Gianluigi Donnarumma | Scanpix nuotr.

Gianluigi Donnarumma | Scanpix nuotr.

 Būdamas vos 16-os metų milžiniško „Milan“ pasitikėjimo ir galimybės debiutuoti Italijos lygoje „Serie A“ sulaukęs vartininkas Gianluigi Donnarumma klubui tuo pačiu neatsakė. Ketvirtadienį talentas oficialiai pareiškęs, jog su „madų sostinės“ ekipa naujos sutarties nepasirašys, išjudino futbolo bendruomenę tarsi širšių lizdą.

Talento interesus gina žinomas agentas Mino Raiola, kuris atstovauja tokiems futbolininkams kaip Zlatanas Ibrahimovičius, Mario Balotelli ar Paulis Pogba. Dėl italų vunderkindo sprendimo dalis kaltės buvo metama ant agento pečių, tačiau yla iš maišo išlindo pasisakius keletui asmenų.

Apgavo „Inter“

Po galutinio G. Donnarumma verdikto pasisakė futbolo skautas Giocondo Martorelli, kuris pirmasis turėjo galimybę vesti jaunuolį profesionalios karjeros link. Skauto teigimu, vaikino akibrokštas jo nė kiek nenustebino.

„Buvau vienas iš žmonių, kuris tai numatė, – apie galimą G. Donnarumma akibrokštą „TMW Radio“ kalbėjo skautas. – Žinant įvairias situacijas Milane prieš ir po, manęs toks Donnarumma sprendimas nenustebino. Tai yra problema, į kurią reikia žvelgti nuo pradžių. Tik tada bus galima suprasti, kas už to slepiasi.“

Skautas gerai pažįsta vartininko šeimą, kuriai, taip pat kaip ir pačiam jaunuoliui, padėjo ne vienerius metus. G. Martorelli ne kartą yra kalbėjęsis su Italijos žiniasklaida, todėl iki šiol nesupranta, kodėl visuomenė nieko nežino apie vartų sargo praeitį.

„Žinau viską apie Donnarumma – jo šeimą, gimines, kiekvieną jo namo kampelį. Yra dalykų, kurie mane tikrai stebina. Kalbu apie didžiuosius laikraščius ir televizijas, kurie apsimeta, jog nenori sužinoti apie jo praeitį. Donnarumma istorija yra sudėtinga. Tai yra jo galutinio apsisprendimo rezultatas, kuris nebuvo teisingas nuo pat pradžių“, – tęsė vartų sargą pažįstantis talentų ieškotojas.

Milžinišką vartininko potencialą įžvelgęs G. Martorelli darė viską, kad jis pasirašytų sutartį su Milano „Inter“ klubu. Jame G. Donnarumma buvo suteikta galimybė tobulėti ir siekti karjeros aukštumų, tačiau jis to neįvertino.

„Nenoriu sakyti, kad jį atradau aš. Paprasčiausiai atsidūriau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Jam buvo 10 metų. Net aklas žmogus būtų pasakęs, kad Donnarumma yra talentas. Pamačiau šį vaiką Neapolyje ir nieko nelaukęs paskambinau „Inter“ klubui. Trejus su puse metų, iki 2013-ųjų, juo rūpinosi „Inter“. Viskas prasidėjo nuo to momento, kai jis ruošėsi pasirašyti sutartį su klubu. Per popietę visi pasiekėme susitarimą – jis, jo tėtis ir mama. Kitą rytą jie pasirašė sutartį su „Milan“, be jokio perspėjimo ar pagarbaus elgesio. Buvo keletas precedentų, po kurių pamaniau, jog Donnarumma gali panašiai pasielgti ir su „Milan“ klubu“, – teigė G. Martorelli.

„Milan“ išvadino klounais

Dar praėjusių metų pabaigoje G. Donnarumma prisiekinėjo, jog yra laimingas Milane. Talentas kalbėjo net apie norą tapti „Milan“ komandos kapitonu. Apie norą likti mieste vartininkas kalbėjo dar ir šio mėnesio pradžioje, neva pradėjo naujo būsto paieškas.

„Žaisti už „Milan“ buvo svajonė. Dabar ją pasiekiau. Taip pat tikiuosi tapti kapitonu. Galbūt juo tapsiu per ateinančius 10 metų, nes dabar komandoje yra futbolininkų, kurie to nusipelno labiau. Esu ištikimas komandai ir palaikau ją visa širdimi“, – prieš Naujuosius metus kalbėdamas su italų žiniasklaida ištikimybę „Milan“ gerbėjams žadėjo vartininkas.

Vasario 25 d., kuomet G. Donnarumma sukako 18 metų, klubas jam pateikė ypatingą dovaną – vaizdo įrašą, kuriame jį gimtadienio proga sveikino brolis Antonio bei artimieji. Vaikinas žiūrėdamas įrašą net susigraudino.

Tačiau meilė klubui išgaravo sezonui artėjant finišo link – būtent tada, kai komandos valdymą iš Silvio Berlusconi perėmė verslininkai iš Kinijos.

Pats G. Donnarumma kol kas sprendimo nepratęsti sutarties su „Milan“ klubu nekomentavo, tačiau jau sulaukė futbolo bendruomenės kritikos. Jį ginti stojo brolis A. Donnarumma, kuris rungtyniauja Tripolės „Asteras“ komandoje.

„Tie, kurie kritikuoja, tavęs nepažįsta. „Milan“ yra klounų klubas“, – socialiniame tinkle rašė A. Donnarumma, kuris savo žinutę netrukus ištrynė.

Pastaruoju metu „Milan“ klubas spaudė G. Donnarumma greičiau apsispręsti dėl savo ateities. Italų žiniasklaida rašė, kad vartininkas sulaukė komandos ultimatumo – pasirašyti naują sutartį arba ateinantį sezoną praleisti ant atsarginių suolo. Ekipa išreiškė aiškią poziciją, jog šią vasarą vartų sargo neparduos.

Pasirinks pinigus ir „greitą šlovę“

Po priimto sprendimo G. Donnarumma pastiprino gandus, jog paliks „Milan“ ir papildys kurio nors Europos futbolo grando gretas.

Tarp kandidatų, galinčių įsigyti italą, įvardijami tokie klubai kaip Turino „Juventus“, Madrido „Real“ ar Paryžiaus „Saint-Germain“.

Buvusios „Milan“ žvaigždės Giovanni Galli ir Daniele Massaro spėja, kad Milano komandai nugarą atsukęs G. Donnarumma pasirinks „Juventus“ ir taps pamaina Gianluigi Buffonui.

„Noriu, kad žmonės ir visi agentai suprastų, jog kalbame apie „Milan“. Šis klubas laimėjo septynias Europos taures ir atstovauja Italijos futbolui. Klubas turi būti gerbiamas už tai, kad paaugliui suteikė neįtikėtiną galimybę reguliariai žaisti „Serie A“ lygoje. Jeigu jis nori uždirbti daugiau, tai jau kitas dalykas. Bet tiesiog taip paprastai atsisakyti pasirašyti naują sutartį yra nesąžininga. Tikiuosi greitai sužinoti priežastis, kodėl buvo priimtas toks sprendimas. Donnarumma dabar 18, jis yra suaugęs, todėl tikrai turi teisę ir pareigą paaiškinti savo pasirinkimą“, – G. Galli sakė „Mediaset Premium“.

Gianluigi Donanrumma | Scanpix nuotr.

Gianluigi Donanrumma | Scanpix nuotr.

„Kai „Inter“ man prieš nosį padėjo sutartį su pažadu išpildyti visus norus, galimybės žaisti šiame klube atsisakiau. Gerbiau „Milan“ klubą ir karjerą užbaigiau Japonijoje. Nežinau, kas kaltas šioje situacijoje. Tačiau faktas tas, jog Donnarumma pavedė gerbėjus. Jeigu pirmoje sezono pusėje jis „Milan“ klubui iškovojo šešis taškus, tai juos prarado antroje. Manau, kad Donnarumma jau turi kitą sutartį ir persikels į „Juventus“ klubą“, – teigė D. Massaro.

Italų žurnalistas Gianluca Di Marzio praneša, kad G. Donnarumma ketvirtadienį atmetė „Milan“ komandos pateiktą penkerių metų trukmės pasiūlymą, kurio vertė siekė 50 milijonų eurų. Taip vartininkas neva leido suprasti, jog sprendimą priėmė ne dėl pinigų.

Kadangi jo sutartis baigs galioti jau kitų metų vasarą, milaniečiai veikiausiai už vartininką milžiniškos išpirkos nesulauks. Manoma, jog tokie klubai kaip „Real“ ar PSG gali vartų sargą prisivilioti už 25 ar 30 milijonų eurų. Tačiau gali nutikti ir taip, jog „Milan“ klubas talento neparduos ir leis jam po metų išvykti nemokamai.

„Milan“ tikėjosi, kad G. Donnarumma bus naujos klubo eros pradininkas ir artimiausioje ateityje taps jo kapitonu. Šią vasarą kinų verslininkai jau išleido 82 milijonus eurų, įsigydami puolėją Andre Silva, saugą Francką Kessie ir gynėjus Ricardo Rodriguezą bei Mateo Musacchio. Kitą sezoną ekipa varžysis UEFA Europos lygoje.

G. Donnarumma priimtas sprendimas jau spėjo supykdyti didelę dalį Milano komandos gerbėjų, kurie daugiau matyti talento savo palaikomoje ekipoje nenori.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141