„Man United“ futbolininkai | Scanpix nuotr.

„Man United“ futbolininkai | Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį UEFA Europos lygoje paaiškėjo visi ketvirtfinalio dalyviai. Į kitą etapą žengė „Manchester United“ klubas, kuris namuose 1-0 įveikė „Rostov“ ekipą ir bendru rezultatu triumfavo 2-1. Susitikimui teisėjavo lietuvių brigada, vedama Gedimino Mažeikos.

ĮNuo rungtynių pradžios „Man United“ primetė savo žaidimą varžovams. 5 minutę Daley Blindas pakėlė kampinį ir Marcosas Rojo laimėjo oro dvikovą, tačiau „Rostov“ vartininkas Nikita Medvedevas puikiai atrėmė galingą argentiniečio smūgį galva. Netrukus suskubęs taisyti komandos draugo smūgio, Zlatanas Ibrahimovičius pataikė į virpstą.

Atrodo, kad Rusijos klubas tiesiog priparkavo autobusą prie savo vartų ir daugiausiai darbo turėjo N.Medvedvas, kuris nuolat gaudė aukštų perdavimų kamuolius. Per pirmąsias 20 minučių „United“ kamuolį kontroliavo 76 proc. laiko. G.Mažeika daug darbo fiksuojant rimtus sprendimus per šį laiką neturėjo.

27 minutę baudos aikštelėje Henrikhas Mkhitaryanas susidūrė su N.Medvedevu ir atrodė, jog vartų sargas nestipriai jį stūmė į nugarą. „Raudonieji velniai“ prašė skirti vienuolikos metrų baudinį, bet G.Mažeikos švilpukas tylėjo.

Po poros minučių šeimininkai turėjo puikų šansą, kai H.Mkhitaryanas kontratakoje paspruko nuo oponento ir bandė permesti prieš jį likusį vartininką, tačiau jo smūgiuota kamuolys praskriejo šalia virpsto.

„Man United“ fanams vėl teko atsidusti 35 minutę – Z.Ibrahimovičius stipriu smūgiu pataikė kamuolį į virpstą.

Paskutinę kėlinio minutę P.Pogba nuo baudos aikštelės linijos bandė pataikyti į kairįjį kampą, bet N.Medvedevas vėl buvo savo vietoje ir šuoliu atrėmė prancūzo smūgį. Kėlinys baigėsi rezultatu 0-0 (bendras rezultatas 1-1).

Antrojo kėlinio pradžia šeimininkams nebuvo maloni. Paulis Pogba pasitempė raumenį ir turėjo palikti aikštę dėl šios traumos. Jį pakeitė Maroaune‘as Fellaini. O „United“ toliau spaudė oponentus.

54 minutę padirbėti teko „Man United“ vartininkui Sergio Romero. Sardaras Azmounas kontratakoje nuo baudos aikštelės atliko solidų smūgį į kairįį kampą, bet vartų sargas sureagavo į tai nepriekaištingai. Po netrukus sekusio kampinio jis atrėmė dar vieną Christiano Noboa smūgį.  

64 minutę Jose Mourinho buvo priverstas atlikti dar vieną keitimą. Daley Blindas negalėjo tęsti rungtynių dėl traumos ir jo vietoje pasirodė Philas Jonesas.  

70 minutę Mančesterio komandai pagaliau pavyko pralaužti ledus. „Rostov“ prarado kamuolį aikštės centre, o kontratakoje H.Mkhitaryanas prasiveržė dešiniuoju kraštu, atidavė perdavimą pažeme į vartininko aikštelę, kur Z.Ibrahimovičius gražiai paliko kamuolį prie kairiojo virpsto buvusiam Juanui Matai užbaigti ataką tiksliu smūgiu.

S.Romero toliau gelbėjo „United“ nuo nemalonumų. 79 minutę jis nepriekaištingai atrėmė Aleksandro Bukharovo smūgį galva. Svečiai bandė spausti varžovus ir išlyginti rezultatą.

Rungtynėse daugiau nieko pavojingo nebuvo užfiksuota ir „Manchester United“ užsitikrino vietą ketvirtfinalį. G.Mažeika šiose rungtynėse nebuvo įvykių centre ir gerai valdė rungtynes. Arbitras tik kartą parodė geltoną kortelę ir iš viso užfiksavo 17 pražangų.

Rezultatas:

„Manchester United“ 1 – 0 „Rostov“

(pirmasis mačas 1-0, bendras rezultatas 2-1)

70' [1 – 0] Juan Mata

 

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų