Janas Durica  | Organizatorių nuotr.

Janas Durica | Organizatorių nuotr.

87 kartus Slovakijos rinktinės garbę gynęs ir 4 įvarčius pelnęs Janas Durica šio sezono pabaigoje gydėsi traumą, bet spėjo pasveikti laiku ir bus pasiruošęs dvikovai prieš Lietuvos rinktinę šį šeštadienį.

35-erių metų veteranas septynis metus praleido Maskvos „Lokomotiv“ klube, bet praėjusią vasarą papildė Turkijos „Trabzonspor“ klubą ir ten atliko svarbią rolę. Slovakijos Futbolo Federacija prieš artėjančią dvikovą su Lietuva pakalbino savo rinktinės veteraną.

„Jaučiuosi gerai. Prieš sezono pabaigą turėjo problemų su Achilo sausgysle, bet atlikau individualią treniruočių programą. Dar spėjau sužaisti prieš „Fenerbahce“ ir „Bursaspor“, todėl jaučiuosi pasiruošęs šeštadienio mačui Vilniuje su Lietuva“, – sakė J.Durica.

Neseniai pasibaigusiame sezone J.Durica sužaidė 28 mačus Turkijos pirmenybėse ir su „Trabzonspor“ užėmė šeštą vietą.

„Šešta vieta nėra aukščiausias pasiekimas, bet po pirmos sezono pusės mes buvome trylikti, todėl galime džiaugtis sėkminga antrąja sezono dalimi. Mūsų ekipoje yra 12 naujų žaidėjų, todėl dar reikia laiko, norint geriau susižaisti ir kovoti dėl vietos Europoje“, – tęsė slovakas.

Slovakija rudenį namuose net 4-0 įveikė Lietuvą, todėl J.Durica atsakomąsias rungtynes taip pat tikisi laimėti.

„Tikiuosi tokio paties žaidimo iš abiejų rinktinių. Turime žaisti atsakingai ir dar kartą įrodyti savo kokybę ir pranašumą. Mes esame favoritai, bet Lietuva turi gerą komandą, žais namuose ir ant dirbtinės dangos. Štai kodėl esame Žilinoje. Norime gerai pasiruošti žaidimui ant dirbtinės dangos. Mes puikiai suprantame, kad norint patekti į pasaulio čempionatą turime susitvarkyti su Lietuva. Dabar galvojame tik apie šias rungtynes“, – teigė J.Durica.

„Jei laimėsime, galėsime sakyti, kad dirbtinė danga mums tinka, bet varžovai turės tas pačias sąlygas. Visgi tikiuosi, kad šias rungtynes mes laimėsime“, – kalbėjo vienas iš labiausiai patyrusių Slovakijos rinktinės futbolininkų.

„Ši atrankos grupė yra nepaprastai sunki. Nesugebėjome atrankos ciklo pradėti idealiai, bet mes vis dar turime šansų patekti į pasaulio čempionatą. Lietuva yra sunkus varžovas ir prieš juos žaisti nėra lengva. Tačiau mes norime mėgautis savo futbolu ir stengsimės žaisti būtent taip“.

Janas Durica  | Organizatorių nuotr.

Janas Durica | Organizatorių nuotr.

„Šiuo metu aš nežinau kuriuos du vidurio gynėjus pasirinks treneris. Tačiau kol kas mes visi trys dirbame kartu ir stengiamės geriau suprasti vienas kitą. Prieš rungtynes sužinosime, kuriuos žaidėjus pasirinks treneris“, – toliau savo mintimis dalinosi gynėjas.

Šiuo metu Slovakijos rinktinėje yra pakviesti ir penki futbolininkai, kurie žais U-21 Europos čempionate Lenkijoje ir J.Durica mano, kad tai bus naudinga patirtis jauniesiems rinktinės nariams.

„Čempionatas yra labai gera patirtis jauniems žaidėjams. Mes juos tikrai palaikysime. Berniukai sudaro tikrai stiprią komandą ir kodėl jie negalėtų laimėti čempionato?“, – padrąsinimo žodžius jaunimo rinktinei nusiuntė J.Durica.

Užbaigdamas gynėjas prakalbo apie savo būsimas atostogas, kurios prasidės iškart po mačo su Lietuva.

„Kaip ir kiekvienais metais aš su šeima vyksiu į Kroatiją. Ten turime savo mėgstamiausią vietą ir dvi savaites praleisime ten. Man reikia pailsėti po tokio sunkaus sezono“, – užbaigė J.Durica.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …