„Dragūno“ rankininkai | Lietuvos rankinio lygos nuotr.

„Dragūno“ rankininkai | Lietuvos rankinio lygos nuotr.

 Jau spalio 1 dieną startuoja Baltijos vyrų rankinio lyga (BHL), kurioje šį sezoną varžysis trys Lietuvos komandos.  Iš viso šį sezoną lygoje rungtyniaus 11 klubų, suskirstų į dvi grupes.  Šis sezonas Baltijos vyrų rankinio lygai yra išskirtinis tuo, jog pirmą kartą nuo lygos įsikūrimo pradžios, joje varžysis ekipos iš 6 skirtingų valstybių. Prie lygos prisijungus Zaporožės „ZTR“ klubui, Ukraina tapo šeštąją šalimi, papildžiusia Baltijos lygą. Be ukrainiečių čia galime išvysti visų trijų Baltijos šalių komandas bei Suomijos ir Baltarusijos ekipas.

Anot lygos atstovo Urmo Sitsi tai, jog prisijungia tokia ekipa kaip „ZTR“, BHL paverčia dar stipresne ir konkurencingesne lyga. „Norėjome jau pernai pajungti šią komandą į savo lygą, tačiau tuomet to padaryti nepavyko. Labai džiaugiamės, jog „ZTR“ klubas šiemet prisijungia prie mūsų organizuojamų varžybų. Nuo to visiems turėtų būti tik įdomiau, o lyga turėtų tapti dar stipresne.“ Galima paminėti, jog Ukrainos klubas tampa jau trečiąja ekipa lygoje, kuri kažkuriuo metu yra laimėjusi Europos taurę. Šiuo trofėjumi dar gali pasigirti Kauno „Granitas – Karys“ bei Minsko „SKA“.

Lygos sistema nekinta nuo praėjusių metų, kuomet čempionais sugebėjo tapti Rihimaki „Cocks“ klubas. Komandos yra suskirstytos į dvi grupes po 5 ir 6 ekipas. Į kitą etapą patenka po 4 komandas iš kiekvienos grupės, tuomet seka ketvirtfinalio etapas ir po jo finalinio ketverto varžybos. Praėjusiais metais finalinis ketvertas buvo surengtas Estijoje Polvos mieste.

Lietuvai šį  sezoną Baltijos lygoje atstovaus trys komandos: Kauno „Granitas – Karys“, Klaipėdos „Dragūnas“ bei Vilniaus VHC „Šviesa“. Pirmieji į aikštę jau rytoj žengs Kauno rankininkai, kurių varžovas bus praėjusių metų čempionas Riihimaki klubas. Sekmadienį Klaipėdos Dragūnas santykius aiškinsis su Rygos „Celtnieks“ ekipa, o Vilniaus VHC „Šviesa“ susirems taipogi su Riihimaki „Cocks“ klubu.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų