gyvi, tai – gynėjai Neto ir Alanas Ruschelis bei vartininkas Jacksonas Follmannas, kuriam buvo amputuota koja. 19 komandos žaidėjų ir trenerių štabo nariai mirė.

Kad pasiruoštų naujam sezonui, „Chape“ atsistatyti ant kojų padėjo įvairūs klubai, kurie išnuomojo savo futbolininkus. Komandos sudėtis pasipildė 25 naujais žaidėjais.

Tuo tarpu „Barcelona“ klubas buvo vienas iš tų, kurie finansiškai parėmė „Chapecoense“ po nelaimės. Dabar oficialiai žinoma, kad „blaugrana“ rugpjūtį tradiciškai savo sezoną atidarys su Brazilijos klubu kovoje dėl Joano Gampero trofėjaus. Kaip teigia oficiali katalonų svetainė, „rungtynės padės „Chapecoense“ atsigauti institutiškai ir atgauti tokį konkurencingą lygį, kokį turėjo prieš tragediją“.