„Sportas.lt“ rinkimai: metų momentas – bronzinis A.Lanko ir E.Ramanausko plaukimas VIDEO

2017.01.21 19:20
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas | Scanpix nuotr.

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas | Scanpix nuotr.

Didžiausias Lietuvoje sporto portalas „Sportas.lt“, pasibaigus 2016 m., pristatė rinkimus, kuriuose lankytojai galėjoišrinkti geriausią sporto šaką, metų talentą, geriausią sporto renginį Lietuvoje ir įsimintiniausią metų Lietuvos sporto momentą.

Paskutinėje – metų momento – nominacijoje nugalėjo Aurimo Lanko ir Edvino Ramanausko bronzinis finišas Rio de Žaneiro olimpiadoje. Už šį Lietuvos baidarininkų laimėjimą balsavo net 43,92 proc. lankytojų. Antroje vietoje liko neįtikėtinu Arno Veličkos tritaškiu pažymėta Lietuvos jaunių krepšinio rinktinės pergalė prieš Rusiją (13,18), o trečią vietą užėmė jaudinantis lengvaatlečio Mindaugo Biliaus triumfas Rio de Žaneiro parolimpiadoje (12,16).

Arno Veličkos tritaškis, paskandinęs Rusijos jaunių rinktinę

Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė Europos čempionate iškovojo ne vieną sudėtingą pergalę, bet dramatiškiausiai baigėsi ketvirtfinalio rungtynės su Rusija. Likus žaisti vos 3 sek. lietuviai atsiliko 77:80 ir Tadas Sedekerskis kovoje dėl kamuolio prasižengė prieš rusą. Varžovas čia pat nesuvaldė emocijų ir užsidirbo kvailą nesportinę pražangą. Rusai įmetė tik vieną baudą iš dviejų, o lietuviai abu sykius neklydo, priartėjo iki 79:81 ir dar turėjo kamuolį savo rankose. Lemiama ataka buvo patikėta Arnui Veličkai, kurio beprotiškas tritaškis pasiuntė Lietuvos krepšinio sirgalius į euforiją.

Nuo mirties patalo – iki aukščiausio parolimpinių žaidynių pakylos laiptelio

Mindaugas Bilius dar 2009 m. lapkritį po autoavarijos dvi savaites praleido komos būsenoje, o gydytojai lietuvio galimybę išgyventi vertino vos 10 proc. M.Bilius ne tik išgyveno, bet ir atsistojo ant kojų bei pradėjo dalyvauti neįgaliųjų sporto varžybose. Karjeros aukštumas Lietuvos lengvaatletis pasiekė būtent 2016 m. Rio de Žaneiro parolimpiadoje. Jis iškovojo sidabrą disko metimo rungtyje, o kiek vėliau dar įspūdingiau pasirodė rutulio stūmimo rungtyje, kurioje M.Bilius aplenkė visus varžovus ir tapo parolimpiniu čempionu.

Penkerius metus lauktas Igno Baryso revanšas japonui

Ignas Barysas revanšo prieš japoną Kenichi Ito laukė nuo 2011 m. rugsėjo. Tuomet Japonijoje teisėjai pergalę paskyrė vietiniam kovotojui. Savo progos lietuvis pagaliau sulaukė šių metų lapkritį ir jos neiššvaistė. Vilniuje vykusiame bušido turnyre I.Barysas nuo pirmųjų sekundžių dominavo ringe ir šventė pergalę nuo kovos pradžios praėjus vos 20 sek., kai japono treneris, matydamas beviltiškoje padėtyje atsidūrusį K.Ito, į ringą įmetė rankšluostį.

Bronzinis Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės plaukimas Rio de Žaneiro olimpiadoje

Rio de Žaneire vykusiose vasaros olimpinėse žaidynėse pirmuosius medalius Lietuvai iškovojo irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Lietuvės trečios finišavo moterų porinių dviviečių valčių A finale ir pasidabino olimpine bronza. Jokios Lietuvos irkluotojos olimpinių medalių nebuvo iškovojusios nuo 2000 m. Sidnėjaus olimpiados.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Scanpix nuotr.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Scanpix nuotr.

Ričardo Berankio karjeros pergalė ir gražiausias dienos smūgis

2016 m. Ričardui Berankiui buvo kupini tiek pakilimų, tiek nuosmukių, lietuvis gerino tiek savo rekordus, tiek antirekordus. Visgi, sezonui artėjant į pabaigą R.Berankiui pavyko iškovoti karjeros pergalę. Jis ATP 500 serijos turnyre Bazelyje 3:6, 6:3, 6:3 nugalėjo tuometinę ketvirtąją planetos raketę kanadietį Milošą Raoničių. Taip aukštai ATP vienetų reitinge klasifikuoto varžovo lietuvis dar niekada nebuvo įveikęs. Negana to, R.Berankis mače prieš M.Raoničių sukūrė ir gražiausią dienos epizodą, kai po lietuvio smūgio kanadiečiui teliko tik akimis palydėti kamuoliuką, skriejantį palei liniją.

Naujas puslapis Lietuvos vyrų irklavimo istorijoje: Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris – olimpiniai vicečempionai

Rio de Žaneiro olimpiadoje didžiausią karjeros laimėjimą pasiekė vos prieš mėnesį kartu irkluoti pradėję Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis, tapę olimpiniais vicečempionais. M.Griškonis į tą pačią valtimi su S.Ritteriu atsisėdo tik dėl Rolando Maščinsko traumos, bet tai nesutrukdė naujam duetui greitai rasti bendrą kalbą. Vyrų porinių dviviečių valčių A finale lietuviai metė labai rimtą iššūkį kroatams broliams Martinui ir Valentui Sinkovičiams. Kroatai seniai nežino, ką reiškia pralaimėjimo kartėlis, bet likus 500 m jie netgi atsiliko nuo lietuvių. Kroatai išsigelbėjo tik paskutiniuose distancijos metruose, o R.Maščinskas ir S.Ritteris tapo pirmaisiais irkluotojais per nepriklausomos Lietuvos istoriją, kurie vyrų varžybose iškovojo olimpinius medalius.

Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris | Vytauto Dranginio nuotr.

Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris | Vytauto Dranginio nuotr.

Simonio Bilio šou pasaulio plaukimo čempionato finale: Lietuvos rekordas ir aukso medalis

Pasaulio čempionate trumpajame baseine Kanadoje sužibo nauja Lietuvos plaukimo žvaigždė Simonas Bilis. Jis jau 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje gerino Lietuvos rekordą ir iškovojo bronzos medalį, bet tai buvo tik įžangą prieš didįjį šou dvigubai ilgesniame nuotolyje. Šioje rungtyje S.Bilis du kartus gerino šalies rekordą, o finale už nugaros paliko visus oponentus bei tapo pasaulio čempionu.

Aurimo Didžbalio olimpinė bronza ir firminis salto

Aurimas Didžbalis 2016 m. padarė tai, kas iki tol nebuvo pavykę nė vienam Lietuvos sunkiaatlečiui – iškovojo olimpinį medalį. Svorio kategorijos iki 94 kg dvikovėje A.Didžbalis buvo atsidūręs ant prarajos ribos jau rovimo rungtyje, kai du pirmieji jo bandymai iškelti štangą buvo nesėkmingi. Visgi, trečiuoju mėginimu lietuvis išsigelbėjo, o stūmimo rungtyje išsaugojo trečią vietą ir pasidabino bronzos medaliu. Po paskutinio atlikto mėginimo A.Didžbalis jau žinojo, kad iškovojo medalį ir žiūrovus pamalonino savo firminiu salto.

Aurimas Didžbalis | Alfredo Pliadžio nuotr.

Aurimas Didžbalis | Alfredo Pliadžio nuotr.

Baidarininkų Aurimo Lanko ir Edvino Ramanausko stebuklas Rio de Žaneire

Rio de Žaneire vykusiose vasaros olimpinėse žaidynėse visus lūkesčius viršijo Lietuvos baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, iškovoję bronzos medalius. Lietuviai nuostabiai startavo dviviečių baidarių 200 m rungties A finale ir distanciją įveikė per 32.382 sek. Dramatiškame finale viską lėmė smulkios detalės – lietuviai ketvirtoje vietoje likusius vengrus aplenkė 0.03 sek., o nuo sidabro mūsiškius skyrė vos 0.014 sek. A.Lankas ir E.Ramanauskas tapo vieninteliais lietuviais Rio de Žaneire, kurie iškovojo medalius, nors to net neprognozavo LTOK. Jiems buvo iškeltas tikslas užimti vietą nuo 5 iki 10. 

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas | Scanpix nuotr.

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas | Scanpix nuotr.

Pribloškiantis Lietuvos golbolininkų pasirodymas: 7 rungtynės, 7 pergalės ir parolimpinis auksas

Lietuvos vyrų golbolo rinktinei 2016 m. buvo geriausi istorijoje. Mūsiškiai pirmą kartą tapo parolimpiniais čempionais. Kiek anksčiau – 2000 m. ir 2008 m. parolimpiadose – lietuviai taip pat nukeliaudavo iki didžiojo finalo, bet abu sykius liko antri. Trečios progos tapti čempionais mūsiškiai neiššvaistė. Pakeliui į finalą iškovotos 6 pergalės iš eilės, o kovoje dėl aukso nepasigailėta JAV rinktinės – finalas laimėtas rezultatu 14:8.

Lietuvos golbolo rinktinė parolimpiadoje iškovojo aukso medalius | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

Lietuvos golbolo rinktinė parolimpiadoje iškovojo aukso medalius | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

Spurtas likus 8 ratams iki finišo ir iškovotas Europos čempionės titulas

Lietuvė Aušrinė Trebaitė nebuvo priskiriama prie pagrindinių Europos dviračių treko čempionato moterų skrečo lenktynių favoričių, bet pasirinko puikią strategiją ir iškovojo vieną skambiausių karjeros pergalių. Likus 8 ratams pagrindinė grupė pavijo visas pabėgėles. Tuo pasinaudojusi A.Trebaitė spurtavo varžovėms iš už nugarų ir greitai įgijo pusės rato persvarą. Pagrindinės grupės dviratininkės į lietuvės spurtą sureagavo per vėlai, o viena nuo visų pabėgusi A.Trebaitė pirmoji kirto finišo liniją, sužavėdama visą velodromą.

Dešimtmečio pergalė, vainikuota neįtikėtina ataka „žemė-oras“

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pateikė sensaciją 2018 m. Europos čempionato atrankos antrojo etapo septintoje grupėje. Antrojo turo rungtynėse lietuviai Vilniaus „Siemens“ arenoje 32:29 (15:16) įveikė 2016 m. Europos čempionate ketvirtą vietą užėmusią Norvegijos rinktinę. Dešimtmečio pergalę iškovoję lietuviai rungtynių pabaigoje sukūrė ataką, kuri tapo tarsi „vyšnia ant torto“. Likus žaisti mažiau nei 3 min. rinktines skyrė vos vienas įvartis  (29:28), o lietuviai buvo pradėję strigti norvegų gynyboje. Visgi, tuomet Aidenas Malašinskas atliko puikų perdavimą pašokusiam Valdui Drabavičiui. Šis, nenusileisdamas ant žemės, pelnė fantastišką įvartį, nutraukė norvegų spurtą ir užvedė lietuvius sėkmingai rungtynių pabaigai.

Įspūdingas Žydrūno Savicko triumfas „Arnold Strongman Classic 2016“ varžybose

Kolambuse (JAV) vykusiose prestižinėse „Arnold Strongman Classic“ galiūnų varžybose net aštuntą čempiono titulą iškovojo lietuvis Žydrūnas Savickas. Prieš paskutinę rungtį jį nuo pirmavusio amerikiečio Briano Shaw skyrė trys taškai ir Ž.Savicką galėjo išgelbėti tik stebuklas. Paskutinėje rungtyje Ž.Savickas 499 kg rentinį nunešė 10,7 metro vos per 13 sekundžių ir užfiksavo geriausią rezultatą. Negana to, tarp B.Shaw (18.12 sek.) ir Ž.Savicko įsiterpė dar trys sportininkai. Tai leido lietuviui įspūdingu stiliumi triumfuoti varžybose ir vos vienu tašku aplenkti dabartinį pasaulio čempioną B.Shaw. Beje, trečias šiose varžybose buvo kitas lietuvis Vytautas Lalas.

„Arnold Strongman Classic 2016“ prizininkai | Organizatorių nuotr.

„Arnold Strongman Classic 2016“ prizininkai | Organizatorių nuotr.

„Sportas.lt“ rinkimai: metų momentas
 • Aurimo Didžbalio olimpinė bronza ir firminis salto (16 balsų)
 • Baidarininkų Aurimo Lanko ir Edvino Ramanausko stebuklas Rio de Žaneire (130 balsų)
 • Pribloškiantis Lietuvos golbolininkų pasirodymas: 7 rungtynės, 7 pergalės ir parolimpinis auksas (14 balsų)
 • Spurtas likus 8 ratams iki finišo ir iškovotas Europos čempionės titulas (7 balsai)
 • Dešimtmečio pergalė, vainikuota neįtikėtina ataka „žemė-oras“ (4 balsai)
 • Įspūdingas Ž.Savicko triumfas „Arnold Strongman Classic 2016“ varžybose (9 balsai)
 • Arno Veličkos tritaškis, paskandinęs Rusijos jaunių rinktinę (39 balsai)
 • Iš mirties patalo – ant aukščiausio parolimpinių žaidynių pakylos laiptelio (36 balsai)
 • Penkerius metus lauktas Igno Baryso revanšas japonui (6 balsai)
 • Bronzinis Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės plaukimas Rio de Žaneiro olimpiadoje (5 balsai)
 • Ričardo Berankio karjeros pergalė ir gražiausias dienos smūgis (3 balsai)
 • Naujas puslapis Lietuvos vyrų irklavimo istorijoje: Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris – olimpiniai vicečempionai (15 balsų)
 • Simonio Bilio šou pasaulio plaukimo čempionato finale: Lietuvos rekordas ir aukso medalis (12 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

12-17 Juventus 17:00 Lietkabelis
12-17 Lietuvos rytas 17:15 Šiauliai
12-18 Dzūkija 19:00 Pieno žvaigždės

Eurolyga

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 12-17 West Bromwich … 16 : 15 Manchester United
Sek 12-17 AFC Bournemouth 18 : 30 Liverpool
Pir 12-18 Everton 22 : 00 Swansea City

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141