Arūnas Aleinikovas, Artūras Pavliukovas ir Simas Baltrūnas | Youtube.com nuotr.

Arūnas Aleinikovas, Artūras Pavliukovas ir Simas Baltrūnas | Youtube.com nuotr.

  Lietuvos ledo ritulio rinktinė ir toliau intensyviai šlifuoja derinius ir gerina susižaidimą prieš pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono kovas Belfaste (Šiaurės Airija). Savaitę truksiančiame čempionate bus sužaisti penki mačai, kuriuose aikštelėje komandos sudėtyje greičiausiai pasirodys visi 20 užregistruotų aikštės žaidėjų.

Ir tik du vartininkai, kurių vienas didžiąja dalimi neš milžinišką atsakomybę už visos komandos klaidas.

Lietuvos ledo ritulio rinktinei antrus metus iš eilės vartuose neturint AHL lygoje Jungtinėse Amerikos Valstijose žaidžiančio Manto Armalio, galimybė parodyti savo sugebėjimus atsirado jauniems vartų sargams.

Pirmiausia – tai Artūras Pavliukovas, kuris jau pernai pasaulio čempionate Kroatijoje ant jaunų pečių laikė milžinišką spaudimą, atsiradusį prieš čempionatą. Netrūko specialistų, teigusių, jog tokiai jaunai rinktinei su 19-mečiu vartų sargu laukia tiesioginis kritimas žemyn.

Netikėtai sau pačiam pagrindiniu šalies vartininku tapęs A.Pavliukovas krūvį atlaikė puikiai. Daugiausiai metimų (140) čempionate sulaukęs vartininkas šešių kolegų rikiuotėje liko trečias, praleidęs į priekį ukrainietį ir kroatą.

Tačiau ne statistika pernai buvo svarbi. A.Pavliukovas žaidė užtikrintai ir leido pasitikėti savo jėgomis visai komandai.

„Atsakomybės nebijau ir šiais metais. Daug dirbame su Arūnu Aleinikovu po du tris kartus per dieną ir manau, viskas bus gerai. Antras čempionatas bus sunkesnis, nes komandos gerokai stipresnės, tačiau visi ruošiamės, esame nusiteikę kautis ir tikiu, jog viskas bus gerai“,- sakė A.Pavliukovas.

Šalia jau „patyrusio“ dabar jau 20-mečio vartininko treniruočių stovykloje pluša vyriausias iš vartininkų, 22-iejų rokiškėnas Simas Baltrūnas. Vartininkas, kuriam gali būti dėkinga „Rokiškio“ komanda, Lietuvos čempionate prasibrovusi į pusfinalį.

Vis dar galimybės žaisti svetur ieškantis S.Baltrūnas ragavo įvairių jaunimo lygų duonos, tačiau suaugusiųjų klubų kol kas dar nesudomino. Visgi, lietuvis tikisi, jog jam pavyks

„Tikėjausi kvietimo į stovyklą ir malonu, kad esu čia, smagu dirbti su vyrais. Vis dar viliuosi sulaukti kvietimo iš užsienio, kol kas neturiu rimtų, konkrečių pasiūlymų. Dirbau nuo mažų dienų ir vis dar noriu žaisti aukštame lygyje. Jei pateksiu į rinktinę, stengsimės laimėti visas rungtynes. Net ir sėdint ant suolo reikia likti pozityviam, palaikyti draugus. Kaip sakoma, vienas už visus, visi už vieną“,- hockey.lt svetainei pasakojo S.Baltrūnas.

Kandidatų stovykloje ir dar vienas vartininkas, tik su U-18 rinktine Korėjoje pasaulio čempionate jau dalyvavęs prie savaitę pilnamečiu tapęs Elvinas Karla. Jauniausias stovyklos vartininkas taip pat rimtai nusiteikęs dalyvauti antrame čempionate iš eilės.

Iki šios dienos vartininkai sportavo daugiau fiziškai, dabar pereita prie technikos tobulinimo. Visi trys vartininkai kartu su treneriais dirba nuo pat ankstaus ryto, rengia atskiras vartininkų treniruotes, kuriose metimais padeda ir kai kurie aikštės žaidėjai.

Visai šiai trijulei Elektrėnų ledo rūmuose vadovauja vartininkų treneris Arūnas Aleinikovas. Nedaug rinktinių IB divizione turi tikrus vartininkų strategus, o Lietuvos rinktinė A.Aleinikovą kviečia į visų amžiaus grupių čempionatus, o pastarasis vyksta į visus, jei tik suderina su darbu klube, Gardino „Neman“ (Baltarusija) komandoje.

Šiemet ir Baltarusijos čempionatą, ir kaimyninės šalies taurę su klubu laimėjęs lietuvis ramiai žiūri į artėjantį čempionatą. Stratego teigimu, nors A.Pavliukovas šiais metais pasiruošęs truputį prasčiau, laiko dar yra.

„Jau pernai galvojom, kad bus problemų vartininkų linijoje, bet neblogai pasisekė. Mes dviese su Artūru du mėnesius atskirai iki čempionato ruošėmės ir tai pasiteisino, nors buvo daug skeptikų. Plius, pernai buvo didžiulis komandinis noras žaisti, kovoti, o tai irgi labai svarbu. Aišku, gali nepasisekti, tačiau kai yra didžiulis noras, tai ir rezultatas visai kitas.

Dabar turime tris vartininkus, konkurencija yra ir įvardinti trijų pozicijų dar negalime. Aišku, turime šiokias tokias nuomones apie visus. A.Pavliukovas grįžo truputį susilpnėjęs, tad reikės jį „patempti“, padirbėti su juo atskirai. Manau, kai reikės, padės ir komanda, ir jei žaisim kaip vienas kumštis, viskas bus tvarkoj“,- sakė A.Aleinikovas.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-25 „Nevėžis-Optibet“ 15:00 „Šiauliai“
10-25 „Cbet“ 15:30 „Dzūkija“
10-25 „Rytas“ 17:00 „Žalgiris“
10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 19 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 18 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 18 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 18 : 00 Riteriai