„Barcelona“
72 min.
3
:
1
Atsinaujins po sek
„Napoli“

Kova dėl „Auksinio batelio“: lyderį vejasi vis daugiau futbolininkų

2016.10.25 12:00
Mindaugas Drąsutis
Ivartis.net žurnalistas
Vidaras Ernas Kjartanssonas (kair.) | Scanpix nuotr.

Vidaras Ernas Kjartanssonas (kair.) | Scanpix nuotr.

  Futbolo portalas Ivartis.net tęsia praėjusio sezono tradiciją ir kiekvieną savaitę savo skaitytojams pateikia rezultatyviausius Senojo žemyno lygų futbolininkus, pretenduojančius laimėti „Auksinį batelį“.

Jau ne pirmą savaitę sąraše pirmauja islandas Vidaras Ernas Kjartanssonas („Maccabi Tel-Aviv“), kuris iš Švedijos persikėlė rungtyniauti į Izraelį. Švedijos aukščiausioje futbolo lygoje už įvartį skiriama pusantro taško, o Izraelio čempionate – taškas. Už 14 įmuštų įvarčių „Malmo“ klube ir tris pelnytus Tel Avivo ekipoje, futbolininkas yra surinkęs 24 taškus.

Rezultatyviausių žaidėjų gretos pasikeitė Lietuvos „SMScredit.lt A lygoje“, kurioje „Trakų“ puolėją Nerijų Valskį aplenkė 15 įvarčių čempionate pelnęs Vilniaus „Žalgirio“ atakų lyderis Andrija Kaludjerovičius. Tačiau jam iki rezultatyviausiųjų 15-uko dar trūksta trijų įvarčių.

Stipriausiose Europos futbolo lygose, kuriose už įvartį skiriami du taškai, daugiausiai kartų pasižymėjo Anthony Modeste („Koln“) ir Edinas Džeko („Roma“). Puolėjai yra įmušę po 8 įvarčius ir surinkę po 16 taškų.

PASTABA: „Auksinis batelis“ atitenka futbolininkui, įmušusiam daugiausiai įvarčių nacionalinėse pirmenybėse. Du taškai už įvartį skiriami tik pajėgiausiose Europos futbolo lygose, kurias nustato UEFA koeficientas. Prieš šį sezoną tokiomis buvo pripažintos Anglijos „Premier“, Vokietijos „Bundesliga“, Ispanijos „La Liga“, Italijos „Serie A“ ir Portugalijos „Primeira“. Kitų šalių lygose, nuo šeštos iki 21-os, už įvartį skiriama 1,5 taško. Likusiose pirmenybėse už įvartį skiriama po tašką. Šiuo metu Lietuva reitinge užima 48-ą vietą iš 54.

Futbolas

Ateik ir pasiimk: 100 € premija laukia tavęs TonyBet.

Mindaugas Drąsutis
Ivartis.net žurnalistas