Rogerio Federerio „backhandas“ | Scanpix nuotr.

Rogerio Federerio „backhandas“ | Scanpix nuotr.

 Pergalingas mačo taškas truko vos keletą sekundžių, tačiau tai apibendrina sunkų kelių mėnesių darbą. Rafaelis Nadalis antrame sete pralaiminėjo 3:5, o devintame geime savo padavimų metu pralaiminėjo 15:40. Tada Rogeris Federeris atliko puikų kairį smūgį („backhand“) atmušdamas varžovo padavimą, o kamuoliukas nusileido prie pat linijos ir maestro šventė pergalę.

Tas momentas paliko R.Nadalį priblokštą, kaip ir visą mačą. Viskas, ką jis galėjo padaryti, tai purtyti galvą, - rašo ESPN žurnalistas Gregas Garberis.

Stebint šį 68 minučių mačą gniaužė kvapą, tačiau ne dėlto, ko tikėjomės. R.Federeris demonstravo fantastišką tenisą ir laimėjęs 6:2, 6:3 tiesiausiu keliu pateko į Indian Velso ketvirtfinalį.

R.Federerio dominavimas, būkime sąžiningi, stebina. Dėl tokios sėkmės jis gali padėkoti ir savo kairiajam smūgiui, kurį atlikdavo tiesiog fantastiškai.

R.Nadalis anksčiau sugebėdavo puikiai išnaudoti R.Federerio silpnybę - atmušimą iš kairės pusė - tačiau „Austalian Open“ finale, R.Federerio „backhand'as“ buvo visiškai kitoks. Šio smūgio išnaudojimas buvo visiškai kitoks.

R.Federeris dažnai buvo kritikuojamas dėl savo mažo ir sunkaus „backhando“ smūgio, tačiau jis laimėjo „Australian Open“, o tai vėl atsitiko Indian Velse. Kas buvo R.Federerio silpnybė prieš R.Nadalį, dabar tapo stiprybe.

„Dabar nuo „backhando“ iki laimėto taško aš galiu dominuoti“, - sakė R.Federeris. „Labai svarbu laikyti savo varžovą nepasiruošusį ir žinoti, kad jis privalo būti labai atsargus“.

R.Federerio „backhando“ smūgis yra geresnis nei bet kada. Galbūt jis mano, kad yra Stanas Wawrinka? Tai yra puikus įrodymas, kad šešių mėnesių pertrauka nuo teniso buvo neabejotinai geras dalykas.

Prieš trejus metus R.Federeris nusprendė žaisti su didesne „Wilson“ rakete. Aštuoni kvadratiniai coliai (apie 51,6 cm3) galbūt ir nėra labai daug, tačiau kai R.Federeris atsisakė savo patikimojo 90 colių modelių ir pakeitė jį į 98 colių versiją, smūgis tapo šiek tiek stipresnis, ypatingai jo silpnojoje pusėje - „backhande“.

„Su nauja rakete lengviau smūgiuoti stipriai ir aš įgijau pasitikėjimo. O kai turiu pasitikėjimo, tu žengi į priekį, o kai tai padarai, lengviau yra sugrįžti atgal“, - kalbėjo R.Federeris.

Ketvirtfinalyje R.Federeris susikaus su patį Novaką Djokovičių įveikusiu Nicku Kyrgiosu. N.Djokovičius, R.Nadalis ir Andy Murray'us stebės likusį turnyrą iš tribūnų, o keturiskart Indian Velso čempionas R.Federeris yra vienas iš sunkiausių varžovų visiems būsimiems varžovams.

„Jaučiu, kad man labai linksma kortuose, nes galiu rungtyniauti labai skirtingais būdais“, - sakė R.Federeris. „Į kortus galiu žengti daug lengviau, nei kada nors anksčiau“.

Tame tarpe nuo 2014 iki 2016 metų, R.Nadalis 2014-ais metais triumfavo „Roland Garros“ turnyre, N.Djokovičius laimėjo šešis didžiuosius turnyrs, S.Wawrinka - tris, o A.Murray'us ir Marinas Čiličius - po vieną.

Tačiau tada R.Federeris ir R.Nadalis sugrįžo po rimtų traumų ir 2017-ų metų sezoną pradėjo susitikdami „Australian Open“ finale. 35-erių metų R.Federeris laimėjo įspūdingą penkių setų mačą bei pakeitė visą „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų istoriją, pakeldamas skaičius į naują lygį.

Tai buvo jo pirmasis laimėtas „Didžiojo kirčio“ serijos turnyras per daugiau nei keturis metus ir jau aštuonioliktasis titulas karjeroje. Tačiau dar svarbiau, tai buvo labai rimtas signalas naujajai kartai, kad senieji vyrukai dar nebaigė savo karjeros.

Pats R.Federeris nesenai yra sakęs, kad profesionalių žaidėjų geriausias laikas yra tarp 23 ir 28 metus. Tačiau pats tenisininkas yra net septyni metai už šio periodo ir jis vis dar sugeba iškelti sau iššūkius ir parodyti geriausią tenisą.

R.Nadalis vis dar pirmauja 23-13 per trylika jų tarpusavio metų dvikovas prieš R.Federerį, tačiau pastarasis pirmą kartą karjeroje laimėjo trečią kartą iš eilės prieš savo didžiausią varžovą - 2015-ų metų „Basel“ finale, šių metų „Australian open“ finale bei Indian Velse.

Po visų šių metų, tai pirmasis R.Federerio „hat-trickas“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.