„Maccabi“
Pasibaigė
84
:
83
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“

Italijoje tobulėjantis T.Krapikas savo ateitį sieja su „Serie A“ lyga savaitės interviu

2016.12.19 19:35
Mindaugas Drąsutis
Ivartis.net žurnalistas
Titas Krapikas | sampdoria.it nuotr.

Titas Krapikas | sampdoria.it nuotr.

 Gerais vartininkais garsėjanti Lietuvos futbolo rinktinė artimoje ateityje gali sulaukti dar vieno patikimo vartų sargo. Italijoje karjeros pamatus statantis kėdainietis Titas Krapikas siekia prasiskinti kelią į Genujos „Sampdoria“ komandos startinę sudėtį.

Naujųjų metų pradžioje 18-ąjį gimtadienį švęsiantis talentas jau dabar yra registruojamas Italijos čempionato „Serie A“ rungtynėms, kuriose nuo suolo stebi savo ekipos pasirodymą. Laisvai itališkai kalbantis vartininkas Italijoje viliasi praleisti ne vienerius metus.

Apie tai ir futbolo užkulisius Italijoje T.Krapikas savo mintimis pasidalijo su futbolo portalu Ivartis.net.

– Titai, šį sezoną esi „Sampdoria“ (U-19) komandos startinės sudėties žaidėjas ir reguliariai žaidi „Primavera“ lygoje. Kaip joje vertini savo pasirodymą?

– Labai teigiamai. „Primavera“ čempionato lygis yra labai geras. Jame žaidžia geri žaidėjai, kurie žengia pirmus žingsnius į savo klubų pagrindinę sudėtį.

– Su jaunimo komanda lygoje kol kas užimate trečią poziciją. Ar tokia pozicija tenkintų vadovus, jeigu sezonas baigtųsi dabar?

– Mūsų netenkintų toks rezultatas. Su komanda norėtume pakilti tarp pirmų dviejų, kas yra įmanoma. Klubas kol kas patenkintas, o tikslas yra išlikti tarp keturių stipriausių.

– Šį sezoną 11 rungtynių praleidai ant atsarginių suolo Italijos „Serie A“ lygoje. Kiek tai duoda naudos? Nes visgi kartu su kitais vartininkais apšyli prieš rungtynes.

– Ši patirtis mano gyvenime yra labai svarbi. Ji duoda daugybę naudos. Ji leidžia pajausti tikro futbolo skonį, pamatyti iš arti kaip dirba profesionalūs futbolininkai.

Titas Krapikas | sampdoria.it nuotr.

Titas Krapikas | sampdoria.it nuotr.

– Pastaruoju metu Italijoje žiba 17-metis „Milan“ vartininkas Gianluigi Donnarumma. Galbūt tau pačiam teko girdėti, ko iš jo tikisi patys italai? Ir kokį įspūdį šis vartų sargas palieka tau pačiam?

– Visa Italija tikisi, kad jis bus naujasis „Buffonas“ ir perims rinktinės vartus į savo rankas. Man pačiam jis palieka tikrai labai gerą įspūdį. Toks jaunas ir jau demonstruoja tokį solidų žaidimą „Serie A“ lygoje... Tai yra tikrai kažkas neįtikėtino.

– Koks žaidimo komponentas tau patinka labiausiai? Kokias galėtum išskirti savo stiprybės? Ir vietas, kuriose dar reikėtų padirbėti?

– Man labiausiai patinka standartinės padėtys, nes jose labiausiai galiu padėti savo komandos draugams. Manau, mano stiprybė yra charakteris ir užsispyrimas. Padirbėti reikia visur. Daug dirbu ties vartininko taktika, technika, pozicijos užsiėmimu. „Serie A“ lygoje svarbi kiekviena smulkmena.

– Ar nuo mažens norėjai būti vartininkas? Papasakok, kaip juo tapai. Ar yra tekę žaisti kitose pozicijose?

– Nuo pat pirmų dienų buvau vartininkas. Vieną dieną treniruotėje neturėjome vartininkų, todėl gerb. treneris Gintaras Krasauskas mane nukreipė į šią poziciją. Ir kol kas tikrai neprašovė (juokiasi, – red. past.).

– Į Italiją išvykai praėjusiais metais. Ar tąkart turėjai kitų pasirinkimų? Ir jeigu taip, kodėl pasirinkai Italiją? Kuo „Sampdoria“ pasiūlymas buvo geresnis už kitus?

– Turėjau pasirinkimų nemažai, bet Italija ir jos „Serie A“ klubas mane traukė labiausiai. Klubas į mane deda daug vilčių, kurias bandysiu pateisinti.

– Su „Sampdoria“ turi galiojančią sutartį iki 2019 metų vasaros. Kokie klubo planai, kalbant apie tavo ateitį?

– Apie ateitį tikrai nieko nežinau. Žinau tiek, kad sezoną užbaigsiu tikrai čia. Paskui tarsimės, žiūrėsim, kokie planai kitiems metams.

– Titai, kaip tau pačiam Italijos futbolas? Galbūt šioje šalyje planuoji praleisti ne vienerius ir ne dvejus metus? Kokiose kitose šalyse norėtum išbandyti savo jėgas?

– Italijos futbolas man tikrai labai patinka ir niekuo nesiskundžiu. Galėčiau šioje šalyje praleisti visą savo karjerą, jeigu tik pajėgčiau. Kitos šalys šiuo metu manęs netraukia.

Titas Krapikas | fkzalgiris.lt nuotr.

Titas Krapikas | fkzalgiris.lt nuotr.

– Lietuvos vyrų futbolo rinktinė jau ilgą laiką negali skųstis vartininkais. Jos garbę yra gynę tokie vartų sargai kaip Gintaras Staučė, Žydrūnas Karčemarskas, Giedrius Arlauskis, Emilijus Zubas, Ernestas Šetkus. Kaip manai, kodėl Lietuva stabiliai turi gerų vartininkų, bet neišvengia spragų kitose pozicijose?

– Manau, kad Lietuvoje vartininkų parengimas nuo pat mažų dienų yra geras. Ir tai įrodo skaičiai. Vartininkų treneriai yra aukšto lygio. Kai esi pradedantysis vartininkas, yra tikrai labai sunku. Turi turėti ne tik futbolo batelius, bet ir pirštines. Be to, jei komanda neturi vartininkų trenerio, turi mokytis vartininko paslapčių vienas ar su savo kolega.

– Italijoje esi jau pusantrų metų. Ar sunku būti toli nuo Lietuvos? Ar dažnai palaikai ryšį su artimaisiais?

– Kiekvieną dieną kalbu su savo šeima. Būti taip toli nuo Lietuvos nelengva, bet kai turi dideles svajones, jos visada laimi.

– Ar jau pramokai italų kalbą? Galbūt jau susikalbi su komandos draugais? Ir ar komandos draugai prašo tave išmokyti juos lietuviškų žodžių?

– Itališkai kalbu laisvai, susišneku su bet kuo. Komandoje turime daug linksmų žaidėjų, kurie yra pramokę lietuviškai keletą žodžių (juokiasi, – red. past.).

Titas Krapikas | sampdoria.it nuotr.

Titas Krapikas | sampdoria.it nuotr.

* * *

– Ką veiki laisvalaikiu?

– Dažniausiai ilsiuosi ir mokausi, žiūriu futbolą.

– Mėgstamiausia vieta Genujoje?

– Stadionas „Luigi Ferraris“.

– Mėgstamiausias filmas?

– „Southpaw“ (liet. „Kirtis dešine“).

– Mėgstamiausias maistas?

– Itališkas.

– Palaikoma komanda?

– „Sampdoria“.

– Mėgstamiausias futbolininkas?

– Emiliano Viviano

– Vaikystės svajonių klubas, kuriame norėjai ar vis dar nori žaisti?

– „Barcelona“.

100 € premija TonyBet – laikas pasilinksminti!

Mindaugas Drąsutis
Ivartis.net žurnalistas
DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų