E.Jankauskas: „Stebuklų aš nepadariau, bet komandą vertinčiau 8 arba 9, o save – 7 balais“ Maltos treneris liko sužavėtas Lietuvos žaidimu

2016.10.12 01:46
Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
Edgaras Jankauskas | Sauliaus Čirbos/LFF.lt nuotr.

Edgaras Jankauskas | Sauliaus Čirbos/LFF.lt nuotr.

Antradienio vakarą Lietuvos futbolo rinktinė sužaidė trečiąsias pasaulio čempionato atrankos rungtynes. Šįkart lietuviai namuose susikovė su Malta ir ją nugalėjo rezultatu 2-0. Tai buvo pirmoji Lietuvos pergalė šiame atrankos cikle ir dabar Lietuva su 5 taškais grupėje yra antri.

Po rungtynių savo mintimis spaudos konferencijoje pasidalino abiejų šalių treneriai. Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po rungtynių teigė, kad rungtynės buvo tokios sunkios, kokių ir tikėjosi, bet jis džiaugėsi savo ekipos pastangomis ir parodytu profesionalumu.

„Kaip ir tikėjomės, buvo tikrai sunkios rungtynės. Malta mane netgi labiau nustebino nei Škotija. Tikrai buvo akimirkų, kai dėl nuovargio ar kitų aplinkybių turėjome sunkių periodų, bet vaikinai išliko profesionalūs, žaidė kantriai. Šios rungtynės mums kainavo daug jėgų ir nervų, tačiau šaunu, kad vaikinai įvykdė mūsų tikslus. Visuose komponentuose mes dominavome, bet žinojome, kad Malta ginasi labai disciplinuotai ir dar kartą pasidžiaugsiu, kad komanda nepasidavė ir kovojo iki pabaigos“, – sakė E.Jankauskas.

„Turėjome puikią progą įmušti įvartį pirmą minutę, bet turbūt šiandien buvo ne ta diena ir lengvų įvarčių nesulaukėme. Mūsų įvarčiai buvo išplėšti su prakaito ir kraujo skoniu, bet tokios pergalės būna tik dar saldesnės. Buvo smagu pasidalinti energija su fanais ir norėčiau jiems padėkoti už palaikymą“.

Lietuva abu įvarčius pelnė po standartinių situacijų, bet E.Jankauską labiau džiugino rinktinės gynybą standartinių situacijų metu.

„Prieš rungtynes pasikalbėjome, kad dar nesame įmušę įvarčio po standartų, bet be įvarčių aš taip pat džiaugiuosi mūsų gynyba nuo standartinių situacijų. Vaikinai tikrai sužaidė profesionaliai, galbūt ne viskas gavosi, bet savo ekipos profesionalumu negaliu atsižavėti“, – teigė buvęs rinktinės puolėjas.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė sunkiai rado būdų, kaip pralaužti varžovų gynybą ir treneris atskleidė, ką jis sakė savo žaidėjams per pertrauką.

„Per pertrauką labiausiai akcentavau, kad mums reikia kantrybės. Mums reikėjo keisti atakų puses, kad kamuolys greičiau judėtų ir juos išbalansuotų. Pirmajame kėlinyje mums trūko greičio, bet mes bandėme žaisti pagal planą ir mums tiesiog nesigavo. Varžovai buvo labai gerai pasiruošę ir žinojo ką gali Novikovas, todėl per pirmą kėlinį jam pasireikšti šansų suteikta beveik nebuvo. Antrajame kėlinyje tęsėme savo žaidimą ir pagaliau pelnėme įvartį, o tada jau visiškai perėmėme rungtynių kontrolę“

Gerų žodžių treneris negailėjo ir po keitimo pasirodžiusiams žaidėjams: „Deivydas Matulevičius sėkmingai įsiliejo į žaidimą, jis uždirbo tą 11 metrų baudinį ir aš likau patenkintas jo žaidimu. Nerijus Valskis taip pat žaidė gerai, bet po rungtynių su Škotija jis turėjo mažiau jėgų, todėl jį pakeisti reikėjo. Su keitimais šįkart pataikėme ir visi pasirodė gerai. Mindaugas Grigaravičius taip pat turėjo progą įmušti pirmą savo įvartį, bet gaila, kad to šanso neišnaudojo. Džiaugiuosi tuo, kad parodėme, jog po keitimo pasirodę žaidėjai gali pagyvinti mūsų žaidimą ir net jį sustiprinti. Šįkart visi keitimai buvo planuoti, o neatlikti dėl jėgų stygiaus ar traumų“

E.Jankauskas atskirai paminėti ir antrą įvartį pelniusį A.Novikovą: „Dėl Arvydo noriu tik pasidžiaugti, kad jis įmušė įvartį. Arvydas mūsų rinktinėje yra tas žaidėjas, kuris turi daugiausiai progų įmušti ir sukuria daugiausiai šansų. Arvydui sakiau, kad šiandien jis turėjo įmušti ir džiaugiuosi, kad tai padarė. Arvydas yra didžiulį potencialą turintis žaidėjas ir aš tiesiog pavydžiu treneriui, kuris jį turi savo komandoje, todėl man sunku suprasti, kad Arvydas ne tik nežaidžia Vokietijoje, bet net negauna vietos ant atsarginių suolo. Esu labai laimingas, kad rinktinėje jis žaidžia gerai ir įmušė įvartį“.

„Į lentelę žiūrėti dar anksti, bet mane džiugina komandinė dvasia. Esame lyg vienas kumštis – esame komanda. Kada tu pamatai, kad tai yra komanda, o ne atskirų žmonių grupė, tada gali didžiuotis. Pas mus nėra jokių pretenzijų, kad kažkas nežaidžia ar kažkas tokio. Net atsarginiai labai karštai palaiko komandą nuo atsarginio suolo. Turime puikią komandinę atmosferą. Noriu padėkoti visiems vyrukams, jų klubas ir treneriams“, – sakė E.Jankauskas.

„Nežinau ar prieš tai rinktinėje buvo taip blogai, jokių stebuklų aš nepadariau. Tą atmosferą sukuria patys žaidėjai. Aikštėje mes būname lyg viena jėga, o jokių burtų lazdelių čia nėra. Jie žino mūsų planus, taktikas ir tiesiog stengiasi tai įvykdyti. Žaidėjai žino savo darbą, o treneriai jiems padeda ir moko“, – į klausimą dėl radikaliai pagerėjusio rinktinės žaidimo atsakė E.Jankauskas.

„Po šių trijų rungtynių savo žaidėjus galėčiau vertinti aštuonetu, gal devyniais balais, o pats save vertinčiau septynetu. Mano žaidėjai padarė beveik maksimumą, negalėčiau kam nors turėti priekaištų, kad nepadarė visko, ką galėjo“, – savo komandą ir patį save po trijų atrankos rungtynių įvertino E.Jankauskas.

„Buvome pasiruošę provokacijoms, nes žinome pietiečių temperamentą. Šįkart taip atsitiko, kad gavome kelias nereikalingas korteles, bet visko būna, todėl kažko atskiro nesakysiu. Pats per savo karjerą esu gavęs tokių kortelių, kurių galėjau išvengti“, – toliau į spaudos klausimus atsakinėjo treneris

„Girdvainis po rungtynių su Škotija turėjo sumušimų, bet mes turime ir kitų gerų gynėjų, todėl Tomas Mikuckis gavo šansą ir sužaidė puikiai. Vytautas Andriuškevičius pakeitė Vaidą Slavicką ir taip pat sužaidė labai gerai. Žinoma, nenoriu keisti komandos stuburo, bet žaisti visas rungtynes su ta pačia sudėtimi būtų neprotinga. Turime 23 žaidėjus ir jie visi mums yra svarbūs“, – apie du pakeitimus startinėje sudėtyje, lyginant su praėjusiu maču, sakė E.Jankauskas.

„Turime išlikti realistai. Ateityje žaisime su labai galingomis rinktinėmis ir aš labai norėčiau, kad nepradėtume skrajoti padebesiais ir išliktume blaiviai mąstantys. Vien Glazge stadionų yra daugiau nei visoje Lietuvoje, o ką kalbėti apie Angliją. Mūsų būsimų varžovų lygis yra labai aukštas, bet aš manau, kad ir mūsų rinktinės nariai nusipelnė žaisti tokiame lygyje. Tikiuosi, kad ateityje vis daugiau lietuvių žais futbolo šalyse, o tai tikrai padėtų rinktinei“, – užbaigė E.Jankauskas.

Maltos treneris Pietro Ghedinas liko nusivylęs rezultatu, tačiau taip pat buvo sužavėtas Lietuvos rinktinės žaidimu. Maltos treneris mano, kad mūsų šalies gali laukti šviesi ateitis.

„Kiekvieną kartą vis tas pats – po 70 minučių mes palūžtame ir praleidžiame įvartį. Mes praradome koncentraciją ir praleidome įvartį. Po to dar 11 metrų baudinys ir raudona kortelė – taip mums rungtynės jau buvo baigtos“, – po rungtynių sakė P.Ghedinas

„Pirmąjį kėlinį žaidėme gerai ir jie turėjo tik vieną progą, bet antrajame jau pavargome ir Lietuva savo spaudimu mus įveikė. Lietuva man patinka, tai gera komanda, jie tikrai žaidžia gerai ir parodė gerų veiksmų aikštėje“, – teigė Maltos treneris.

„Įvarčiai buvo mūsų klaida. Turi šokti į kamuolį, o mes laukėme kol jis nukris. Negalime taip daryti prie savų vartų. Dėl įvarčių patys esame kalti“, – tęsė P.Ghedinas.

Su Malta lietuviai žaidė ir praėjusiais metais ir Maltos treneris mano, kad Lietuvos žaidimas yra visiškai pasikeitęs: „Jie žaidė kitaip nei praėjusiais metais. Jie turi naujų žaidėjų, demonstruoja gražų futbolą. Aš likau jais sužavėtas. Mačiau rungtynes su Škotija ir jie ten taip pat žaidė gerai. Manau, kad Lietuva turi šviesią ateitį“.

„Esu nusivylęs rezultatu, labai nusivylęs. Dabar lauksime kitų savo rungtynių ir žiūrėsime kas bus po jų“, – užbaigė P.Ghedinas.

100 € premija TonyBet – laikas pasilinksminti!

Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas