„Super Bowl“ žiniasklaidos diena | Scanpix nuotr.

„Super Bowl“ žiniasklaidos diena | Scanpix nuotr.

 Lietuvoje ne itin populiarus amerikietiško futbolo sporto šaka sulaukia milžiniško dėmesio savo tėvynėje - JAV.

Vasario 5-ą dieną Hjustone, „NRG“ stadione įvyks 51-osios „Super Bowl“ rungtynės, po kurių išaiškės 2016-ų metų sezono čempionas. Dėl nugalėtojo vardo kovos „New England Patriots“ ir „Atlanta Falcons“ komandos. Tai bus vos trečiosios „Super Bowl“ rungtynės, vykusios Hjustone.

„Super Bowl“ rungtynės pritraukia milijonus žiūrovų Amerikoje, vien 30-ies sekundžių komercinė reklama per šias rungtynes kainuoja daugiau nei 5 milijonus JAV dolerių. Pertraukos metu žiūrovus linksmins visiems gerai žinoma pop žvaigždė Lady Gaga.

Iki „Super Bowl“ rungtynių liko mažiau nei savaitė, o vakar buvo surengta oficiali spaudos konferencija, kurioje buvo pristatomos komandos ir aptariamos būsimos rungtynės. Žurnalistas Mattas Verderame'as išraiškingai apibūdino buvusią žiniasklaidos dieną: „kai futbolas sutinka cirką“.

„Super Bowl“ žiniasklaidos diena - kai dvi komandos, tūkstančiai sirgalių bei žiniasklaidos atstovų ir cirkas susitinka vienoje vietoje.

Jeigu egzistuotų laiko mašina, tai būtų pragaras sporto žurnalistams iš 1960-ų metų, kurie negalėtų ištverti nei minutės.

Kai kurie sirgaliai sumokėjo 30 JAV dolerių, kad galėtų patekti į šią žiniasklaidos dieną ir galėtų išgirsti atsakymus iš savo mėgstamų žaidėjų per mažytes ausines. Palyginimui, 1967-ais metais į pirmąsias „Super Bowl“ rungtynes brangiausias bilietas kainavo 12 dolerių.

Įsivaizduokite veidus žurnalistų, kurie rengia su žaidėjais interviu, o šalia jų kepta vištiena mojuoja pilvotas sirgalius, o kitoje rankoje laiko futbolo kamuolį bei prašo autografų.

Žiniasklaidos diena yra varginantis dalykas visiems - tiek žaidėjams, tiek žurnalistams. Labai sunku gauti bent kelis atsakymus, kai aplinkui vyksta toks šurmulys. Galbūt ten jaučiasi laimingi tie, kurie į tai žiūri kaip į šou bei humorą bei po ilgo sezono leidžia sau atsipalaiduoti stebint tikrą cirką.

NFL akreditavo apie 5 tūkst. žiniasklaidos narių, o lyga puikiai supranta kaip suderinti linksmybes ir sportą.

Į Hjustoną jau atvyko cirkas, o sekmadienį pasirodys ir „Super Bowl“. 2017-ais metais neįmanoma turėti vieno be kito.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų