Aidis Kruopis | Asmeninio arch. nuotr.

Aidis Kruopis | Asmeninio arch. nuotr.

Jis niekada nebuvo toks garsus kaip komandos draugai australai Matthew Gossas, Michaelas Matthews ir Leighas Howardas, tačiau Lietuvos dviratininkas Aidis Kruopis jau tapo „Orica-GreenEdge“ komandos slaptuoju ginklu sprinto lenktynėms.

Lietuvis dėmesio susilaukė po sėkmingos sezono pradžios, kuomet prestižinėse lenktynėse ne kartą finišavo prizininkų trejete.

Galingo sudėjimo Lietuvos dviratininkas yra stiprus sprinteris, bet turi balansuoti tarp savo sprogstamosios jėgos ir aerodinaminio pasipriešinimo, priešiningai negu sprinto žvaigždė britas Markas Cavendishas, galintis įgyti didelį pagreitį.

Į „Orica-GreenEdge“ komandą A.Kruopis pateko po sėkmingo sezono su „Landbouwkrediet“ ekipa. Po keleto metų, praleistų Belgijoje ir Prancūzijoje, lietuvis sulaukė „Orica-GreenEdge“ ekipos vadovų Robbie McEweno ir Shayne‘o Bannano dėmesio. Į „World Tour“ lygio komandą A.Kruopis pateko gan vėlai, sulaukęs 25-erių metų.

Tačiau įgyta patirtis leido jam iškart sėkmingai įsilieti į Australijos komandą ir laimėti keletą lenktynių etapų, įskaitant „Tour of Poland“ varžybas, kurios suteikė jam daugiau pasitikėjimo prieš 2013 metus.

„Šiais metais esu daug labiau pasitikintis savimi. Dabar žinau, kaip reikia dirbti, ir, manau, man bus šiek tiek lengviau“, - „sbs.com.au“ portalui kalbėjo A.Kruopis.

„Dabar žiūriu į priekį ir noriu pamatyti, ką galiu pasiekti šiais metais. Praėjusiame sezone turėjau keletą gerų startų, bet taip pat buvo ir klaidų. Buvo laikotarpis, kai sirgau kuomet to nereikėjo. Šiemet to turėsi išvengti“, - aiškino lietuvis.

A.Kruopis neseniai baigė pasirodymą „Tour of Qatar“ lenktynėse, kuriose užėmė ketvirtą vietą sprinterių įskaitoje, o dviejuose etapuose užėmė trečią vietą, karaliaujant sprinto legendai M.Cavendishui.

 Britas vėliau pagyrė A.Kruopį, žurnalistams pasakojęs, kad nežinojo ar pavyks jam lietuvį aplenkti viename iš etapų. 26-erių metų lietuviui specialistai jau piešia dar geresnę ateitį.

Pats A.Kruopis teigė, kad jo tikslas yra ir toliau mokytis ir gerinti rezultatus.

„Norėčiau kiekvienais metais tobulėti kaip sprinteris. Toks yra mano tikslas. Tai visuomet mano pagrindinis tikslas. Jeigu viskas bus gerai, turėčiau dalyvausi vienose iš „Grand Tour“ lenktynių. Pagal mano formą dar sunku spręsti kurios lenktynės, „Vuelta Espana“ ar „Giro d‘Italia“ bus palankesnės“, - teigė A.Kruopis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų