Kitas UFC čempiono M.Holloway varžovas: C.Swansonas ar F.Edgaras? balsavimas (1)

2017.06.06 13:50
Titas Pacauskas
Sportas.lt redaktorius
Cubas Swansonas, Fankie Edgaras ir Maxas Holloway | Scanpix nuotr.

Cubas Swansonas, Fankie Edgaras ir Maxas Holloway | Scanpix nuotr.

 UFC puslengvio svorio kategorijos čempionas 25-erių metų amerikietis Maxas Holloway savo sąskaitoje turi net vienuolika pergalių iš eilės, o tarp jo aukų yra tiek penktoje UFC puslengvio diviziono reitinge esantis 33-ejų metų amerikietis Cubas Swansonas (25-7), tiek ir antrą poziciją užimantis 30-metis brazilas Jose Aldo (26-3).

Praėjusį savaitgalį M.Holloway trečiame raunde techniniu nokautu įveikė J.Aldo, o C.Swansoną čempionas „užsmaugė“ dar 2015-ais metais.

Vienintelis kovotojas, kuris rikiuojasi trečioje UFC puslengvio svorio kategorijos reitinge ir nėra susikovęs su M.Holloway, yra 35-erių metų jo tautietis Frankie Edgaras (22-5).

F.Edgaras per savo profesionalo karjerą turėjo 27 kovas, per kurias iškovojo 22 pergales. Jis net du kartus (2013 ir 2016 m.) kovėsi su J.Aldo ir abu kartus pralaimėjo teisėjų sprendimais, tačiau 2014-ais sugebėjo laužimo veiksmu įveikti C.Swansoną.

Tarp dešimties C.Swansono pergalių įsiterpia du pralaimėjimai, kurie patirti būtent prieš F.Edgarą bei M.Holloway.

C.Swansonas ir F.Edgaras yra du realiausi pretendentai susikauti su M.Holloway, tačiau kuris iš jų yra vertesnis šanso kovoti dėl UFC puslengvio svorio kategorijos titulo?

Kodėl C.Swansonas?

Pats C.Swansonas teigė, kad turi geresnių argumentų, kodėl jis, o ne F.Edgaras, turėtų kautis su M.Holloway. Nors jis ir pralaimėjo tiek F.Edgarui, tiek M.Holloway, tačiau nuo 2016-ų metų balandžio mėnesio iškovojo keturias pergales iš eilės ir dar niekada nesikovė titulinėje kovoje.

„Vienintelis dalykas: kiek F.Edgaras turėjo titulinių kovų? Kiek šansų?“, - po „UFC 212“ turnyro kalbėjo C.Swansonas. „Per visą savo karjerą su UFC esu vienuolika metų ir niekada nesikoviau dėl titulo. Dabar aš esu čia. Manau, kad tai būtų labiausiai jaudinanti ir prasmingiausia kova“.

C.Swansonas būdavo arti titulinės kovos, tačiau arba labai ne laiku patirdavo pralaimėjimą, arba tiesiog būdavo tam netinkamas metas.

Negana to, kai C.Swansonas kovėsi prieš M.Holloway, jis turėjo keletą traumų ir tikrai nebuvo geriausios sportinės formos tą vakarą.

„Nemanau, kad koviausi gerai, jis buvo geresnis vyrukas tą naktį“, - sakė C.Swansonas. „Toje kovoje turėjau keletą traumą. Jis gerai mane mušė. Tada aš sugrįžau prie braižymo lentos ir į narvą grįžau stipresnis. Aš tai įrodžiau, todėl nusipelnau dar vieno šanso ir manau, kad tai būtų pati įdomiausia kova, kokia tik gali būti“.

Kodėl F.Edgaras?

Buvęs lengvo svorio kategorijos čempionas 2013-ais pralaimėjo Jose Aldo, tačiau tada iškovojo penkias pergales iš eilės ir vėl pralaimėjo tam pačiam J.Aldo. Visgi po antrojo pralaimėjimo jis vėl grįžo į pergalių kelią ir dabar yra iškovojęs dvi pergales iš eilės - prieš Jeremy Stephensą ir Yairą Rodriguezą.

F.Edgaras yra tikras, kad jeigu jaunasis M.Holloway nori įrodyti, jog jis yra puslengvio svorio kategorijos Karalius, tai jam reikėtų jėgas išmėginti būtent su juo.

„Aš kovojau su geriausiais ir aukščiausią reitingą turinčiais varžovais“, - sakė F.Edgaras. „Aš esu vienintelis, kuris su Maxu dar nesu kovęsis. Jeigu Maxas nori įrodyti, kad yra dominuojantis kovotojas šioje svorio kategorijoje, jis privalo susitikti su manimi. Esu tikras, kad jis nori išmėginti save prieš tokį, kaip aš, o ne prieš tą, kurį jau yra nugalėjęs“.

Pats M.Holloway yra minėjęs, kad kitą savo kovą norėtų turėti Havajuose. Ten kovoti sutiktų ir F.Edgaras.

„Aš mačiau, kad Maxas teigė, jog norėtų į savo sąrašą pridėti dar vieną buvusį čempioną. Aš nebūčiau nieko prieš kovoti Havajuose ir nukarūnuoti Karalių jo tvirtovėje“, - sakė F.Edgaras.

Sportas.lt pasirinkimas

Tiek C.Swansonas, tiek F.Edgaras turi rimtų argumentų. J.Aldo treneris Andre Pederneiras yra sakęs, kad dabar M.Holloway turėtų kautis su F.Edgaru, tačiau tam jie turi savų argumentų. Jeigu F.Edgaras nugalėtų M.Holloway ir atimtų iš jo čempiono titulą, tai J.Aldo būtų realus kandidatas vėl kovoti dėl šio titulo, nes F.Edgarą yra įveikęs du kartus.

Nors J.Aldo treneris į tai žiūri iš sau naudingos pusės, tačiau aš taip pat manau, kad F.Edgaras yra vertesnis pirmą kartą karjeroje susikauti su M.Holloway. Jis yra įveikęs kur kas rimtesnius varžovus nei C.Swansonas, o jo aukų sąraše yra ir jis pats. F.Edgaras yra pralaimėjęs tik 5 kartus per 27 kovas ir tai padaręs tik trims skirtingiems varžovams - po du kartus pralaimėta J.Aldo ir Bensonui Hendersonui bei vieną kartą - Gray Maynardui.

C.Swansonui jau 33-eji ir jis dar niekada nesikovė dėl titulo, tačiau visų pirma jam reikėtų bandyti atsirevanšuoti ketvirtoje UFC puslengvio svorio diviziono reitinge esančiam Ricardo Lamasui (17-5) ir tik tada eiti kautis dėl titulo.

Ką mano Sportas.lt lankytojai?

Su kuo kitoje kovoje turėtų susikauti M.Holloway?
  • Cubu Swansonu (10 balsų)
  • Frankie Edgaru (31 balsas)
  • Kitu kovotoju (4 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Titas Pacauskas
Sportas.lt redaktorius
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų