Tomas Kaukėnas | Lietuvos biatlono federacijos nuotr.

Tomas Kaukėnas | Lietuvos biatlono federacijos nuotr.

Nesėkmingai pasaulio biatlono čempionatą, kuris vyksta Nove Mesto (Čekija), pradėjo Lietuvos komanda, kuri mišrios estafetės varžybose atsiliko ratu ir užėmė 25 vietą tarp 27 komandų.

Varžybos lietuviams prasidėjo sėkmingai: po pirmojo šaudymo Natalija Kočergina buvo 21 vietoje, tačiau nuo lyderės atsilikinėjo tik 33 sekundėmis. Sportininkė poziciją išlaikė iki pat antrojo šaudymo, tačiau ten keturis kartus nepataikė į vieną taikinį ir „uždirbo“ baudos ratą.

Komandos draugės likimas ištiko ir rinktinės lyderę Dianą Rasimovičiūtę, kuri sėkmingai šaudžiusi gulint (vienas netaiklus šūvis), stovėdama taip pat neišvengė baudos rato. Po antrojo sportininkų pasikeitimo Lietuva buvo 25 vietoje.

Estafetėj startavus vyrams, komandai sekėsi kiek geriau. Nei Karolis Dombrovskis, nei Tomas Kaukėnas baudos ratų sukti neturėjo, tačiau kilstelti aukščiau ekipos tai nepadėjo.

Pasaulio čempionato auksą iškovojo Norvegijos komanda (Tora Berger, Synnoeve Solemdal, Tarjei Boe ir Emilis Hegle Svendsenas). Dar prieš varžybas favoritais vadinti Skandinavijos atstovai 20 sekundžių aplenkė prancūzus (Marie Laure Brunet, Marie Dorin Habert, Alexis Boeuf, Martin Fourcade). Bronzą didžiuliam šeimininkų aistruolių džiaugsmui iškovojo Čekijos komanda (Veronika Vitkova, Gabriela Soukalova,  Jaroslavas Soukupas ir Ondrejus Moravecas).

Komentarai po varžybų

„Nėra ką komentuoti – pasirodymą vertinu blogai, – po varžybų teigė D.Rasimovičiūtė. – Jei ne prastas šaudymas, pasirodymą būtų galima vertinti „gerai su minusu“.

Sportininkė sutiko, kad įtakos pasirodymui turėjo ir pasirengimo pasaulio čempionatui laikotarpyje užklupusi liga: „Esu po ligos, todėl kūnas nėra pilnai atsistatęs. Slidės buvo labai geros, nors trasa ir patižusi. Buvo sunku čiuožti, kojos drebėjo. Išvadas daryti sunku, nes tai tik pirmos čempionato varžybos“.

Pasirodymų patenkinta nebuvo ir N.Kočergina: „Nuo pat pirmų metrų buvo sunku, nusileidi nuo kalniuko ir sunku net atsistoti bei čiuožti toliau“. Čekijoje viešinčiai biatlono gerbėjai Agnei Mackevičiūtei pasiteiravus, ar sportininkės rezultatą lėmė prastai išteptos slidės, biatlonininkė atsakė neigiamai: „Kai formos nėra, net geros slidės nepadės“.

Rezultatu nepatenkinti ir Lietuvos biatlonininkai vyrai:

K.Dombrovskis: „Nesu patenkintas varžybomis. Buvo sunku čiuožti. Taip pat nesu patenkintas savo „vidine“ forma – niekaip nepavyksta atsigauti, susikaupti ir padaryti darbo iki galo“.

T.Kaukėnas: „Esame savoj vietoj (ironiškai – aut. past.)“.

Vyrų rinktinės treneris Viktoras Korčaginas: „Vaikinams nebebuvo didelio stimulo stengtis, kadangi jie nebečiuožė grupėje. Jų pasirodymas jau neturėjo tokios didelės reikšmės, tačiau esu patenkintas Tomo pasirodymų dvikovoje su anglais (dėka gero šaudymo stovint, sportininkui pavyko aplenkti Didžiosios Britanijos atstovą – aut. Past.)“.

Pasaulio čempionate penktadienį (02-08) poilsio diena. Varžybos tęsis šeštadienį, kada vyks moterų ir vyrų sprinto rungtys.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga