Dainius Adomaitis | Fotodiena nuotr.

Dainius Adomaitis | Fotodiena nuotr.

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ antradienį prieš vidurdienį iš Vilniaus oro uosto pradės savo kelionę į Turkijos Ušako miestą.

Būtent šiame Turkijos mieste spalio 19 dieną (trečiadienį) nuo 19 val. neptūniečiai atvers naują savo klubo istorijos puslapį – debiutuos naujame ambicingame FIBA Čempionų lygos turnyre. Klaipėdiečių varžovė - Evaldo Kairio atstovaujama Ušako "Sportif" ekipa.

Rungtynes tiesiogiai iš Turkijos nuo 19 val. transliuos LRT Kultūros kanalas.

Klaipėdiečių laukia sunki kelionė – skrydis iš Vilniaus oro uosto per Stambulą su persėdimu į Izmirą, o vėliau dar bemaž 3 valandų kelionė autobusu į Ušako miestą. Visa kelionė truks maždaug 10 valandų.

„Nuotaikos geros. Tik neramu dėl siautėjančių virusų ir kai kurių žaidėjų sveikatos. Per pastarąsias dienas kūno temperatūra buvo pakilusi Arvydui Šikšniui ir Jerai Grantui. Visgi tikimės, kad turkiškas oras padės ir jie galės kautis visa jėga“, - kalbėjo „Neptūno“ vyr. treneris Dainius Adomaitis.

Anot Klaipėdos ekipos stratego, Ušako "Sportif" ekipa – labai pavojinga, turinti aštuonis labai pajėgius žaidėjus.

„Pavojingi jų amerikiečiai, latvis ir keli turkai. Vien tai, kad jie pirmajame Turkijos čempionato rate namie įveikė Stambulo „Fenerbahce“ ekipą, daug ką pasako. Jie kiekvienoje pozicijoje turi po labai pajėgų žaidėją ir stengiasi palaikyti intensyvų žaidimo tempą. Laukia labai sunkios rungtynės. Ušako "Sportif" komanda, kiek mums teko juos analizuoti, žiūrėti vaizdo įrašus, labai galingai kaunasi būtent namuose“, - pabrėžė D. Adomaitis.

Neptūniečiai pripažįsta, kad laimėti pirmąsias FIBA Čempionų lygos rungtynes labai svarbu psichologiškai.

„Tai nėra čempionatas, kuris trunka ilgai. Tokiuose turnyruose yra ribotas kiekis rungtynių, tad kiekviena pergalė gali būti aukso vertės. Klubo valdyba iškėlė tikslą patekti į antrąjį varžybų etapą, o vėliau gali būti keliami ir nauji tikslai. Norint patekti į antrąjį turnyro etapą, reikia laimėti namų rungtynes ir bandyti laimėti kelias rungtynes išvykoje. Mes negalime žiūrėti pernelyg į priekį, o tiesiog turime susikaupti ir kuo geriau pasiruošti šiai dvikovai. Reikia išeiti į aikštė kovoti, stengtis bei žaisti pagal savo galimybes“, - kalbėjo treneris.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …