Paulina Bakaitė | Sauliaus Jankausko nuotr.

Paulina Bakaitė | Sauliaus Jankausko nuotr.

Šeštadienį Šiauliuose baigėsi „FedCup“ moterų teniso taurės Europos/Afrikos zonos antrosios grupės turnyras, kuris nesėkmingai susiklostė šeimininkių rinktinei.

Kovoje dėl išlikimo grupėje Lietuvos rinktinė 0:2 pralaimėjo Norvegijai ir kitus metus turės praleisti pačioje žemiausioje – III-ioje – grupėje.

Paulina Bakaitė pirmajame mače 3:6, 6:7 (4:7) nusileido Malenei Helgo (WTA-1100),  o Lietuvos rinktinės lyderė Joana Eidukonytė (WTA-714) 3:6, 4:6 turėjo pripažinti pirmosios Norvegijos raketės Ulrikke Eikeri (WTA-270) pranašumą. Suplanuotas dvejetų mačas buvo atšauktas, nes jis nebeturėjo jokios įtakos galutinei susitikimo baigčiai.

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas, kalbėdamas apie pasibaigusias varžybas ir Lietuvos rinktinės pasirodymą, išskyrė du aspektus - sportinį ir teniso plėtros.

„Mūsų merginų rezultatai, suprantama, galėjo būti geresni. Prieš turnyrą žiūrėdamas į varžovių sudėtis ir žaidėjų reitingus maniau, kad išlikti antroje Fed Cup grupėje mūsų jaunai komandai, kurioje tik viena žaidėja turi WTA reitingą, praktiškai yra misija neįmanoma. Tačiau dvikovos Šiauliuose parodė, kad mūsų žaidėjos gali kautis prieš aukštesnius reitingus turinčias žaidėjas. Sugebėjome įveikti grupėje išlikusią Egipto rinktinę, merginos kovėsi su pajėgia Liuksemburgo rinktine, o susitikimas su Norvegija taip pat galėjo baigtis kitaip“, - sakė R. Grušas.

Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė, paprašyta apibendrinti pasibaigusias varžybas, pradžioje teištarė vienintelį žodį: liūdna. Visgi kiek pagalvojusi, ji išskyrė ir kelias priežastis, lėmusias Lietuvos komandos nesėkmę.

„Visų pirma noriu padėkoti merginoms, kurios kovėsi negailėdamos savęs. Gaila, kad pritrūko. P. Bakaitei, sakyčiau, labiau pritrūko patirties, mačo eigos, situacijos pajautimo - kada paspausti varžoves, kada palaukti. Buvo ne viena situacija, kai ji jau, atrodo, perlauždavo susitikimo eigą, tačiau vėliau sekdavo klaidų virtinė, kuri nubraukdavo visas pastangas. J. Eidukonytės žaidimo silpnesnė vieta Šiauliuose buvo padavimas. Jai sunkiai sekėsi išlaikyti savuosius geimus. Žodžiu, pamatėme savo klaidas, dabar svarbu grįžti į treniruotes ir tobulinti savo žaidimą. Užsispyrimo tai darant ir noriu palinkėti visoms Lietuvos rinktinės žaidėjoms“, - kalbėjo E.Liachovičiūtė.

Per keturias dienas vykusias varžybas Šiauliuose buvo sužaisti 45 susitikimai. Švedijos ir Liuksemburgo rinktinės savo gretose turėjo WTA pirmojo šimtuko žaidėjas - Johanną Larsson (WTA 53) ir Mandy Minellą (WTA 67).

„Žvelgiant iš organizacinės pusės renginys tikrai pavyko. Negirdėjome jokių nusiskundimų nei iš žaidėjų, nei iš teisėjų ar Tarptautinės teniso federacijos (ITF) atstovų. Sakyčiau, kad šios varžybos mums labai svarbios teniso plėtros Lietuvoje prasme. ITF dar kartą įsitikino, kad Lietuvos teniso sąjunga yra patikimas partneris, gebantis organizuoti rimtus turnyrus. Mūsų treneriai, tenisą žaidžiantys vaikai ir jų tėvai iš labai arti pamatė aukšto lygio tenisą, o toks pavyzdys, tikiu, paskatins bent kai kuriuos iš jų siekti teniso profesionalo karjeros“, - teigė R.Grušas.

Kartu su lietuvėmis žemyn iškrito Pietų Afrikos Respublikos rinktinė, 0:2 nusileidusi Egiptui. Beje, būtent Egipto rinktinę lietuvės nugalėjo B grupės etape.

Į I-ąją grupę iškopė Slovėnijos ir Švedijos tenisininkės. Slovėnės 2:0 susitvarkė su Liuksemburgu, o švedės laimėjo Skandinavijos derbį prieš danes – 2:1.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų