Jose Aldo ir Maxo Holloway dvikova | Scanpix nuotr.

Jose Aldo ir Maxo Holloway dvikova | Scanpix nuotr.

 Birželio 3-ią dieną Rio de Žaneire (Brazilija) esančioje „Jeunesse“ arenoje įvyko „UFC 212“ turnyras, kurio pagrindinėje kovoje dėl UFC puslengvio svorio kategorijos titulo amerikietis Maxas Holloway techniniu nokautu trečiame raunde įveikė MMA legendą brazilą Jose Aldo ir užsijuosė čempiono diržą.

Tai buvo kova, kurioje neišvydome vieno iš pagrindinių J.Aldo ginklų - stiprių kojų smūgių. Iškarto po kovos J.Aldo trenersi Andre Pederneiras paaiškino, kad jo auklėtinis nenaudojo kojų dėl to, kad M.Holloway būtų atsakęs į tai stipriais ir staigiais rankų smūgiais.

Visgi praėjus dešimčiai dienų A.Pederneiras atskleidė tikrą tiesą: J.Aldo treniruočių stovykloje patyrė kojos traumą ir negalėjo šio savo ginklo pilnai išnaudoti.

„Visi atletai į kovą ateina su tam tikromis traumomis ir J.Aldo nėra išskirtinis“, - sakė A.Pederneiras. „Daugelis žmonių klausinėjo, kodėl jis nenaudojo kojų smūgių. Jis turėjo kojos traumą, todėl visą savo pasiruošimo stovyklą negalėjo bėgioti bei smūgiuoti kojomis“.

„Tai nesumažina M.Holloway pergalės, mes tikrai to nenorime sakyti“, - aiškino J.Aldo treneris. „Tai net buvo juokinga, nes mes girdėjome iš tribūnų sakant „pasakyk jam, kad smūgiuotų kojomis“, tačiau tik mūsų kampas žinojo tikrą tiesą. Mes vengėme tokių smūgių, nes galėjo nutikti dar baisesnė traumą. Bijojome, kad smūgiai deformuos raumenis“.

J.Aldo atliko vos vieną kojos smūgį, o M.Holloway į tai iškarto atsakė puolimu. Brazilo strategija buvo naudoti rankas, o pirmame raunde jam net gi pavyko sužeisti varžovą.

„Jis visą savo stovyklą dirbo ties boksu, smūgiais rankomis ir imtynėmis. Kadangi J.Aldo gerai jautėsi pirmame raunde stovėsenoje, todėl nusprendė neiti į parterį. Visgi M.Holloway pataikė keletą smūgių ir viskas pasikeitė“, - kalbėjo J.Aldo treneris.

Pasak A.Pederneiro, UFC taip pat žinojo ir apie J.Aldo kaklo traumą, o tai paaiškina, kodėl J.Aldo nepriėmė šios kovos dar prieš tris mėnesius. J.Aldo treneris taip pat teigė, kad UFC šiuo metu renka kitą J.Aldo varžovą, o po pergalės brazilas tikisi susigrąžinti čempiono titulą.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų