Donatas Motiejūnas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Donatas Motiejūnas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Šį sezoną Hiustono „Rockets“ komandos marškinėlius vilkintis Donatas Motiejūnas pažadėjo šią vasarą prisijungti prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, rašo portalas „lrytas.lt“.

Tokį 22-ejų metų 213 cm ūgio aukštaūgio pažadą išgirdo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdantysis direktorius Paulius Motiejūnas, kuris praėjusį savaitgalį aplankė „Rockets“ talentą Hiustone, kur vyko NBA Visų žvaigždžių savaitgalis.

„Donatas davė sutikimą. Pristačiau jam rinktinės treniruočių planą, ir tikrai nereikėjo jo įkalbinėti. Jis pats patikino, kad nėra jokių klausimų ir jis tikrai atvažiuos“, – portalui „lrytas.lt“ sakė P.Motiejūnas.

Praėjusią vasarą į rinktinę neatvykęs D.Motiejūnas teigė, kad žaisti Lietuvos rinktinėje trukdo kontrakto su „Rockets“ reikalai, tačiau užkulisiuose buvo kalbama, kad krepšininkas norėjo išankstinių garantijų gauti vietą dvyliktuke, bet teigiamo atsakymo nesulaukė.

Jaunasis Lietuvos krepšinio talentas dvi vasaras nesėkmingai beldėsi į rinktinės duris, todėl 2012-ųjų vasarą, prieš Londono olimpines žaidynes, nusprendė savo jėgas ir dėmesį skirti debiutiniam sezonui NBA.

Vėliau, jau po olimpiados, D.Motiejūnas prabilo apie ne itin jaukią atmosferą Kęstučio Kemzūros treniruojamoje rinktinėje.

„Ekipoje vyko keisti dalykai, ir aš nenoriu būti to dalimi. Nenoriu dalyvauti toje politikoje. Nenoriu ten vykti kiekvieną kartą, atiduoti visų jėgų, žinodamas, kad kažkas to nevertina. Tuomet nematau tikslo vykti ir žaisti“, – praėjusių metų spalio mėnesį atvirai JAV žiniasklaidai išdėstė D.Motiejūnas.

Vienas LKF vadovų patikino, kad visos nuoskaudos pamirštos.

„Mes jau ne pirmus metus bendraujame, situaciją žinojau. Praeitis yra praeitis. Jo situacija stabili, yra garantuotas kontraktas, jis pasiruošęs žaisti. Nereikėjo diskutuoti apie tai, kas buvo. Einame toliau“, – pasakojo P.Motiejūnas.

20-uoju šaukimu NBA lygoje atsidūręs D.Motiejūnas pirmojoje savo debiutinio sezono dalyje dažniau likdavo nuošalyje arba laikinai palikdavo „Rockets“. Žaidėjas tris kartus buvo persikėlęs į NBDL lygą, tačiau pastaruoju metu lietuvis vis dažniau atsiduria rungtynių įkarštyje.

„Natūralu, kad jis nori žaisti ir daro viską, kad žaistų. Situacija yra normali, jis sportuoja, stengiasi. Teko susitikti su klubo atstovais, Artūru Karnišovu (klubo skautų padalinio direktorius. - Red.), komandos viceprezidentu, visų tikslas ir vizija yra ta pati - kad Donatas žaistų. Dabar vyksta normalus perėjimas iš Europos krepšinio į NBA. Būna, kad žaidėjas komandoje yra nemėgiamas, nelaukiamas ar juo nusiviliama. Tačiau su Donatu tikrai taip nėra, jam ten sudarytos labai geros sąlygos. Ateityje viskas turėtų būti gerai, reikia tik kantriai dirbti ir laukti savojo šanso. Tikiu, kad jį gavęs Donatas tuo pasinaudos", – kalbėjo P.Motiejūnas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų