EOK Generalinė asamblėja | LTOK nuotr.

EOK Generalinė asamblėja | LTOK nuotr.

 Spalio 20-22 dienomis Baltarusijos sostinėje Minske vyko į Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdis ir Generalinė asamblėja. Į asamblėją susirinko 50-ies Europos olimpinių komitetų vadovai, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) atstovai, 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių, 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių ir 2017 m. vyksiančių Europos jaunimo olimpinių festivalių organizacinių komitetų atstovai.

Generalinėje asamblėjoje, kurioje dalyvavo apie 300 narių, buvo patvirtinta, kad antrosios Europos žaidynės 2019 m. vyks Minske. Pirmosios Europos žaidynės, kuriose Lietuvos sportininkai iškovojo 7 medalius, 2015 m. vyko Azerbaidžano sostinėje Baku.

„Šis sprendimas mums yra palankus, Lietuvai atstovaujantiems sportininkams čia bus patogu atvykti. Varžyboms, kurios organizuojamos tik už kelių šimtų kilometrų visada paprasčiau pasirengti, nei toms, kurios vyksta toli nuo Lietuvos. Minskas turi gerą sporto infrastruktūrą, čia nuolat vyksta svarbūs tarptautiniai sporto renginiai, todėl tikiuosi, kad mūsų sportininkams startai antrose Europos žaidynėse bus ir sėkmingi, ir naudingi ruošiantis Tokijuj“, – sakė vykdomojo komiteto posėdyje ir Generalinėje asamblėjoje dalyvavusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. EOK Generalinės asamblėjos išvakarėse buvo pristatytas naujas šios organizacijos ženklas. Naujajame logotipe pavaizduota mozaika simbolizuoja 50 Europos olimpinių komitetų ir visame senajame žemyne sporto skleidžiamą vienybę.

EOK Lyčių lygybės sporte komisija, kuriai pirmininkauja LTOK prezidentė, Generalinės asamblėjos nariams pateikė rekomendacijas, padėsiančias siekti lyčių lygybės sporte. Komisijos paruoštame Europos olimpinių komitetų vadovams skirtame naujienlaiškyje taip pat buvo įvardinti pagrindiniai iššūkiai ir pristatyti komisijos nariai.

Europos olimpinių komitetų asociacija (EOK) – ne pelno siekianti organizacija, įkurta 1968 metais. EOK savo veikloje vadovaujasi olimpine chartija ir vysto olimpinį judėjimą Europos žemyne, skatina Europos nacionalinių olimpinių komitetų bendradarbiavimą, užtikrina Europos žaidynių ir Europos jaunimo olimpinių festivalių organizavimą.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų