Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Lietuvos krepšininkai šiais metais dalyvaus ne tik Europos ir pasaulio čempionatuose. 2013-aisiais Kazanėje (Rusija) vyks studentų žaidynės, kuriose kovos ir mūsiškiai. Prieš dvejus metus į Universiadą vyko ne pačios stipriausios sudėties komanda — joje nebuvo Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjų. Šiemet viskas turėtų būti kitaip. Studentų komanda turėtų tapti rezervine vyrų rinktinės ekipa, kurioje žaistų visi perspektyviausi žaidėjai.

Treniruoti studentus pasiūlyta „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio Dariaus Maskoliūno asistentui Dainiui Adomaičiui. Šio buvusio krepšininko treniruojamas sostinės klubo jaunimas neseniai laimėjo Eurolygos jaunių turnyro atrankos varžybas Šiauliuose.

„Iš vyrų rinktinės išeina nemažai vyresnių žaidėjų, vyksta kartų kaita. Pasitarus su J.Kazlausku nuspręsta burti pajėgią antrąją rinktinę, kurioje žaistų krepšininkai, per artimiausius 4 metus galintys pasibelsti į vyrų komandos duris, — pasakojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas. — Reikia įvertinti, kurių žaidėjų potencialas didžiausias, o kas galbūt neturi galimybių ateityje žaisti vyrų rinktinėje.“

Pasak LKF atstovo, D.Adomaitis treniruoti studentus pasirinktas, kaip jaunas, perspektyvus krepšinio specialistas.

27-oji pasaulio vasaros universiada Kazanėje vyks liepos 6-17 dienomis. Naujasis Lietuvos rinktinės strategas D.Adomaitis kelia sau aukščiausius tikslus.

„Manau, kiekviename turnyre reikia sau kelti aukščiausius tikslus ir jų siekti žingsnis po žingsnio, — sakė treneris. — Daug priklauso nuo to, kada baigsis sezonas, kaip jausis žaidėjai, kas galės atvykti į rinktinę. Yra daug faktorių, tačiau mes esam lietuviai, krepšinio šalies atstovai, todėl mūsų tikslas turėtų būti tik medaliai ir pirmos vietos.“

Treneris žino pagrindinius žaidėjus, kurie turėtų pretenduoti į studentų rinktinę, tačiau konkrečių pavardžių aptarinėti dar nenori.

„Tarp kandidatų turėtų būti ir auksinės kartos atstovų, ir vyresnių žaidėjų. Reikia padėtį vertinti ir pagal pozicijas. Be to, būtų naudinga išbandyti krepšininkus, kurie studijuoja JAV. Viskas kol kas yra ieškojimo ir kūrybos procese. Kandidatus derinsime su J. Kazlausku, tokia ir buvo pagrindinė antrosios rinktinės formavimo idėja. Kai treneris grįš į Lietuvą, sėsime ir tarsimės“, — planavo naujasis studentų strategas.

D.Adomaitis jau suplanavo ir trenerių štabą. Žodinius sutikimus dirbti studentų rinktinėje davė Arvydas Gronskis ir fizinio rengimo specialistas Virginijus Mikalauskas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų