Deividas Danyla | Organizatorių nuotr.

Deividas Danyla | Organizatorių nuotr.

 Rugsėjo 25 diena, kuomet geriausi Lietuvos muay thai kovotojai stos į kovą prieš Tailando rinktinę, nenumaldomai artėja. Savaitgalį Estijoje kovojęs Deividas Danyla tikina, jog yra pasiruošęs atremti galingo varžovo iššūkį ir padovanoti Lietuvai pergalę.

Tailandiečių muay thai mokykla Deividui puikiai pažįstama

Visą 2015 metų vasarą Tailande praleidęs „Titano“ sporto klubo auklėtinis yra puikiai susipažinęs su Muay thai tėvynės kovotojų specifika ir yra pasiruošęs kovoti su galingu varžovu Nattapong Pradchayakitti. Apie būsimą varžovą lietuvaitis nebuvo linkęs kalbėti daug, tačiau pabrėžė, jog dažniausiai kovotojai iš Tailando yra itin neparankūs priešininkai Europos atstovams.

„Tailando kovotojai yra labai stiprūs klinče, gerai dirba kojomis ir yra labai stiprūs psichologiškai. Aišku, kaip ir visi jie turi kitų trūkumų, pavyzdžiui dažniausiai yra silpnesni, kuomet dirba rankomis“.

Kaip teigia Deividas, jis yra įpratęs kautis prieš tailandiečius ir jų kovos stiliumi, todėl su nekantrumu laukia artėjančios kovos ir galimybės Lietuvai padovanoti pergalę prieš muay thai tėvynę.

Vertinimo skirtumai Lietuvoje ir Tailande

Kalbėdamas apie artėjančią kovą D. Danylą teigė, jog tiki lietuvių pergale prieš būsimus varžovus. Pastariesiams reikės priprasti ir prie to, jog teisėjavimas čia ir Tailande kiek skiriasi. Teisėjai linkę skirtingai traktuoti tam tikrus epizodus.

„Kartais, kuomet kovodavau Tailande, jausdavausi, jog tikrai pranokau savo varžovą, tačiau į viršų po kovos kildavo ne mano ranka. Taip nutikdavo dėl to, jog teisėjai ten dažnai kreipia didesnį dėmesį i kitus dalykus nei Europoje, prie to mūsų varžovams reikės prisitaikyti.“ Vis dėl to tai nėra pagrindinė priežastis dėl kurios Deividas tiki Lietuvos pergale prieš Tailandą. „Kautis prieš savus žiūrovus visada yra maloniau, juntamas palaikymas tikrai motyvuoja ir norisi pasirodyti, kuo geriau. Jauni kovotojai kartais perdega prieš tokias kovas, bet aš ringe dažniausiai kaip tik būnu labai nusiraminęs ir susitelkęs. Tam padeda ir kovos ritualai“.

Praleistas laikas Tailande padėjo sutvirtėti ir fiziškai, ir psichologiškai

Praleistą laiką muay thai tėvynėje Deividas įvardino kaip vieną naudingiausių savo gyvenime. Būdamas ten Deividas pamatę kokią didelę vietą tailandiečių gyvenime užima šis sportas ir su kokia meile jie juo užsiima.

„Vaikai ten nuo 5 metų sportuoja ir jau dirba techniškai, gražiai. Kartais lieki apstulbęs žiūrėdamas į jų kovas, Europoje to dažniausiai nepamatysi. Natūralu, jog paskui iš jų išauga geri, profesionalūs kovotojai. Jų požiūris į šį sportą visų pirma skiriasi nuo europiečių, jie į ringą lipa atsipalaidavę ir nejausdami tokio didelio spaudimo. Ringe Tailando kovotojai niekada nepasiduoda, jie pasižymi plieniniu charakteriu. Atrodo, jog jau viskas varžovas kris ant žemės, bet jis stovi ir dar negana to dar pats bando pereiti į ataką“.

Treniruočių procesas, per kurį Tailande perėjo Deividas taipogi yra kitoks nei Europoje. Ten treniruotės vyksta 2 kartus per dieną po 3 valandas. Anot Deivido po tokių treniruočių nori tik kristi į lovą, o pačios treniruotės išsunkia tave iki paskutinio lašo.

Didžiausia kova su svarstyklėmis

Nuo ankstyvos vaikystės muay thai pamilęs kaunietis pripažįsta, jog sunkiai save įsivaizduoja be ringo, be kovų. Griežtas treniruočių rėžimas, subalansuota mityba jau yra tapę Deivido kasdienybe. Vis dėl to lengvoje svorio kategorijoje besikaunantis kovotojas pripažįsta, jog sunkiausia būna tuomet, kai prieš kovą reikia numetinėti nemažus svorio kiekius. Eilinę dieną, kuomet nesiruošia kovai D. Danyla sveria 73 kilogramus, o tuo tarpu kartais prieš lipant ant svarstyklių svoris turi pasiekti 60-65 kilogramus.

„Svorio metimas yra turbūt sunkiausias pasiruošimo kovai procesas. Dideli kiekiai skysčių, kolorijų skaičiavimas ir intensyvios treniruotės leidžia pasiekti užsibrėžtų rezultatų, tačiau tam prireikia milžiniškų valios pastangų.“

Epitetų pats sau neklijuoja

D.Danyla puikiai prisimena, jog pirmąją savo kova pralaimėjo, bet tvirto charakterio kauniečio tai neišmušė iš vėžių. Vėliau ir toliau intensyviai sportavęs vienas geriausių Lietuvos muay thai kovotojų ir toliau drąsiai lipo į ringą ir skynė pergales.

„Pralaimėjimų ir dabar stengiuosi nesureikšminti. Jeigu pralaimi reiškias varžovas tą dieną buvo geresnis ir tiek. Aš kaudamasis jaučiu malonu, o pralaimėjimai yra sudedamoji šio sporto dalis. Niekada apie save nesakau, kad esu stipriausias ar geriausias, nes kiekvieną kartą lipdamas į ringą turi įrodinėti, ko esi vertas. Gali išlipti per daug pasitikėdamas savo jėgomis ir patirti pralaimėjimą prieš visai nepatyrusį kovotoją, toks yra sportas, toks yra ir gyvenimas, negali užmigti ant laurų“.

Tikisi, jog lietuviai dar labiau pamils muay thai

Muay thai su kiekviena diena Lietuvoje tampa vis populiaresnis. Į arenas, kuomet vyksta muay thai kovos plūsta žiūrovai, o į sporto klubus norintys sportuoti vaikai. Deividas prieš sekmadienio kovą nori pakviesti visus šį sportą iš tikrųjų mylinčius atvykti į „Žalgirio“ arenos amfiteatrą ir palaikyti mūsų rinktinę kovoje su Tailando rinktine.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.