„Raptors“
IV kėlinys, 3 min.
91
:
79
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“

Škotijos treneris: „Esu sužavėtas Lietuva“ Škotijos kapitonas galvoja tik apie pergalę

2016.10.07 22:59
Gordonas Strachanas  | Scanpix nuotr.

Gordonas Strachanas | Scanpix nuotr.

Jau rytoj vakare Lietuvos futbolo rinktinės laukia antroji pasaulio čempionato atrankos dvikova. Mūsiškiai Glazge žais su Škotijos rinktine ir prieš šią dvikovą savo mintimis pasidalino Škotijos rinktinės stovykla.

Škotijos treneris Gordonas Strachanas sako, kad jis yra sužavėtas Lietuvos rinktinės žaidimu. Treneris taip pat yra patenkintas savo komanda ir ypač kairiuoju gynybos kraštu.

„Mintys prieš rungtynes – kaip visada. Mes mėgavomės treniruote, o po jų matau tai – vyrukai atrodo gerai, jaučiasi gerai ir dabar liko tik sulaukti rungtynių. Mūsų lauks ilga naktis, nes visi kuo greičiau sužaisti šias rungtynes. Aš pats jų laukiu ir puikiai suprantu kas mūsų laukia. Esu sužavėtas Lietuva po jų paskutinių dviejų rungtynių. Tai yra sunkiai dirbanti komanda, kuri bando spausti varžovus ir kuo greičiau susigrąžinti kamuolį. Mūsų turėtų laukti įdomios rungtynės“, – sakė G.Strachanas.

„Dabar nėra taip, kaip anksčiau, kuomet žaidi su iš žemesnio krepšelio esančia rinktine. Visa laimė, kad mes atlikome savo namų darbus. Nors FIFA reitinge jie yra žemiau už mus, bet tas skirtumas nėra toks didelis“, – tęsė Škotijos treneris.

„Turime būti kantrūs. Mes ginsimės paskutiniai ir pulsime paskutiniai, tą darėme visose rungtynėse, bet iš tikro negali žinoti kaip klostysis mačas iki tol, kol jis neprasidėjo, bet ką matėme iš paskutinių rungtynių, tai kad kamuolys aikštėje turėtų judėti greitai“.

„Kai kurios mūsų grandys yra labai stiprios, kai kurios galėtų būti ir stipresnės, bet mums svarbiausia yra psichologinis stiprumas ir čia problemų neturime. Aistra ir atsidavimas – tai du dalykai dėl kurių esame patenkinti ir mes tai turime. Mūsų kairys gynybos kraštas yra ypač stiprus, geriausias kokį esu matęs. Visi trys kairio krašto gynėjai treniruotėse pasirodė neįtikėtinai gerai ir tai mūsų stipriausia grandis“, – pabrėžė G.Strachanas.

„Koks mūsų tikslas šioms dvejoms rungtynėms? Neturiu sau išsikėlęs tikslo, nes niekada taip savo karjeroje nedariau. Gyvenu šia diena ir sau tikslo nekeliu, o tiesiog darau. Po to ir pamatau ką pavyksta pasiekti. Jei išsikeli tikslą, gali nuvilti save, gali nuvilti kitus. Kiti treneriai kelia sau tikslus, bet aš taip nedarau ir rytoj pamatysime ką mums pavyks pasiekti“, – užbaigė G.Strachanas.

Darrenas Fletcheris | Scanpix nuotr.

Darrenas Fletcheris | Scanpix nuotr.

Tuo metu Škotijos rinktinės kapitonas Darrenas Fletcheris nori, kad jų namų stadionas taptų tikra tvirtove, kuri jiems padės įveikti Lietuvą. „West Brom“ narys supranta kokią grėsmę Lietuva gali sukelti, todėl saugas nori, kad Škotija perimtų iniciatyvą į savas rankas.

„Lūkesčiai turėtų būti tokie, kad mes žengiame į aikštę ir laimime rungtynes. Mūsų fanai tikisi daug ir tai yra puiku. Tačiau svarbiausias dalykas yra tai, kad fanai mus palaikytų ir padėtų mums tai pasiekti. Mums reikia visų“, – tęsė škotas.

„Mums reikia, kad „Hampden“ stadionas taptų tvirtove, vieta, į kurią komandoms nepatiktų atvykti. Tai mūsų žaidimo tempo nustatymo ir mūsų fanų palaikymo kombinacija. Žiūrėkite, mes į šias rungtynes eisime laimėti, kaip ir kiekvieną kartą. Mūsų žaidimo planas visada būna laimėti. Mes tikimės laimėti, bet turime būti atsargūs, nes lauks ilgos 90 minučių“, – toliau kalbėjo D.Fletcheris.

S.Fletcheriui rungtynės prieš Lietuvą bus 75-osios už Škotijos rinktinę, o būtent prieš mūsų šalį S.Fletcheris pelnė pirmąjį savo įvartį nacionalinėje rinktinėje. Tai saugas padarė 2003 metų spalį, kai jam buvo vos 19 metų.

„Tai vienas iš mano penkių įmuštų įvarčių, todėl tai man yra svarbu. Įmušti pergalingą įvartį per savo debiutą namų rungtynėse, pakylant nuo atsarginių suolo, buvo fantastiška akimirka. Tai prisimenu pasididžiuodamas. Tačiau apie tai galvosiu pabaigęs karjerą, o dabar visą dėmesį sutelksiu į šias rungtynes“, – užbaigė D.Fletcheris.

Priminsime, kad Škotija ir Lietuva keturis kartus žaidė Glazge ir visus kartus laimėjo Škotija, praleidusi vos vieną įvartį.